bugün

entry'ler (39721)

hayla bilgi entrysi girmeye çalışan mal

Senin o "hayla" diye başlayan entrysine sokayım ablam! Ne güzel Türkçen ve ingilizcen karma karışık lan...

O bilgiler de bir tarafına girsin. Çok ayıp! Etme!!!

vajina benim istediğime veririm

Şu dikkatimi çekti afedersiniz: Verenlerin hemen hepsi erkek lan!

Not:

Girilere gönderme yapmadım. Öyle çünkü. Bir Türkiye gerçeği

öldükten sonra dikkat edilecek hususlar

Anamızdaki ufacık bir su haznesinden geldik dünyaya, iki metrekare toprağa gideceğiz gene dünyada.

Konumuz: Öldükten sonra dikkat edilecek hususlar:

- Madde I; Gömülürken kontrol etmeyi ihmâl etmeyin:

a. Pamuk mu yoksa silikon mu seçtiniz?

a.1

Pamuk, biliyorsunuz lifli bir madde. Öldüğünüz zaten sıçtığınız anlamına geliyor; hem koku yapar hem de ahirette sizi kötü bir intiba yaratmış olarak iz bırakır. Yapmayın; silikonu ilk olarak vasiyetinize yazın. Yapışkandır, göt bağımlısıdır, ne bu hayatta ne de ölümde kıçınızdan ayrılmaz; vefalıdır.

a.2

Kefen meselesine gelelim. Cepsiz olmasına gerek yok. Direkt ceplileri ve daha renkli kumaşları deneyin. Zira öbür tarafta da "Yaratan"ın bir şekilde geçinmesi gerek. Hatta seni peygamber bile yapabilir ama güzel ve içli bir şey söylersen.

(Ben beyaz benekli mor seçtim örnekse)

a.3

- Yüzünüz ve vücudunuz Kâbe'ye bakıyor mu! Ölmeden önce gömücülere söyleyin bunu zira, toprak altında çok zor ölüyü çevirmek. Onca çapraz tahta, onca toprak baskısı... ve onca ölmek! Cidden sorun yani. Emekçilerden yanayız.

a.4

Mezarınızı hemen yaptırmasınlar.

Bazıları içki içsin, sizi sevenler!
Bazıları üstünüze işeyebilsinler, sevmeyenler!

(*Bu memlekette, Can Yücel'in mezarına gidip, mezar taşını kırıp, üstüne o sikindirik sidiğini bırakan acizler var!*)

a.5

Nekrofili! Ki, bu çok önemli!!!

En çok bizim yaşadığımız ülkede var bu hastalık. Pamuk değil abi; direkt ve hemen soğuyan maddeler lâzım bize;

Çükünde hemen patlayacak yani.

Evet; yaşadığımız ülke bu denli sapık! Siz me sanmıştınız?

gay bara giden evli erkek

Danimarka'da evlenmiştir ve kocasıyla gitmiştir. N'oldu, zoruna mı gitti?

kısa maltepe soğan ve ayak kokusu

1987...

Yozgat/Yerköy ilçe jandarma bölük komutanlığı'nda geçici karakol komutanlığı yapıyorum. Üstler aynı anda izne çıkmışlar, görev de bana kalmış.

Öğrencilerim aradı, dediler ki; "hocam sizi ziyarete geleceğiz, olur mu?" Askerlik bu! Memleketine ilişkin her şeyi özlüyorsun.

Dedim; "elbet, ne zaman isterseniz!"

Ertesi gün haydarpaşa'dan bilet almışlar üç çocuğum, yola koyulmuşlar. Dörtlü bir kompartımanı paylaşıyorlar ama biri, yaşlı bir amcaları. Gebze'yi geçince, amcam açmış bohçasını, içinden çıkarmış soğanla ekmeğini, hatır hutur ısıra ısıra yemeye başlamış soğanını. Bir yandan da ekmeğini... sarımsak kırdığından başlıkta bahsedemedim, sınır var, biliyorsunuz başlıkta.

Yemek faslı bitince, bir de üstüne kısa maltepe sigarası! Oh... uykusu da gelmesin mi! Çıkarmış ayakkabılarını, sızıvermiş oracıkta. Çocuklarım da yorulmuşlar, onlar da uykuya dalmışlar
Elbet... iki paket bisküvi, üç de süt içtikten sonra.

Ha bir de amcanın gece uyurken osurduğundan, horul horul horladığından; çocukların korkup, üçünün birden kompartımandan kaçtıklarından bahsedecektim ama vaktinizi almayayım.

Yerköy'de ben karşıladım onları. Bölüğe gittik, öğlen yemeğimizi
Birlikte yedik. Bir otele yerleştirdim, "akşam görüşmek üzere" dedim...

Hayat çok kısa.

iki sene sonra, bu çocuklarımdan birini kaybettim; alerjik sinüzitten. Biri şu anda paris'te, bir café işletiyor, hâli vakti yerinde. Diğeri, izmir'de bir sokakta takı satıyor karısıyla birlikte.

2021...

Ben hocalık yapıyorum, avcılar'ın bir köşesinde. 2019 senesinin, istanbul için söylüyorum, en başarılı antrenörüyüm. (Üç ikincilik, bir küme yükseltme, bir de kurulduğundan beridir ilk defa bir ortaokulu şampiyon yapmak bazında)

Onlar gibi öğrencilerim sayesinde oldu işte tüm bunlar. Her be kadar ben de elbet onlara iyi davransam da, onlar da bana hep ama hep vefakâr oldular.

