bugün

Çok kitap okuyorum diye bizimkiler komşudan kitap istemişlerdi. Komşunun oğlu da bir poşet Ahmet Altan kitabı vermişti. Ahmet Altan yani bilmem anlatabildim mi? O nasıl kadın tasvirleri o nasıl seks temalı hikayeler kardeşim, ben daha 12 yaşındayım ya?
Ama en travmatiği (bkz: yatmadan önce yüz fırça darbesi) idi. Sürekli şok geçirerek okuduğum ve sonrasında korkudan aklımı yitirdiğim bir eser asns.
Kemalettin tuğcu-Mercan kolye.
Ahmet Rasim - falaka. bayağı sinirlerimi bozmuştu.
Jane eyre, yaş 10 kuzenimden almışım 3 günde bitirip ağlamaktan helak oldum, o yaşta neyin tribiyse.
(bkz: yatmadan önce yüz fırça darbesi)
Muzaffer izgü yazarının ihtiyar dilenci kitabıdır. Okuyun bakın gün doğmamış beddualar orada. Üç gün kendime gelemedim lan.
Annemin kitaplığından duygu Asena'nın kadının adı yok kitabını alıp okumuştum, feminizme travmalı bir başlangıç yapmamı sağlamıştı.
Kitap değilde tan gazetesinin fotoromanı vardı allah affetsin, okuyup okuyup şaapardım.

Swh
(bkz: Don Kişot) psikoljimi bozdu.
kemalettin tuğcunun dram * ve ömer seyfettinin kan, dehşet, vahşet içerikli kitaplarıdır.
ve de oliver twist, yüreğim darlanmıştı ah oliver ne üzülürdüm sana.
Kemâlettin Tuğcu' nun tüm kitapları.
12 yasimdayken babam ezoterika diye bir kitap okutmustu. Bu dunyadaki gizli cemiyetleri anlatan mistik ve korkunc bir kitapti. Hasan sabbah li opus dei li birsuru satanist ayinli bir kitap. Kitap uzerine teoriler uretmekten uyuyamaz hale gelmistim.
(bkz: 1984)

Ne fenaydı o yaşlarda bunu okumak.
insanların yaşadıkları travmaların bile entelektüel olması beni şaşırtıyor. Nasıl bir çocukluk dönemi geçirdiğinizi gerçekten merak ediyorum. Aşağıdaki başlıkta toplanın da öğrenelim.
(bkz: çocukluk dönemi)
(bkz: muhabbet açmak)
Kemalettin tuğcunun tüm kitapları.
Ömer Seyfettin-Bomba.
okurken midem bulanmıştı ama kitabı ısrarla bitirdim.
kaşağı çok ağır gelmişti. daha sümüklü bir bebeyken insanlara güvenim kalmamıştı.
hüseyin rahmi Gürpınar - gulyabani.
kenti yiyen çocuk- hasan izzettin dinamo. Halbuki ismi çok cazip gelmişti. Ama hiç de umduğumu bulamamıştım.
Okumadığım ama dinlediğim kitaptır. ilkokul 2. sınıfta iken sınıf öğretmenimiz "kırmızı başlıklı kız"ı anlatmıştı, kurdun seni daha iyi yiyebilmek için dediği yerde öğretmenimiz bağırmıştı, sınıfça çığlık attık...o gün bugündür sevmem kırmızı başlıklı kızı.

Edit: alttaki entryi görünce aklıma geldi kibritçi kız vardı bi de kıza üzülmekten kaç gece uyuyamadım.
bin muhteşem güneş.
Öç öyküleri ontolojisi mi ne böyle bir kitap okumuştum. Çok korkunç bir kitaptı. insanlar birbirlerinden nasıl öç alır onu anlatıyordu. Hatta hatırladığım kadarıyla bir kadın kocası ölüme yakın beynini gözlerini çıkartıp bir kavanozun içinde yaşattıyor ve adamın beyninin gözlerinin önünde başkalarıyla sevişiyordu. Sevişirkende kocasının gözlerine bakıyor göz bebeğinin büyüyüp küçülmesinden acı çekmesini anlıyordu.

Neler okumuşuz beynimizi nelerle eğitmişiz altan!
(bkz: Pal sokağı çocukları)
Ömer seyfettin-beyaz lale.

işkence, tecavüz hatta ölüye tecavüz bile vardı kitapta. Kim denetliyor bunları nasıl çocuk kitaplığında oluyor bunlar anlamıyorum.
Kemalettin tuğcu'nun kitapları.
Yeşil kiraz kitabı. Başlarda çok güzel gidiyordu sonradan kiraz gibi masum bir kızın böyle garip yollara düşüşü beni sarsmıştı.