bugün

insanlar birbirini sever evlenir ve sonsuza kadar Mutlu yaşarlar.
Büyüyünce mutlu olucam sanırdım. Ah bi büyüsem de istediğimi yapsam diye dua ederdim. Meğer büyüdükçe işler boka sarıyormuş, istediğin her şey yapılmıyormuş.

Büyüyünce anladım, geç oldu. Çocukluğumun değerini bilemedim :(
allah'ın baba, ay'ın da dede olmadığını öğrendiğim günden beri aydınlanma yaşıyorum.
Endirekt serbest vurusun kaleye vurulmasi gerektigini sanirdim.
Bütün evi suyla doldurup havuz haline getirebilecegimi dusunuyordum.
Büyümenin iyi bir şey olduğunu sanırdım. Meğer büyük yanılgıymış vesselam.
Yıldız Tilbe'nin delikanlım şarkısındaki ''HAFiFE ALMA AŞK VURUR iNSANA'' kısmını ''AFiFE ABLA AŞK BUDUR iNANSANA'' olarak anlamıştım. Hüzünlüydü.
Biri öldüğünde bir kaç gün o eve lahmacun gelirdi ben; o lahmacunu ölen kişinin etinden yapılıyor sanıp yemezdim.

Dünyadaki bütün şehirleri, ülkeleri bizim Köyün doğusunda zannederdim çünkü köyden çıkan bir tek yol vardı oda doğuya doğru gidiyordu.
küçükken süt tozunu kaşıkla yediğimi anımsıyorum süt içmişim gibi olur diye, bir de buzdolabındaki süs hamburgeri gerçek sanıp ısırdığımı.

ek:her yerde bulunmayan hamburgerin önce susamlarini tadarak gerçek olduğuna inanmıştım.
dudak dudak öpüşenleri görünce pipim hareketleniyordu. Bende çocuk öyle yapılıyor sanıyordum ne bileyim onu oraya kaptırıyoruz amk
ben allahın sürekli özellikle beni izlediğini sanardım her yaptığımdan vicdan azabı duyardım, nasıl bir baskı ise.
Ben mutlu olucaz sanıyodum .
sigara sarma kağıdındaki arapça yazıları görünce o kağıdı kuran yazısı sanmak ve yerden besmele ile alıp öperek yüksek bir yere bırakmak.
her şeyin belirli bir sırasının olduğunu düşünürdüm.
okudun-mezun oldun-iş buldun-evlendin-çocuğun oldu-emekli oldun-çocukları evlendirdin-torunun oldu.... gibi
(sigara yakıyorum şu an)
Allah camide yatıyor ve ezanı o okuyor sanıyordum.
Her vurulanı öldü sanıyordum.
Radyo ya da walkman'in içinde ufak adamların olduğunu düşünürdüm.
spiker maç anlatırken sahadaki oyuncuların da onu duyduğunu sanıyordum.
Büyüyünce mutlu olacağım sanıyordum.
Geceyi delikli bir kara çarşaf sanıyordum.
Eskiden insanlarin karanlikta yasadigini(siyah beyaz fotolardan oturu) sanardim.evet.
yürüyen merdivenlerin bitiş kısmının beni içine çekeceğini zannederdim. bu yüzden oraya gelince zıplardım.
ne zaman uslu bir çocuk olsam, akşam yemeğinden sonra bana çikolata verilirdi. büyükler ise gidince orada uslu duruyorlarsa onlara da çikolata veriyorlar para yerine sanıyordum.

yemek yedirirken kuşları izletirlerdi, hemen ye yoksa kuşlara vereceğiz diye. yemekten sonra kuşlar aç kalacak diye ekmekleri sokağa attım diye kızarlardı. kuşların hakkını ben yedim sanıyordum.

gözlükleri sevmezdim, insanlar gözlük takınca bizi dikkatlice görmüyor sanırdım, güneş gözlükleri çok samimiyetsiz gelirdi. sürekli onları saklardım, böylece herkes düzgünce görebilecekti.
bornovayı yurt dışı sanıyordum. Her yaz yurtdışına gidiyoruz diye sevindirik oluyordum.
benzin pompacılarının cebindeki para tomarlarını kendilerinin sanıyordum. hatta o yüzden "benzin pompacısı olcam" diyordum.