bugün

jinekolog olan bir babanın oğluna vereceği isim.
+rahim
trafik polisi bir baba ise,
+durdu
diş hekimi için ise,
+mine
muteahhit için,
+temel.
aklıma geldikçe editlerim. *
her zaman hayalini kurdugum eylem koskoca pele bile elektrikci babasinin edison'dan esinlenerek verdigi edson ismine boyun egmisken biz neden maxwell'den esinlenip maksel demeyelim evladimiza..degil mi sayin sozluk..
bankacının
ogluna döviz
kızına mevduat.
elektronik mühendisinin oğluna (bkz: trimpot) kızına (bkz: kristal diyot) demesi.
kimya öğremenimin oğlunun adı tunç kızının adı ise babasının mesleği vesilesiyle sedef idi. işin aslını sorduğumda gerçekten çocuklarına mesleklerine olan aşklarını aşı etmişlerdi tesadüf değildi.
yabancı müzisyen oğluna tom derdi sanırım. ben olsam gibson veyahut ender koyardım, nüfuz cüzdanına fender yazdırırdım.
uçak bakım teknisyeni için,
(bkz: cfm 56-b)
2003-2003 döneminde zonguldak'ın fener semtinde bir annenin kız çocuğuna "polen gel yavrum " diye seslenmesiyle tavan yapan eylemdir.
iğrenç esprilere gebedir. zira ancak ehil kişiler bu konuda hoş şeyler yazabilir. diğerlerinin yazdıkları aşırı kasma ile alakalıdır. okumayınız, okutmayınız. şöyle bir göz gezdirdim, felaket. sözlükte branşlaşmak önemli.
- anne.
+ efendim oğlum.
- dün gece rüyamda gergedan gördüm. burdan yola çıkarak sana karşı cinsel istek beslediğimi söyleyebilirim.
+ saçmalama sigmund!*
tornacılar için;
erkek:torna
kız:freze
anketçiler için; anketör, ikiz versiyonu için de; ankesör.
kötü bir durum gibi görünüyor ya uzaktan bakınca. çok yakın bir zaman da yaşadığım bir örnek de bunu destekler nitelikte zaten: hukuk fakültesi öğretim görevlisinin oğluna " nizam-ül mülk" ismini vermeyi düşünmesi gibi:)...
çaycılar çocuğuna fincan, şeker ya da bardak ismini koyabilir. gayet destekli atıyorum çünkü ilk ikisi gerçek isimler(!)ama sonuncuyu salladım.
lisedeki resim öğretmenin kızının adı:desen
ziraatçiler için toprak;
tekstilciler için ipek, pamuk ideal olsa gerek.
iett şoförleri için

erkek ismi: ikarus
kız ismi: mercedes
market sahibi : ürün
türkçe öğretmeni:

erkek ismi: kelim
kız ismi: kelime
kız: sudesu
erkek: tansu

meslek: sucu
kimyacılarda üçüz evlat için: tri nitro toluen.
retrogradasyon
mimar çocuğu: bina
doktor: steteskop.
"...sonra oğlum barkoda seslendim. kızım reyon ise ortalarda yoktu hala..."

bir mağazacının günlüğünden...