bugün

zerdeçal + bal.

nane limon + çam balı.

çörek otu yağı + süt.

karabiber + limon.

öksürük otu.
Karabiberli bal. Balgami siker atar.
sigarayı bırakın.
(bkz: salep)
akciğeriniz için bi baca temizleyicisi tutun.
adaçayı.
Bir çaybardağına yarım limon sık içine de bir çay kaşığı tuz koy gargara yap öksürük vs. Kalmaz.
doktora git. sebebi bulunmamış bir öksürüğü herhangi bir yolla tedavi etmek oldukça yanlış bir harekettir.
siyah turbu oyun çok fazla olmayacak .. sonra içine zencefil ve bal koyun 1 gün bekletin daha fazlada olabilir.. sonra afiyetle tüketim hiç bir şeyiniz kalmaz.. denenmiştir..

edit : tarifi çok tekin bulmadıysanız , en nefret ettiğiniz insana yedirin
tuz yalayın.

neyini eksiliyonuz bunun.klasik yöntemdir.sorun bakiyim babanıza.
Mediastende genişleme varsa ve boyundaki lenf bezlerinde ya da kasıkta bezeler varsa geçmiş olsun lenfoma olmuşsunuz demektir. Persistan kuru öksürük ile gelir hasta.
öksürme.
ballı zencefil yap üstünede bi ıhlamur çaktın mı biseyin kalmaz.
bir süre görüşmeyelim.
Ağzını kapatmadan öksürüyorsa peçete uzatın.
siktir git başka yerde mikrobunu boşalt avs.
iyi hoşta asker de bunlari nereden bulucaz dedirtir adama. zira öksürmekten uyuyamiyorum, allahtan koğuş torun tombalak dolu yoksa kapi dişari edilirdik.
Ağza alınacak bir miktar ekmek iÇi ile sorun giderilebilmektedir.
Pekmez için, belli bir süre keser.
sarı kuru üzüm. balgamda varsa söker atar.
ballı sıcak sütte iyi gelir.
(bkz: alternatif anne çözümleri)
Eğer öksürdükçe balgam geliyorsa o öksürük ciğerlerdeki balgam bitmeden kesilmez. Bunun için mutlaka doktora gitmeniz gerekir. Boştan yere balla zencefille zaman kaybetmeyin. Eğer hafif bi öksürüğünüz varsa o zaman bal ve zencefil karışımı işe yarar.
şu an ihtiyaç duyulan tavsiyelerdir.
sırtına vurulsundur.
Bir kaşık üzüm çekirdeği tozu ve bal efendim. Her gün 2 defa. Her kullanılan gün etkisi fark edilecektir.
pekmez içilebilir.