bugün

yalovanin bir ilcesidir. yollari tatil beldesine yakismayacak durumda, milattan kalma gibidir. otomobilin suspansiyon sistemi ne kadar iyi olsa da yolu insani allak bullak eder.
denizi de pek temiz sayilmaz.
kislari in cin top oynar sokaklarda ama yazin gordugunuzde karincalar gibidir insanlar.
insanlari buraya ceken seyin ne oldugunu dusununce,
cok fazla bulunan orta direk araplar icin denizi ve biraz serin olan havasi olabilir belki,
yerli turistleri dusununce, belki sadece klupleri...
ama bence erikli yaylasi ve selalesine ugramakta fayda var. ugramak derken, istanbul, bursa, izmit gibi yalovaya yakin sehirlerden kalkan otobuslerle veya sahsi otomobilinizle yapilamayacak birsey degil...
Bursa ilinin Orhaneli ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Orhaneli)
çanakkale ilinin Yenice ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Yenice)
istanbula yakın olmasına rağmen istanbula yağan sağanaklar bu beldeye uğramamaktadır.
çamlık üçreisler karpuzdere semtlerinde son yıllarda önüne geçilemeyen bir şekilde açılan süper/hiper marketler bölge esnafının her geçen gün belini bükmekte çamlık karpuzdere arası yaklaşık 6-7 kilometre gibi düşünecek olursak 3 tane a 101 5 tane şok 3 migros jet ve 1 büyük migros 2 dia bulunmakta her ne kadar kışın açık olma durumları bölge yoğunluğuna göre şekillense de yazın esanfın iş yapma olabilitesinin kışa göre fazla olduğunu düşünürsek işin, içinden çıkılmaz bir eşitsizlik döngüsüne sürüklendiğini söyleyebiliriz.
ömrü hayatımda bir arada bu kadar mini etekliyi bir arada gördüğüm tek yer.
şoke oldum.
20 yıldan fazla bir süredir her yaz gittiğim yalova ilçesidir, hakkında kısa kısa yazmak gerekirse,
denizi berbat durumdadır, hep deniz anası vardır, adam akıllı yüzemiyorsun, yüzmek için belli saatleri seçmen lazım
gece hayatı süperdir,
dondurmacıları meşhurdur.
son olarak minibüscüerinden bir tanesi arabama çarpıp kaçmıştır. Üstelik görenler sayesinde yetkilisine şikayet edilmiş ancak sonuç alınamamıştır.
kışları da güzel olduğunu bilen yalova halkının, yazlık çınarcık sevenlerine hoş görüyle yaklaştığı, pazar günleri ise yeni yetmelerin 3. tekil ve çoğul isimlere peder bey diye bahsettikleri babaları arabasına ya da parasıyla aldıkları kendi arabalarına doluşarak görenleri kahretmek için üşüştükleri nezih yer.
çınarcık huzurdur.
çınarcık kio dur.
bayramda bulunacağım tatil yeri. tanıdık yazar dostlarla buluşmayı isterim yazlık benden gençler. kio dıms dıms dıms.
Denizi gayet pis ve belediyesi cok boktan bir tatil beldesi. Dogma buyume orali olmamdan mutevellit bilgi sahibiyim cogu kanalizasyon denize birakildigi icin denizi cok pistir. Ayrica kaktusteki abileri ablalari da aksam butterfly da gorebilme olanaginiz cok yuksektir. Diger kafelere takilanlar geceyi kio da veya kale de bitirdikleri icin kaktus te satranc oynayabilicek zamani bulamazlar. Ayrica insanlari agir gottur. Normal donemde onlardan ala ulkucu milliyetci goremezsiniz ama secim doneminde herkesin boynunda ak parti atkisi flamasi. Got iste.
Yalovanın şirin tatil beldesidir. Diğer tatil merkezlerine göre daha sakin olması burayı çekici kılan sebeplerdendir.
yaş ortalamasını 70 civarı olduğu ilçe. kışları fil mezarlığı gibi.
An ıtıbarı ıle orayı gunu bırlık gezıp goren bırı olarak , gunduz saatlerınde , yasları 40 ve 70 cıvarında dolasan ekıpler halınde dedelı , nınelı gruplar var , denızde mukemmel derecede yosun var , genc bır ınsan yuzu gormek. Icın sahılı tavaf ettık ama goremedık gunduz gozuyle , gece hayatını gormek nasıp olmamıs , gunduzlerı walkıng dead gıbıdır zombı teyzeler ve dedeler var..3 hazıran.
Genelde bireylerin yaşlı ebeveynlerini terk edip gittiği yerdir. Gençler genelde yaz sezonu gelmekte ve günlerini sahil yolu üzerindeki beach club larda geçirmektedir. Denizinden bir cacık olmamakla birlikte Yalova yolu üzerinde harb iş plajı fena değildir. Uzakta tatil yapamayacak kişiler için ideal denebilir. Ama oraya kadar giden insan biraz daha ilerleyip Esenköye gitmelidir, deniz açısından çınarcığa fark atar efenim..
yalova'nın bir ilçesi. her sene tatil yapmak için gittiğim ama yaptığım tatilden bir bok anlamamama sebep olan siktiri boktan bir ilçedir. denizi tabiri caizse leş gibidir. sahile ayak basar basmaz kokusundan mideniz kalkabilir. iki adımdan biri çöptür. yerlileri garip insanlardır genelde yaşlı ve yobazdırlar. yolda bir anda bayılıp yere düşseniz kimse bakmaz. ev sahipleri tam çakaldır. para için dinlerini imanlarını satabilirler. bir kaç tane gece kulübü vardır. ilçeye bakınca idare ederdir. ama gelin görün ki tabelalarında damsız girilmez yazmaktadır. merkez hafiften hareketlidir. en azından orada ufak tefek gezilebilecek hediyelik eşya dükkanları vb. vardır. böyle dandikten küçük bir lunaparkları vardır. geçen sene gittiğimde 2-3 ayrı alman turist gördüm ne bok yemeye geldilerse bu sikimsonik yere. 15 ağustos gibi yeniden orada olacağım en son geçen hafta ev kiralamaya gittim geçen seneden bu yana pek bir şey değişmemiş , hatta denizi daha da bir kirlenmiş.

