bugün

yoktur, varsa da ben göremiyorum.

iran'ın sevgi pıtırcığı olduğunu sananlara da selam olsun. manyak mısınız nesiniz. oralarda azerbaycan türkleri her türlü asimileye maruz kalıyor.

bir kere de bilmeden konuşmasanız şaşardım zaten. illa vikipedi den öğrendiğiniz bilgileri yazacaksınız. ben tebriz'e gitmiş adamım, hiç değilse bana sorun mk da cahil kalmayın.
kıbrıs sorunu kadar uzayacak olan süreçtir.
hükümet yada karar alma organlarının her biri durumu sadece stabil hale getirmeye çalışıyorlar. kaynayan kazan ise buna izin vermiyor.
Çözüm süreci ya da barış süreci, Türkiye'de uzun yıllardan beri devam edegelen Kürt sorununu çözmeye yönelik AKP hükümeti tarafından başlatılan ve halen devam eden sürecin adıdır. 1984 yılında başlayan ve 30 yıldan fazla süren çatışmalar neticesinde 40.000 ile 100.000 arasında can kaybı ve ekonomik zarar meydana geldi. 1999 ile 2004 yılları arasında tek taraflı ateşkes olsa da, daha sonrasında çatışmalar şiddetlenerek arttı. Peki soruyorum çözüm bunun neresinde. ?
Emperyal güçler tarafından çok önceleri tasarlanıp uygulamaya konulan bir tasarı.
Büyük Türk Milleti bir avuç caninin önünde diplomasik olarak diz çöktürülüyor. Adınada çözüm diyorlar, lanet olsun çözümlerinede açılımlarına da.
orospu süreci-pkkya taviz süreci-ihanet açılımıdır efenim! başka hiçbir açıklaması olmayan sözde sürecimsisdir bu olayların buraya geleceğini çok önceden biliniyordu ama dinlenmedi anacak akp kadar chp de suçludur en son çıkan pkkya ait çerçeve yasa çıkarılırken efenim!
beşir atalaycık'ın en son pkk yasası çıkarılırken ''cehapeye teşekkür'' ettiği süreçtir herkes birgün bunun tavizini 3 askerin öldürülmesinin hesabını verecektir efenim! sözde süreç!
Bu yazıyı okuyacaksanız en baştan şunu bilin ki yıllarca akp'yi savunmuş birisi olarak yazıyorum bunları. Çok güzel faydalandılar ezilmişliklerimizden ve hayallerimizden. Biz adalet geldi çok şükür, hamdolsun Kur'an okuyan, namazında bir başbakanımız oldu, dik duran bir liderimiz var derken aslında yavaş yavaş ülke elden gidiyormuş. işte bu son olaylar kafamıza bir çivi gibi çakıldı kaldı.

Barışın değil ülkenin batının istekleri doğrultusunda şekillendirilişinin yol haritasıdır çözüm süreci.

Öncelikle şu yazıyı mutlaka ama mutlaka okuyun çünkü benim bakışımı tam tersine çeviren ve beni bir akp'li olmaktan tamamen çıkaran bir yazıdır bu:

https://eksisozluk.com/entry/46454373

Hainler ayaklanıp devlete baş kaldırıyor, başbakan çıkıp ne diyor: süreç...
Askerimiz sokak ortasında şehit ediliyor,
Hükümet çıkıp ne diyor: süreç.

Gazeteler olayı nasıl yazıyor: saldırıda 3 asker şehit oldu. Peki kim şehit etti? Yazmıyorlar... Pkk terör örgütü yaptı diyemiyorlar.

Bir millet vekili de bizi gerizekalının da gerizekalısı yerine koyup Twitter'da ne yazıyor: bu saldırı pkk'nın yöntemlerine benzemiyor daha farklı bir saldırı. 2011 yılında pkk bunun aynısını yapmamış mıydı bre balık hafızalı!

Bu işte bir bokluk olduğunun bundan daha derin, çarpıcı bir kanıtı olamaz.
sonu kırk katır mı? kırk satır mı? olan süreçtir. iflah etmez.
Aysel Tuğluk'un açıklamalarına göre bitmiş süreçtir.

akp açıklamayı bdp'ye bırakmış artık. biz yaptık onlar çekildi demek için herhalde.
adı var kendisi yok.
güneydoğudaki vatandaşlarımız ortalama bir mhp'li ya da ulusalcı bir chp'li gibi düşünürse çözüm süreci tamamlanmış demektir.
iyi de beni ne yaparsanız yapın kürtlerle aynı şeyi düşünmeyeceğim. onlara saygı duymayacağım. onlara belki katlanamayacağım. yani benim için bir problem yok ama; nasıl olacak bu iş? ben bir kürtle aynı şeyleri nasıl düşüneceğim? onlarla nasıl aynı duyguları paylaşacağım? bu biraz zor görünüyor.

