bugün

günümüz sürümü, şu aralar kanal d'de tekrarları yayınlanan akasya durağı'dır. hümanist taksicilerin etrafında dönüp duran olaylar anlatılmaktadır ve yıllardır değişmeyen, klasikleşmiş senaryoları dönüp dolaşıp tekrar çeken dizi olma konusunda rekor kırılmaktadır.
bir taksi durağında her gün en az 4-5 hadisenin çıktığı ve bu hadiselere de asayişin yerine trafiğin baktığı çok enteresan dizi.

bir de ne hikmetse bu dizide nilgün belgün ilk defa seksi olma zorunluluğundan vazgeçip şoför nebahat kıvamında bir moda girmiştir.
23 yaşınadyım ve çocukluğumun efsane dizisi. trtdeki bölümlerini sevemedim pek. ben atvdeki bölümlerinin hastasıydım. orada ömer karakterini cengiz küçükayvaz değil peker açıkalın oynuyordu. karadenizli bir aile vardı. çiçek taksinin karşısına böcek taksi açılıyordu. böcek taksideki elemanlardan birisi de bülent kayabaştı.
atv de çıktığı zamanlar hastası olduğumuz dizidir. şu an kötü kopyası akasya durağı vardır ama çiçek taksi nin gölgesi bile etmez.
--spoiler--
çiçek taksi durağı burası

taksinin rengi buğday sarısı

kiminin parası kiminin duası

bazısı çeker gönül yarası
--spoiler--
şeklinde introsu olan dizi.

dizinin ardından bir çok taksi durağının adıdır ayrıca.
hayatımda kahkaha atarak izlediğim ilk tv dizisi diyebilirim. ömer adlı karakteri 2 kişi oynamasına rağmen en tutulanı cengiz küçükayvaz olmuştur.

(bkz: manoşum)
akasya durağından sonra ne kadar güzel bir dizi olduğu anlaşılan dizidir.bide bir müziği vardır ki...
hafta içi hergün saat 9 da kalkıp izlediğim dizi, sonra geri yatıyorum...

özlemişim lan.
geçen sabah bir bölümüne denk geldim.

o kadar doğal bir diziymiş ki çok basit bir senaryo ile de insanlar eğlendirilebiliyormuş.

bir daha sövdüm o akasya durağı denen saçma salak diziye...
Bir dönemin çok sevilen dizisi.
Bugün kahvaltı yaparken TRT 1' de denk geldiğimde acayip sevindirdi.
Ömer karakterini Cengiz Küçükayvaz oynadığı zaman benim için Çiçek Taksi Çiçek Taksidir. Çocukluğumun dizisidir.
Manolya' sı, Selcen' i, Kenan' ıyla...
Çok sade, çok masum, çok güzeldi.
Ne günlerdi yaa.
şu aralar trt 1 de tekrarı verilen güzelim dizi. her sabaha neşeyle kalkmamı sağlıyor.
zamanına göre gerçekten başarılı bir dizidir. düşünün ki adamlar halen 1995'in türkiyesinde tutmuş bir formatın ekmeğini yiyor.

(bkz: akasya durağı)
keşke hep devam etseydide akasya durağı hiç çekilmeseydi diyebileceğim dizi...
an itibariyle eski bir bölümü trt1 de yayınlanmaktadır.
bugün tekrarını türkmeneli tv'de görüp izlememle beni çocukluğuma götürmüş dizidir.
hayatı fazla atraksiyonlu olan taksicilerin dizisiydi ne izlerdik sözlük. jeneriği de dile dolanır ayrıca.
mutasyona uğrayarak akasya durağına dönüşmüştür.
trtnin arapça kanalındaki dublaja cuk diye oturmuştur bu dizideki karakterler.
en güzel çiçek taksi trt1dekıdir atvdekını ve sımdı cakması olan akasya durağından çok daha güzeldir.
Trt deki ilk bölümleri güzel olan dizidir.

Şeker kazım lı, abuzer li,manolya lı olanlar.
12 kasım 1999 düzce depremi olduğu sırada izlemekte olduğum diziydi. izlemiyordum tabi sadece açıktı yani şimdi yanlış bilgilendirme olmasın. 16 yaşındaydım lan karşısında da aydın'ın gelin kaynanalar yarışması vardı galiba onu mu izleseydim amk, çiçek taksi iyiydi işte evde ses oluyordu neyse sonra deprem oldu 18.50 küsür civarında 19.00'da atv ana haber'e geçildiğinde bütün kameralar hala sallanıyordu.
taksicileri yanlış tanıtan dizidir. taksiciler; hiç yola bakmadan atlayan, yol vermeyen, beklemeyen, başkalarının ve yolcusunun can güvenliğini zerre siklemeyen bir gurühtur. tamam ekmek parası için direksiyon sallıyorlar ama başkalarının hayatına sik sallıyor bu adamlar.
türkmeneli tv de öğleden önce gösteriliyor. yakalarsam izliyorum. bu dizi gerçekten güzeldi. kanalıda değiştiremiyorum. izlettiriyor her türlü kendini. izlerken bir şey fark ettim. polis rolünde ki hatun gül gölge'den başkası değilmiş. hükümet gibi kadınmış vesselam.
her mahallenin taksi durağı. Seneler oldu dizisi biteli ama hala tavşan gibi çoğalıyorlar. (bkz: bi bitmediniz amk)
çok beğendiğim bir diziydi. her şey güzeldi de "debriyaj fm" adı biraz garipti.