bugün

Allah aşkına bırakın kızı ağlasın. Amma büyüdü
Netflix Türkiye yeni projeleri için Çorum’u seçti .
dark dizisi'nde kaybolan velet gibi.
Boş konuşma timi görev başında maşallah.

"Çorum'da insan yaşıyor muymuş ki? in cin top oynuyor."
"Belki Çorum'da yaşadığı için ağlıyordur."
"Bu kızın yaptığını Çorumlu yapmaz."

Kendi ülkesinin şehrinden bu kadar nefret eden tipi başka ülkede bulamazsınız. Çorum geri kalmış bir iç anadolu şehri evet. Ama güzelim Çorum kendisini aşağılayan zihniyetle gelişmez. Hititlere başkentlik yapmış memleketi cehaletten kurtarmak ve bunun için de halkının gönlünü kazanmak gerek. Neyse.

Gelelim bu söz konusu kızcağıza. Kimse kim, kime Ne? Belli ki sevdiği birini kaybetmiş. Anası, babası, kardeşi, yâri... Kimse kim! Millete aksiyon ve dedikodu lazım. Ben paranormal bir olay olduğunu sanmıyorum. Canı yanan biri belli ki. Çok sevdiği birini toprağa vermiş. Mezarlığa gece de gider gündüz de. Bırakın insanlar acılarını yaşasınlar.
Rahat bırakın kızcağızı. Belli ki bir yakınını kaybetmiş ve bunalım içinde. Niçin gizem katılmaya çalışılıyor bu olaya anlam veremiyorum.
(bkz: nahal da korkmuşlardır ellam diyerek gülen kız)
belki hastadır, belki de ölen yakınını özlemiştir. yurdum insanının bu kız üzerinden paranormal bir hikaye çıkarmaya çalışması bana ortaçağı hatırlattı. cehaletimiz gerçekten ürkütücü.
çorumdan bildiriyorum, kimsenin umrumda felan değil mezarlıktaki kız gayet mutlular.
Hala ortada yok. Evet.
Bir kızın gece yarısı mezarlıkta ağlaması kadar anormal birşey yok, bulunduğunda tedavi edilmesi gerekiyor.
Son günlerde aşırı popülerdir. Başka şehirlerden turistler bile geliyormuş corum' a sırf görmek için.
"ulusözlükte 24 saat sürekli sol frame tepesinde duran başlık" la yarışandır.

başlıbaşına absürdlük ve sözlüğün dokusunu temsil eder nitelikte. midem bulandı görmekten.
Kizin biri gece mezarliga gitmis birisi icin aglamis. Bunu belki yalniz hissettigi icin, belki psikolojisi bozuk oldugu icin yapmistir. Sonra bunu fark eden birisi de almis kamera acip fener tutmus ve olay ortaya cikmis. Bizim gotten sabikali beyinsiz sik kirigi milletimiz ise, sanki uzaylilarla temasa gecilmis gibi oraya akin ediyor, ruh cin seytan muhabbetleri yapiyor hatta cevre illerden ailesini alip mezarliga geliyorlar. iste boylesine issiz, boylesine beyinsiz, boylesine hoyrat, boylesine aptal bir toplumumuz var.. maalesef durum budur.
Seda sayan’ın programında ele alacağı bir konu kalmaması üzerine sansasyonel bir olay yaratmak amacıyla gerçekleştirdiğini düşünmekteyiz.
Ülkede başka dert kalmadı anasını satiyim düşüşler bir kızın peşine. Hey gidim hey
Hadi müjdemi isterim. Kuz bulunmuş. Çorumluların başı göğe ermiştir artık. Önce dünyanın merkezi Çorum şimdi de bu.
Unutulan olay. Koskoca Çorum ayakta siz bu olaya ilgisiz kalıyorsunuz yazık. Evet.
ölüleri bari mezarlarında rahat bıraksak denilebilecek gelişmelere sebebiyet vermiş kız. yani düşün, kabirdesin ve azaplardan azap beğenmektesin. her gün binlerce kişi mezarlık çevresindeki yoldan gelip geçmekte. bir fatiha için neler vermezsin! fakat akrabalardan başka arayan, soranın yok. onlar da bayramdan bayrama... derken, bu kız yüzünden, ebedi istirahatgahının olduğu mekan yeni insanlarla dolup taşıyor. 'hah' diyorsun, 'işte beni dualarıyla rahatlatacak Müslümanlar.' ve fakat o da ne! bu yeni nesil Müslümanlar, kabrinin başında edepleriyle vaziyet alıp, üç ihlas, bir fatiha okuyacaklarına, mezar taşlarının tepesinde selfie çekme derdindeler. 'eee mirim, bana kimseden fayda yok. dünya hayatında amelimiz eksik kaldı, milet tepemizde selfie çekerken, biz de o sahte hayattaki vurdumduymazlığımızın, beynamazlığımızın ceremesini çekiyoruz. öyleyse yıkıl sezar.'

kıssadan hisse odur ki, kızcağızın her gece gözyaşı dökmek, sonrasında ise bazı şuursuzların selfie için gittiği o kabre hepimiz gireceğiz. bir varmış, bir yokmuş olacağız. son nefes. allah rızası için buna ne kadar hazırız? kendi fatiha'larımızı yanımızda götürelim ey cemaat-ı müslümin.

hortum?

kıble?

hortum?

kıble?

er kişi niyetine,

el fatiha!
cin turizmi diye yeni bişey çıkacak galiba.
(bkz: cin turizmi)
Belediyelerimizden ilginç ataklar geliyor.
ve gerçeği bilen nesil biz olacağız.
Çomardır.
çorum'da meral akşener'den daha fazla kalabalık toplayan kızdır. aday olsa oy verilirdi.

görsel
işsizliğin başkenti çorum.
Ülkenin ruh halini ortaya çıkaran kızdır.
Adama soruyorlar; neden geldiniz, görürseniz ne yapacaksınız?

Cevap gayet ilginç: görürsem kaçacaam.