bugün

Aydinoglu ile cok dalga gectim onun gibi biri olmasindan korkuyorum.
görsel Böyle bir şey olur çıkar. Bu riski alamam.
Genetik olarak sağlam olmamam. Dilerdim ki bu genler benimle gömülsün ama ne yazıkki insanlar genetik faktörünü umursamadan tohum saçmaya bayılıyor. Umalım da genetik özellikleri daha iyi ve baskın olan biriyle birleşir ve bozuklukları biraz düzeltmiş olurlar.
Aşkın meyvesi diye tabir edilen oluşum. Günümüz çiftleri üremek için çocuk yapıyor. Okula gidin bakın. 1. Sınıf öğrencisi ne küfürler ediyor. Nerde o eski meyveler...
Evlenmeme nedenleriyle benzerdir.
yapmama nedeni değil de en basitinden bir yapma nedeni söyleyeyim. eğer 70 yaşına geldiğinizde huzurevinde kalmak istemiyorsanız sikişin cocuk yapın.
yanlış delik.
Benim gibi olur.
toplumun kalanı ve çocuğa verilebilecek gelecek imkanlarıdır. daha çok birincisi nedeniyle ben istemiyorum. ama nasip kısmet bu işler.
Kötü genler. Kalıtsal hastalık ihtimali.
Arkadaşlardan biri bu dünyada yaşamayı haketmemesi demiş. Bu dünyanın, dünyayı değiştirebilecek insanlara, nesillere ihtiyacı var. Büyük düşünün. Senin yetiştirdiğin nesil kim bilir kaç insanın, kalbine dokunup onlara iyiliği getirecek. Evet dünya gittikçe berbatlaşıyor ama ben bu kötüleşen dünyaya inat iyi insanlar, güzelliği yayabilecek insanlar getirmek istiyorum. Bu benim bakış açım. Toz pembe, hayal dünyasında.. VS diyeceklere de gülüyorum. Ben sadece büyük düşünmeye çalışıyorum.
Sevişemiyoruz ki daha.
Suriyeliler için olmayandır.
Evlendiğin kişiyi artık tanıyamamak.
tek başına yapınca fazla yaşamaması. bir süre sonra denemekten vazgeçilmesi.
Gerek yok.
gelecegin bombok oldugunu anlyip sorumsuzca sokaga gelecegin issizini, acini, sabikalisini birakmamak.
acikcasi akilli olmak.
Tohumu kötü olan ağacın, meyvesi iyi olmaz. Çocukluk yaşam ağacının tohumdur.
Valla bu devirde ben bile zor iş buluyorsam benim çocuk hiç bulamaz. Zaten ülke iyice zıvanadan çıktı. Torpilin döndüğü bir mecraya sokmak istemiyorum evladımı. Varsın kalsın derinliklerde.
bu lanet ülkede gidecek başka yerim olmadığı için mecburiyetten yaşıyorum.

Bir de çocuk mu doğuracağız.
O küçükken ölürüm korkusu. Bu kadar.
Bu utanç dolu dünyaya neden birini armağan edelim ki ?
Daha evlilik yok ama Bu dünyaya temiz bir birey getirmemek. Zaten kirli ortam yüzünden bozulabilir. Çocuk bir süt gibidir. Ona su katanlar yetişkinliğinde çevresindeki insanlardır.
böyle bir dünyaya çocuk getirmeyi istememek.
ülke koşullarının çocuğa iyi bir gelecek vermeye imkan sağlamaması hatta yaratılacak imkanlara da engel olması. tam tersi durumda olunsa yapar insanlar "3 değil 5 çocuk".