bugün

Bin yıllardır çözülemeyen sorunsal.
olmayan sorunsaldır. 20.10.2020 02:56 da dert olmuştur. körüklü çizmeyle uyuyunuz efendim.
allah'ın varsa çorapsız uyunur.
Çorapsız uyu kan damarlarını sıkıştırır çorap, yatarken bari adam gibi kan akışı olsun.
Varis çorabı, külotlu çorap gibi çoraplarla uyumasında pek sıkıntı yoktur ancak ayak bileğinde ya da bacakta iz yapacak kadar sıkı lastiği olan çoraplarla uyumak son derece tehlikelidir.
Tabi ki en iyisi çorapsız uyumaktır.
karlı havada cam açılır.
sıcacık yatağa yatılır.
her ne kadar soğuk havada cam açık uyumak (hele bir de yatakta yalnız değil de çift kişi yatıyorsanız) faydalarını düşünsek de akşam tuvalete kalkmak veya uyku sersemliği ile ayaklarınız açılması vb durumlarda (üşütmek hasta olmak, özellikle kadınların regl döneminde) çorap ile yatılır.

tabi ki yatakta, sokakta ayakkı ile giydiğiniz çorap kast edilen değil.
yatağa yatarken ayağınıza giydiğiniz çorap ile ayakkabı ile giydiğiniz çorap bir değil.
Bu sorun acilen çözülmeli, yanlış uyurum diye uyuyamıyorum ama artık gözlerim kapanıyor.
çorabın lastik kısmı ayaktaki kan dolaşımına negatif yönde etki edermiş diye bir şeyler duydum. Dolayısıyla sağlıksızdır, derler.
yazılı olmayan görgü kuralıdır, çorapsız uyunur. hem rahatsız eder zaten çoraplı.
Bugün çorapla uyuyan, yarın banyoya da çorapla girer.
birak corabi uzun pijamalarla uyumak bile hem rahat degil hem de deliksiz ve saglikli uyku uyumanizi engelliyor. uyunmaz sonuc olarak.
Ayağında çorapla uyumak adab-ı muaşeret kurallarına aykırıdır.

Çorapla uyuyan hanzodur,
Krodur,
Dağ ayısıdır.

Böylelerine selam bile verilmez.
it osurdukça sorunsal sıçmaktır. çorapla da uyumak da nereden çıktı.
çorapla uyumak ıslak banyo terliğini giymek gibidir.
Çorap uyuyan ılıktır. Çorap da babet çorabıdır zaten.
Bursa’da doğalgaz bulunmayan evimde oda sıcaklığında zeytinyağı donuyordu. Tam kışın ortalarında. Polar üst, pijama, çorap hatta abartmıyorum mont, eldiven ve şapkayla uyuduğum da oluyordu. Yatağımın altına 2 battaniye üstüme yün pike ve yorgan ile ancak uyuyabiliyordum. Hiç hareket yok tabi o ağırlıkla yattığım gibi kalkıyordum burnum kıpkırmızı dudaklarım soğuktan çatlamış halde. O zamanlar 2 yün çorabı üst üste giyip uyuyordum. giymezsen hasta olursun o soğukta. istanbul’daki evde soğuk olmuyor kışın. Hiç kaloriferleri yakmayız kazaklarla idare ediyoruz. Kışın camı açık bırakarak uyurum. Havasızlık beni uyandırır. Ona ramen hiç üşümedim burda. Ah bursa ne çektim be senden.

Bir gün arkadaşım bende kaldı. Abarttığımı düşünüyordu. Sabahı kalktık dışarı çıktık. dışarısı evinden daha sıcak demişti. Cidden öyleydi.
ayağını yorganına göre uzatırsan çorapsız uyunur.
günde 15 saat giydiği çorapla uyuyan adam/kadın oy kullanmamalı. bırak rey vermeyi oksijen israfı zaten. böyle mahlukatların toplumda barınması zarar ziyan...
benim gibi çorapla uyuyan kardeslerime seslenmek istiyorum.
hic korkmayın bize bisey olmaz biz zoru basarmıs insanlarız bana kalırsa. mesela ben corapsız uyuyunca rahatsız oluyorum.
çorapla yatmak bir rahatsızlığa yol açıyordu ama neydi hatırlamıyorum. siz yine de çıkarın, sabah yine giyersiniz.
her ne kadar beni rahatsız etse de ayağınızı ya da bileklerinizi sıkmayan bir çorapla uyumak, özellikle soğuk havalarda, uykuya dalış süresini kısaltıp uyku süresini arttırmak ve uyanmaları azaltmak suretiyle uyku kalitesini arttırıyormuş. ama ben giymem, yapılan çalışmanın yalancısıyım.

https://jphysiolanthropol...10.1186/s40101-018-0172-z
Kansızsanız ve ayağınız üşüyorsa bir yatak çorabı edinin, sadece yatağın içinde giyin. Başka çare yok.
https://www.youtube.com/w...channel=MahmutY%C3%BCksel
Çorapla uyumak oksijen seviyesi azalmakta olan bir odada uyumak gibidir. işkencedir.
Bu tür şeyler kişiseldir ama tartışmayı seviyoruz biz. Zevkler ve renkler tartışmaya çok açılıyor. Çünkü neden tartışmayalım? Keşke birbirimizin saçlarını çekiştirip tükürebilseydik.

Bence uyunmaz. Ayağımda çorap varken uyuyamam. Bence yastıkla yine uyunmaz. insanın en rahat etmesi ve dinlenmesi gereken anlarda herhangi bir fazlalığı yatağında tutmaması gerekiyor diye düşünüyorum ben. Bir gün tamamen cıbılıktan, yastıksız ve hafif serin bir yerde uyuyan herhangi insanın ertesi gün çorapla uyumak istediğinde ayağında 9 kilo ağırlık olduğunu hissetmesi çok mümkün gibi geliyor bana.