bugün

loreena mckennitt'in tango to evora şarkısından esinlenilmiştir..

edit: bunu da kötülediniz ya, allah sizi bildiği gibi yapsın..
kış gecelerinin vazgeçilemeyecek şarkılarındandır galiba. yalnız kalmışların bir nevi teselli şarkısıdır üşüdükçe yalnızlığı terkedilmenin acısını getirir aklına. özlem duyulanın uzaklığını ve ümitleri betimler anlatmaya çalışır yalnızlara. yalnız olmayanlar zaten dinlemez niye dinlesinler ki. sevdikleri üşüyo olsa da onla ısınmaktadır özlem olsa da bir yere kadardır. kaldırımlar gibi yalnızdır insan caddelerde o zaman anlar sanirsam eskinin değerini veya yeniye olan özlemi.
(bkz: saçmalıyorum sözlük affet beni)
Şu sıralar takıldığım mükemmel şarkı. ne kadar eskise de unutulmazdır.

"caddelerde rüzgar aklımda aşk var
geceyarısında eski yağmurlar
şarkı söylüyorlar sessiz usulca
özlediğim şimdi çok uzaklarda"
asıl bilinen ismi çok uzaklarda olan sözleri kayahan'a müziği loreena mckennitt ait nilüferin eşsiz yorumuna sahip şarkıdır.
gozden ırak olan, gonul de yara olurmus.
yaklaşık 3 saattir aralıksız dinlediğim şarkı.
genellikle gitar çalmaya başlayanların ilk tercihi olan şarkı.
(bkz: can acıtan şarkılar)
bir "sonbahar" şarkısı. Kurumuş yaprakların rüzgarla dansını izlerken söylenen şarkılardan. Ardından çiseleyen yağmur, dudağa düşen ufak bir damla ile o muhteşem atmosfer eşliğinde derinliklerinde kaybolunabilir bu şarkının.
klibi halen daha aklımda olan unutulmaz ve güzel bir nilüfer şarkısı.
son 30 dk .dır dinlediğim eser. nasıl bir şeyse aşık olmadığım halde aşk acısı çekiyorum sayesinde.
duyup duyabileceğiniz en can yakıcı şarkı...
mektup yazmak vardı bir zamanlar. ve o zamanlarda daha anlamlıydı bu şarkı. o mektupla ısınılırdı, o caddede birlikte yürünülürdü. çok uzaklar çok yakındı.
genelde gitarla öğrenilrn ilk şarkıdır.
şehirler arası aşk yaşayan yurdum üniversitelilerini ağlatma kapasitesi olan şarkıdır.