bugün

chucky'den başkası yalan.

kardeşimin bebeklerinden korkar olmuştum bu vicdansız yüzünden.
kapıyı aralık bırakıp yatarsan kapının kenarından şapkalı siyah bi adam eğilip sana bakıyo gibi olurdu. *
clementine diye bir çizgi film vardı; hem korkar hem izlerdim. fransız çizgi filmi mi olur anasını satayım?
evde tekken evde birinin olduğunun düşünülmesi, kim var orda denmesi halbuki ben varım diyen olsa mevta.
sabah ezanı, kesinlikle bir numaradır. yeni uyanmış imam öyle bir okur ki yatakta ağlarsınız korkudan.
(bkz: freddy krueger)
su getirmek için görevlendirildiğinde bir anda mutfakta peydahlanacağı düşünülen öcü. *
kadınlarla konuşmaktan korkardım ben, sanki yiyolar.
en büyük korkum anaokulundaki Barış isimli arkadaşımdı. herkes ona tazmanya canavarı derdi çünkü sürekli ağzını kocaman açardı ve dişleri de sivriydi ya da ben öyle olduğunu düşünürdüm.. her neyse Barışın beni yiyeceğini düşündüm hep o yüzden okulda tek başıma yürüyemezdim bile. üzerinden tam 16 sene geçti ama asla unutamayacağım korkudur bu sözlük.
çarşaflı kadınlardan çok korkardım.
kara fatma derdim onlara saklanacak delik arardım onları görünce. aksi gibi yan komşuya da sürekli onlardan gelirdi sık sık.
muhtemelen büyüyünce de içinde birşeyler hisettikrecek korkulardır.
karanlık odalara gidersek kırmızı el çıkıp bizi yiyecek ya da eve gelen teyzelere yaramazlık yaparsak pipimizin ucunu iplikle dikileceğinin söylenmesi.
uyurken odanın kapısı kapanınca havasızlıktan ölecekmiş gibi korkmak. *
insanın peşini bırakmayan, büyüdükçe yanıbaşınızda büyüyen korkulardır.
korkularını da büyüten ama bir yandan hiç büyümeyen masum çocuklar olabiliyor muyuz?
yoksa büyüdükçe korkularımızın safına geçen ve büyümek için çırpınan çocukları korkutan canavarlar mı oluyoruz?
genelde ölmekten korkmaktır. o yaşta ne ölümüyse artık. hatta ben o kadar abrtmıştım ki kalbimi dinliyordum elimle atıyor mu diye.
Ramazan davulcusundan çok korkardım. e tabi gece gece davul mu çalınır ?
küçükken "çok çekiştirme kopar" derlerdi. epey korkmuştum ozaman ama bu yaşıma kadar kopmadı çok şükür.
Herkes salondayken aile bireylerinden biri senden su getirmeni ister. Aşman gereken o uzun holde yürürken, arkandan (o zamanın tabiriyle) öcüler geliyor sanırsın. Al sana korku.
Oturma odasından tuvalete giderken karanlık koridordan korkan bu sebeple ardından gelecek koşmak, şarkı söylemek, elindeki oyuncağı duvara vurarak ses çıkarmak gibi anlamsız hareketleri yapmamızı sağlayan korkulardır efendim.
- öcü diye bir karakter çok kullanılmıştır.
- sen bizim çocuğumuz ol adlı sulu şaka.
- yatağın altı hep ürkütücü olmuştur.
- bir de yanlış bir davranış yapma korkusu. çünkü kafaya anne tarafından terlik fırlatılması korkusu baya sağlamdır.
küçük yaşta chucky filmini izledikten sonra, lahana bebeklerin korkulu rüya olmaları muhtemeldir.
dede korkusu. çocuğun gözünde bir melek de olabilir, dede bir şeytanda.
birkaç kişi daha belirtmiş , katılmamak mümkün değil (bkz: clementine) .
lan içimde hala az da olsa karanlık bir yön barındırıyorsam , kesinlikle sebebi bu çizgi dizidir , manyakmısınız olm 5-10 yaş aralığında çocukalara izletilir mi hiç , bildiğin ağır drama ve gerilim . anne babalar da çocuk çizgi film izliyor diye bırakır kendi haline hiç düşünmez , bir bilseler ne numaralar dönüyor ortamda.
chucky! adi pislik çocukluğumun içine etti. dolapları korkarak açtım, koltuğun altından çıkıp bileğimi kesecek diye ayaklarımı toplayıp oturdum. kırmızı top kafa.
(bkz: tinky winky)
güncel Önemli Başlıklar