Edit ; an itibariyle 3. Günüm. Şuan sahildeyim ve inanılmaz canım sıkılıyor sözlük. Arkadaş yok hoş olsa da yapacak aktivite yok ki siktiğimin yerinde. Şuan sahilde oturuyorum canım entry girmek istiyor ama çaylağım. Sıkıntıdan patlıyorum yani. Bir daha buraya gelenin dalağını siksinler.
4-5 gün kaldığım Yalova'nın şirin mi şirin ilçesi.
Şuanda içinde Bulunduğum güzel Şirin ilçe, istanbul Yakınlarında tatil yapmak isteyenlere tavsiye edebileceğim bir semt, Akdeniz Ege vs gibi geceleri sarhoşlar yok sokaklarda , insanları deniz kenarında çay içerek sabahlıyor, kadınlar plajı diğer semtlerdeki gibi Çevresinde dürbün avcılarını barındırmıyor, amacına uygun bir Yapıya sahip, istanbulda yıllarca Tanıma şansım olmayan çok Sayıda istanbulluyla arkadas oldum burda, Havanın sıcaklığı insanlarıda etkilemiş durumda, herkes aşiri sıcak, minibüsleri yenilense hiç fena olmaz ama böyle daha bir nostaljik sanki, kısacası sevdim ben burayı, gideceğim ama Aklım kalacak biliyorum.
benim ingilizcemin yabancı turistlerinkinden iyi olduğu tek yerdir.
Iki hafta once bulundugum cok tatli bi yer, arkasi orman önü deniz.
denizi lağım kokan kıytırıktan turistik yer.
bir ege denizi sahil kasabası görmediğseniz burayı bir halt sanabilirsiniz.
Maalesef Türkiye'nin en bakımsız ilçelerinden biridir. Denizi seyirliktir. Yüzmek için tavsiye edilmez. Bol taşlı bol deniz analıdır.
her sene yazın gittiğim, yalınayak girmemeniz gereken denize sahip şirin yalova ilçesi.
eğlenceden ziyade dinlenme amaçlı tatil tercih ettiğinden dolayı, bana hitap ediyor. ben severim.

not: merkezden az uzakta, dolmuş mesafesinde kumsal var. taş istemeyen oraya gidiyor zaten. sadece dalagalara karsi dikkatli olmak gerekir. aniden büyük dalgalar çıkabiliyor.
Konaklama için otel seçeneği azdır. günlük evler rağbet görmektedir. ancak evlerin bir çoğu rutubetli ve köhnedir.