bugün

bana çok iddialı bi program gibi gelmemişti açıkçası, reklamlarla birlikte 'bir demet tiyatro gibi tutmuş bi dizinin arkasından aynı tarzı kurcalayıp bok etcekler' tarzı düşünceler oluşturmuştum, hepsini de yedim. beğendim, basit olması en güzel tarafı. mütevazi oyuncular sahneden taşan oyunculuklarla nerde bu kumanda diye bakınmanızı engelliyolar, oturup izliyosunuz, kaptırırsanız kahkahalar atıyosunuz. bu tiyatro sporu denilen şeyden de farklı olmuş, fakat işin orijinalliği değil sıcaklığı ağır basıyo biraz daha. e tabi bi de yılmaz erdoğan faktörü var. çok güzel olmuş.
yiğit özgür'ün karikatürlerinde sıkça kullandığı bir cümle.
başhekim kocasını hastabakıcıyla aldatan doktor hikayesindeki
- ıı bülent bi dakka ıı bülent bi dakka ıı bülent bi dakka(takılma efekti) kısmı ve
-hollanda hayallerimiz vardı berk..
-hala var büleent!
kısmıyla beni benden alan güzel bir bkm işi hadi bakalım!

birde "ben sizi aktif olarak kullanıyodum halbuki" ile,
"beni reddetmekle ne kadar büyük bişeyi kaybettiğini biliyosun demi vedat!"
repliklerini unutmicaz.
tanımı adında saklı zaten! adına bkz versem geri dönüp duracak. e ne yapalım o zaman?

şu olsun o zaman: yılmaz erdoğan yapımı.

takatları ve solukları bu kadar hıza dayanabilirse ben de üstüme düşeni yapar her hafta izlerim, söz.

sevdim ben bunu, mis mis!
tuhaf bir şekilde yapaylık içeren yılmaz erdoğan konuşmaları ardında genç ve yetenekli tiyatrocuların yetiştiğini bir nebze gösterebilen program.
yılmaz erdogan'ın olmasının dogal bir sonucu olarak eglenceli izlenilesi program.
(bkz: çok güzel hareket len bunlar)
dayım esprileriyle yarmış program.
ekibin bkm mutfak taki calısmaların aynısını bir de ekran karsısında yaptıgı program. umarım yakında tıkanıp kalmazlar.

bir de boyle televizyonda izlemek keyif vermiyor. canlı izlemek ve zaman zaman skeclerine katılmak daha zevklidir.
yılmaz erdoğan denilen şahsiyet zırt pırt ortaya fırlayıp ahkam kesmese, kasım kasım kasılmasa daha da hoş olacak proğram. bu havan kime!
(bkz: başarılı)**
sözlükten beslenildiğini hissettiğim kimi sahnelerin/diyalogların/anektotların yer aldığı program. her şey bir yana bizatihi emek var işin unuca...
müthiş ince ve kalın espiriler dönen program. ikisine de gülüyoruz tabi.
bu haftaki bölümüyle deli gibi yarmıştır. anıra anıra gülmüşüzdür.
olmuş programdır. daha 2. bölümde bu imajı veriyorsa ileri de ne olur kestirmesi zor.
evde yalnız izlendiğinde bile yüzde sadece gülümseme değil boş odada yankılanan kahkahalar bıraktırabilen şov. set5, kıç6 farketmez, oyunculuk yeter. ayrıca lobo lobo lop lop lop...
bu akşam tüm bölümleri ile yıkıp geçen bir program oldu.
eser yenenler'e inanamıyorum.
bu çocuk aliye'deki o uyuz çocuk olamaz, kilometrelerce uzakta ondan. bu ne olmuşluk, bu ne tevazu ve bu ne karizma.
sarp apak bu kadroda sırıttı, rol çaldı sürekli belki heyecanından, abartılı ve galiba tek tip oyunculuğu göze battı sanki.
bu çocuklarda iş var.
eser'in oynadığı kast çekimli skeçle yaran yıkan program.baba müthişti özelliklede
"öleyim o zaman,boğulayım o zaman,top olayım o zaman ağrına gitmezmi" li dialog uyuyan babamdan fazlaca tepki aldı. (bkz: anırma) (bkz: insan ol insan) yanlız geçen haftaki esmer bıyıklı bıçkın tipli arkadaşı gelecek bölümlerde hasret ve şiddetle bekliyoruz. bu arada zamanında kalkmış olan sarp pek de oturmadı.
komedi dükkanı gibi zırvaya gülen ahaliye (kimbilir, belki de millet ekranda gülecek bir şey arıyordu) cevap niteliğinde kaliteli mizah budur dedirten program olmustur
dayım geyiğiyle yormuş, barnah iziyle yarmış program.
en fazla 10 bölüm devam ettikten sonra tadı kaçacak seviyesi düşecek gibi hissettiğim program.
emek işi olduğu belli olan, hakiki mizah programıdır.

(bkz: kastamonu dep dep dep)
lise yıllarında, jay-jay adlı köpeğine masturbasyon yapan bir çocuktan (bkz: eser yenenler) beklenilen performansı sonunda görebildiğimiz program.
gecenin bi yarısı ömre ömür katmış harikalar topluluğu!

bir baba ve oğlu, cast için bir yere giderler, oğul doktor, baba polis ve diğer 3 kişi vardır. yönetmen oyunu kızgın oynamalarının söylemiştir:

oğul: polisi aramalıyım! alo polis gel çabuk!
baba: (kendine tokat atarak)ne istiyon lan yavşaaaaaaaaaak! (bu sefer elindeki hıyarı fırlatır)memlekette başka polis mi kalmadı!?! (başkasına dönerek) sen mi öldürdün lan kızı!? sonrasında kameramana tekme atar ve biter.
cast çekimlerinde baba rolündeki arkadaşın geçen haftada tabutçu rolüyle beğeni kazanmaya devam ettiği seyirciye çıkan oyun.