not: siyasetle ilgilenmiyorum. fakat kafamda bunun gibi sorular var. hadi cevaplayın.
kısaca ihanet meşrepli bir süreçtir. binlerce şehidin sorumlusu piçlerle masaya oturan devlet büyüklerini gördükçe iğreniyorum bu ülkeden. her ne olursa olsun devletin bunlarla masaya oturmaya hakkı yoktur.
çözüm sürecinin dayanağı olan fikri düşünce ISLAM mı olacak yoksa liberalizm mi?
bakın ISLAM türklerle kürtler arasında bir bağ kuramaz.
çünkü ISLAM'ın yanında türk sentezi de olması lazımdır.
islam'ı kötülemek gibi bir amacım yok.
sadece islam türklerin doğasına aykırıdır.
7 yaşındaki kızların başını örterek,
milli olan şeyleri yasaklayarak bir yere varamazsınız.
tutmaz.
sizin gerçekleriniz bu olabilir; ama benim gerçeğim çok farklı.
ben kişiliğimi annemin sütünü emerken kazandım.
beni var eden anneannem, babaannem...
beni şimdi o iğrenç propaganda yöntemlerinizle değiştiremezsiniz.
değişmem.
ben bir küçük çocuğu mutlu etmek için yaşıyorum.
o küçük çocuğu mutsuz etmeye hakkınız yok.
lütfen iğrenç emellerinizi, iktidar hırsınızı dizginleyin.
bu lafa bayılıyorum: çözüm süreci. çünkü başka söylenebilecek her kelime, yapılan şeyin ne kadar korkunç bir ihanet olduğunu tas tabak açığa vuracağı için sadece bu kelime kullanılıyor. hatta apo bile kullanıyor. biz hapisten çıkma şartlarımı görüştük şimdi...dese olmaz tabi. ya da ben teröristim hadi diyarbakırın anasını bilmem ne yapalım.... komik.
Olması gerektiği gibi olmayıp olması gerekene taban tabana zıt işleyen süreç. Silah bırakmamış pkk ya salďırmazlik anlaşması gibi yürüyor olması insana *ne çözümü kardeş bildiğin elimiz kolumuz bağlı teslim olmuşuz.* dedirttiriyor. Pkk nın kimlik kontrolleri güpe gündüz yol kapaması sürecin çözüm süreci değil çözülme süreci olduğunu kanıtlıyor.
umut edenlerin bile olduğunu gördüğümde şaşırdığım süreçtir.
çözüm süreci Galatasaray'ın, Diyarbakır bb'yi 4-1 yenmesi sonucu baltalanmıştır.

(bkz: 23 Aralık 2014 diyarbakır bb spor galatasaray maçı)
sadece adı çözüm süreci. fakat aslında apo'nun ülke yönetimine getirilmesi olayıdır. apo içerden heyete söylüyor, heyet de rte'ye ve kanun olarak yürürlüğe giriyor..
Ne vaadedildi nereye gidiyor meÇhul ama, sürece başlarken adamakıllı şartların ve kırmızı Çizgilerin net olarak konmadığı anlaşılan süreÇtir, Çetelesini tutmadım ama şehit sayısı o kadar fazla ki münferit olaylarla aÇıklanabilecek kadar değil, benim bildiğim anlaşma iÇin bi yola Çıkıyosan kardeşim 1.kural kan akmayacak dersin ama abii Çok şehit verdik be, işin başka tarafı süreÇten önce şehit olanlar vatan sağolsun deyip göğsü kabarıyodu ancak şimdi siqerun sizin yönetiminizi ne iÇin şehit oldu benim oğlum diyor, kısacası fiyaskodur.
Çözüm süreci dedikleri şey bir olan halkı ,sen farklısın ama ben sana ne yapsanda ayrı davranacam mesela senin etnik ismini tekrar edip kürt laz çerkez.. zikredip seninde hakların var ben seni diğerlerin ayrı görmüyorum derken içten bölen siyasilerin oyunundan başka bişey değil.Kusura bakmayın ama her çözüm meselesi denince biraz daha parçalanıyoruz.
(bkz: masal)
oy veren kitlesinin zeka ve tahammül seviyesini test etme aracı.
PKK-Hüdapar arasındaki çatışma izmir'e sıçramış. Aman ne güzel, TC'yi çözüm sürecinde devre dışı bıraktı galiba itoğlu itler.

http://www.habergzt.com/p...smasi-izmire-sicradi/832/
götüm gibi yürüyen süreçtir. ya da yürüyemeyen. bilemedim.

(bkz: götüm süreci)