bugün

Kesinlikle tercih meselesidir hatta çocuğa da fikri sorulmalıdır.
Ağlaya ağlaya giderdim küçükken.
Babam ben istememe rağmen yapmamıştı. Ben de tüm arkadaşlarım gidiyor ben gidemiyorum diye ağlıyordum. Evde veriyordu eğitimi.
ben modern ve çağdaş demokrat bir baba olarak gay bara veririm. homofobik yetişmesin çocuk!
8 yaşında kuran okumayı öğrenen oğluşum(17) şimdi balkonda yoldan geçen bir kız görünce, evin içinde gözden kaybolana kadar odadan odaya gezip kızı gözetliyor.
Otur bi yasin oku desem bu kadar istekli olmaz.
Bilardoya yolla sokaklarda it gibi gezsin daha sevaplıdır.
Komodo ejderine emanet etmek gibidir.
Kuran, indirildiği topluma anlasınlar diye kendi anadillerinde indirilmiştir. Bu yüzden kim nerde yaşıyorsa ve anadili neyse o dilden okuması ve anlayıp benimsemesi gerekirken, arapça öğrenme ısrarı allah'ın verdiği akılla çelişir.çünkü sabahlara kadar okusan da bir şey anlamazsın ve dinlediğin yabancı dil şarkılardan bir farkı kalmaz.belki biraz duygunlanmana sebep olur ve senin duygulandığın yer belki de mal paylaşımını anlatıyordur.
islamı bilen anne baba için ahiret sermayesidir. çocuğun ilerki yaşlarına olumlu yönde şekil almasına katkı sağlar.
Çok severek giderdim küçükken, camide oyun oynardık molalarda. Cuma günleri pasta börek günü olurdu, bazen pikniğe giderdik güzel hatırlarım hep.

Edit: dediğim sadece yaz kursları için geçerli. Çocuk istemiyorsa uzun süre yatılıya verilmemeli evde eğitiminizi kendiniz verin, en iyi öğretmen anne babadır. Evet.
2 oğlumu da vermedim.
Arapça okuma yazma 2 hafta da öğrenilecek iş.
Çocukların isteği olmadan arkamdan yasin okusunlar beklentisi ise bencilce komiklik.
Yasin suresi diriler için ölüler için değil.
Bu arada ihtiyacı olan varsa isteği olan varsa tefsir dersi veririm.
Kur'an anlamak için hayata geçirmek için var.
Her haksızlığı her yaşanan zulmü CHP zamanında kuran kursu yoktu diye anlatan akp müslümanları tecvidli okuduk diye cennete gideceğiz sanıyorlar.
Ahirette ben şahitlik edeceğim.
Allah'ım bunlar üç kuruş dünya menfaatine Allah'ın ayetlerini sattılar diyeceğim.
87 de beni yollamislardi ama sadece bir gün gitmiştim.
Asla yapmayacağım eylem.
Kur'an kurslarının hali ortada. Etraf sapık hocalarla dolu. Çocuğumun başına kötü bir olay gelmemesi için, elimden geldiğince din adamlarından uzak tutucam.

Ayrıca küçücük çocuğa herhangi bir dini dayatmanın anlamı yok. Onların öğrenmesi gereken daha önemli şeyler var. Ufacık çocuğun beynini arap masallarıyla yıkamaya gerek yok.
Bu sebeple çocuğumu asla kur'an kursuna göndermem. Büyüyünce, kendi seçimini yapar.
Kendim okutmayi düşünüyorum, eğer isterlerse yaz kursuna da gidebilir bir iki saat. Anne babadan çok etkileniyor çocuklar. Bence çocuğa uygun bir şekilde bu eğitim hakki verilmeli , istemezse gitmez.
çocuğum olursa yerine getireceğim bir gelenek.

ama başarılı olduğu bir alandaki kursa göndermek daha mantıklı en azından benim gibi hayata sövmez resim. kuran okumayı daha sonra da öğrenebilir.
Arapça kursuna yollamak.daha mantiklidir.hem dil öğrenir hemdi dini kitaptan ana dilinde anlayip kendince yorumlayabilir.örümcek kafalarin kendo yorumlarinin dayatmasina mağruz kalmaz.
hayatımda asla yapmayacağım eylemdir.küçükken aile zoruyla nefret ede ede giderdim.küçücük çocukların oyun oynayıp düşüp kalkması gereken yaşlarda ne olduğu belirsiz hoca bozuntularının çocuğun gelişimini etkilemesine izin vermem.
eskiden biz de gitmiştik, ama devir o zaman şimdiki kadar bozuk değildi. Şu an en mantıklısı 5 - 6 aile ya da daha fazla, anlaşıp güvenilir birisini eve çağırmak bence.
Anne ve babanın Müslüman olduğu ailelerde görülür. Geçen gün biriyle konuşuyordum. Fikir almak için sence bizim kızı kuran kursuna göndersem mi dedi? Çocuklar daha 6 yaşında bence büyüyüp kendisinin dine eğilimi varsa kendi fark etsin. Ergenlikte de sen gerekenleri anlatırsın dedim. Ağaç yaşken eğilir dedi. Bir şey diyemedim. Garip bir mevzu. Bence çocuk koşup oynayacağı yaşta dinle ilgili bilgileri öğrenmemeli. Zaten inandığınız din bile ergenlikten sonra olan süreçte sizi sorumlu tutuyor. O zaman niye çocuk küçükken dini bir eğitim alsın ki? Her şeyin vakti ve zamanı var.