bugün

çılgın bir bar filozofu beyanı, nedense doğruluğu hep sonradan anlaşılıyor. aynen can sıkıntısıyla geçmeyen bir ömrün nasıl tükendiğini farkedememek gibi ironik bir durum.
(bkz: teoman)
(bkz: zamparanın ölümü)
zamparanın ölümü parçasında "bar filozofu"nun teoman'a öğütü.
şarkıda bu sözü söyleyen kişi rıza ereklidir.
hayatına ne kadar insan girerse o kadar çok şey götürür senden in bir başka söylenişidir.
hiç kadın da hiç hayattır oğlum diye devam edilmesi lazımdır.
teomanın zamparanın ölümü şarkısında ki sözü.
abazanın birden fazla sevgilisi olan arkadaşına acı ve kıskançlık içerisinde verdiği öğüdün küçük bir parçası.
teomanın zamparanın ölümü isimli şarkısında geçen bir aforizmadır.
tek gecelik ilişkilerden sıkılmış insanın kurabileceği cümledir. geç olsa da doğru yolu bulmuştur. (bkz: hak yolu) *
''kadehte yansımama baktım ayaklı bir kanıttım / kadın dergileri testlerinde her soruya yanıttım'' diye devam eder.
belki bir kadının söylediği bedduadır.
bir bar filozofunun söylediği rivayet edilir.
bir kadını tüm benliğinle içi yana yana sevmek, onu yüreğinde büyütmek, canından bir parça yerine koymak. böyle bir kadının yerini gelip geçici, duygusuz birliktelikler tutabilir mi? içini doldurabilecek bir sevgin olamazsa içsel yalnızlık kaçınılmazdır.
bunu anlamak için çok kadın görüp'geçirmek' lazım,öyle kolay kolay kavranılmıyor.
"yanında çok kadın gezdirenin, hayatının kadınını bulması zordur." gibi birşey herhalde. * *
çok kadın hiç kadındır oğlum yalnızlıktır sonu,
kadehte yansımama baktım ayaklı bir kanıttım
kadın dergileri testlerinde her soruya yanıttım

diyerek devam eden güzel eser.
kadinlarin bencilliklerini vurgulayan cümlecik. bir kadin baska bir kadina tahammul edemez denemeyin hepsini ayni anda kaybedersiniz demenin kısa yolu.
bir bar filozofunun hayat tecrübelerine dayanarak sarf ettiği cümledir.
(bkz: hiç kadın çok kadındır abazanlıktır sonu)

bu da cevabım olsun.
(bkz: çok erkek hiç erkektir yanlızlıktır sonu)
mevlana celaleddin rumi yi bir kere daha haklı çıkartan olaylardandır.''her yerdeysen hiç bir yerde bir yerdeysen heryerde''deyişini hatırlatır.
kisin sogugu kadar keskin bir dogrudur. cok nadiren sasar, cok kadinligin sonunda hic bir kadinla olamamak. bir cok sukut-u hayal sonrasi, bir cok "bu da olmadi" kadininin ardindan geriye kalan adamin deyimidir. Hep bakar, belki arar, cogu zaman gelmistirler belki o adama ama bir turlu olmamistir iste... Ayar tutmamistir. hele bir de daha onceden "O" dedigi gelip gitmisse hayatindan, sonu ne yazikki her kadini ona benzetmeye calismasidir. ona kalan bar taburesidir. evet...
(bkz: ıssız adam)