Kalan ikisiyle hâlâ daha görüşüyorum. Gideni de her ay mezarında öpüyorum.

Vefa iyidir. Ve geçici değildir.

-ergun'a-

the terminal

(bkz: caz)

uludağ sözlük

https://galeri.uludagsozl...s-g%C3%B6lgeleri-2180168/

Bu nedir lan?

Yakında götünüzü de siktireceğiniz dildo mu amk? Artık onları da mı sergiliyorsunuz?!

chpyi eleştiren herkese troll diyen tip

Akp' yi eleştiren herkese "vatan haini" diyen tiplerle kesinlikle benzeşmiyor. O yüzden rahat olsunlar. Onların da sırası gelecek.

pera palas

Ömrümün 32 senesini karşısında geçirdim. Şimdi nasıl oldu yenisi bilmiyorum ama demir kapılı asansörüne de bindim, Agatha christie'nin o meşhur ve misafirlere kapalı odasını da gördüm. Keza atatürk'ünkünü de.

Eskiden, çok eskiden; bir pastanesi, bir antikacısı bile vardı yer katında.

Afedersiniz, çok öküzce yöneltilmişti ve satıldı, ve tadilata girdi, otel düzeltildi. Sanırım kalkavan'lar aldı.

Umarım iyi bakıyorlardır ona.
Hak ediyor zira.

(Elbet okuyamayacak bunu lâkin, Dormenleri Pala'ya selâm!)

benim peygamberim recep tayyip erdoğan dır

Bunu söyleyen, "muhammed" dese inanmam.

Yalaka puşt!

(Ama doğru...)

-bi' de sike doğru var, sonra konuşalım, unutturma!-

4 haziran 2021 erdoğan ın vereceği müjde

Eee...şey:

Dildo bedava!"

kemalistlerin türklerden nefret etme sebepleri

Sherlock'sun, homeless'sin, üstüne bir de türksün! Ve kemalistler senden nefret ediyor! Hani bir şey olsan; ne bileyim, kültigin, alptekin, piçtigin filan anlarım ama...

Soruyu soran sorusu içinde boğulmuş.
Bence git öte tarafta ağlA.

Yanlış anket!

atatürk e faşist diyen insan

Yöö... "o'ndan sana emanet, bu ülkenin ekmeğini yiyorsun lan pezevenk" diye konuşmayacağım elbet.

Tarih yoksunudur, bilgi yoksunudur, minnet yoksunudur. E çıkıyor aradan böyle âdiler.

Anasının, babasının ellerinden öperim. Muhtemeldir ki, çok çok iyi insanlardır fakat insanvarı, evlâdını da aynı evladı da anne babasını seçemediği üzere, seçemiyor!

Bu topraklarda büyüyüp, bu topraklarda hayatını idame ettiren bu tip şahsiyetlere tek bir lafım olur:

"Bu mücadeleni küfrederek, başkalarını ve özellikle de toplumun ve milletin saygı duyduğu bir insana/insanlara hakaret ederek sürdüreceksen lütfen ve evet defol!"

"Seni hasretle bekleyen birçok şerefsiz puşt var dışarıda. Onların kucaklarında yaşa paşa paşa..."

ayk 73

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "faşist" diyebilecek denli gözü kararmış bu arkadaşın.

Neden hâlâ burada duruyor? Def edin, gitsin! Bu ne biçim densizlik?

Hayır, elbette o düşündüğünü söyleyebilir ama sözlük yönetimi olarak sizin de düşündüğünüz buysa, o vakit tartışma zamanı gelmiş demektir.

Capito?!

sütlü makarna

Tencere başına yaklaşık 10 lira civarında bir maliyeti var. Süper tercih. inanılmaz doyurucu. Kaşar peyniri iyi seçerseniz, orgazm derecesinde mutlu olursunuz.

a haber için 3 kelime yakıştır

"Parayla satın alınabilecek" bir televizyon kavalı. "Kim için istersen", "onun için ötmeye" hazırlar.

ahmet kaya nın bir tane bile iyi şarkısı olmaması

Virüsün etkileri bu düşünceler. Yakalasalar, belli ki kafasını baltayla kıracaklar. Ne yazık!

Amcık ağızlılara kalmış memleket,

Veberekâtuhu!

uludağ sözlük

Burayı beğenmeyenlerin çok ilginç bir seçenekleri var aslında: siktirip köşelerine çekilmek!

Bence süper!

hoşlanılan karının ayağının 43 numara çıkması

"Karı" ne lan? Öküz oğlu öküz. insan biraz kibar olur.

din

Din ?

Tamamıyla saçmalık!

Bir tane din ve dönen dünya ilişkisi bahsi nerede?
Hangi kitapta dünya dönüyordu?
Galileo neden "ama gene de dünya dönüyor" dedi!

Din; hayatta var olmak için hiçbir sebebi olmayanların arka plânlarıdır. Basittir ve kurtuluşlarıdır. insanı öldürür.

Oysa tanrısızlık ya da dinsizlik;
Çok daha fazla çözüm gerektirir. Düşündürür. Çözüm ürettirir. Sonuç sebep ilişkisini sorgulattırır. insanı yaşatır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.