bugün

akıllara iki olasılığı getiren kızdır.
-ya "iç" güzelliğin önemini bilen bir insan evladıdır çıktığı...
-ya da "iç" güzelliğin (!) önemini bilen bir insan evladıdır ki her an bunu gösterebilecek bir hatundur bu çirkin dostumuz...
egosunu tatmin eden kızdır.
(bkz: allah çirkin şansı versin)
verem eden kızdır kardeşim. bir elime geçirsem biliyorum yapacağımı da neyse.. *
alışveriş meselesidir.alan da veren de razıysa saygı duymak gerekir.
"eee ne olmuş yani?" * diye sorulası bir durumdur.

Çocukken ben de bu gönül işlerinde dış görünüşün en önemli ölçüt olduğunu sanırdım ama büyüdük ve öyle olmadığını öğrendik.

Her insanın kendine has bir albenisi de mevcuttur ayrıca.
tutupta camdan atılacak nitelikte iğrenilecek veya hor görülecek birşey yapmayan kızdır. ayrıca bir anormallik varsa o erkeğin anormalliğidir. yakışıklıysa niye ona göre çirkin biriyle çıkıyor? değil mi ama... *
hos sohbet biri olması ya da nahos cinsel deneyimlerden hoslanması muhtemeldir.** *
yakışıklı erkeğin gözünde dünya güzelidir. (bkz: aşk)
çirkin/güzel görecesinde seveni tarafından güzel diğerleri tarafından çirkin görülen kızdır. Helal olsun yanındaki çocuk herkes tarafından yakışıklı bulunuyorsa bacım.
aşkın ota değilde "boka konma" ihtimalini kanıtlayan kızdır.
muhtemelen inşaat, elektrik elektronik veya makina mühendisliği okuyan kızdır.
büyük ihtimalle iyi bir kızdır. insan güzellikten başka şeylerin peşinde koşabiliyor. ben 1 yıl güzel olmadığını bile bile bir kızın peşinden koştum, neden? bilmiyorum lan sevdik işte...

edit akbayram: yakışıklı değilim tabi *
göreceli bi durumdur.kızın babası fabrika sahibi,holding sahibi,birden fazla şirketin sahibi yada yüzlerce dairesi olan binalara sahip olması muhtemeldir.
başka bi versiyonu için (bkz: yakışıklı olmamasına rağmen güzel kızla çıkan erkek)
etrafındaki kızlarca kindar bakışlara maruz kalan ve yanından geçerlerken erkeğine (!) atılan yiyici bakışlar eşliğinde "ben bu kızdan daha güzelim" gibi sözler duyması muhtemel olan kız tipidir. ayrıca yanındaki erkeğe de tanım yapmak isterdim ama başlığın hatırı var.
beklentileri karşılayan kızdır. güzel kızlar dış görünüşü ile çok fazla ilgilenip sevgililerini ihmal edebiliyorlar. kendilerinin yanında rahat davranan, onlara şefkat gösteren, anlattıklarını dinleyen, birlikte maça giden kız çirkin de olsa makbuldür.
genelde kızların kendisi hakkında "ayy şu tipe bak yaaa bi de yanındaki lokuma bak. allahım hak mı bu ya? bu şimdi benden güzel mi? nesi güzel bunun.. bu taş adam bunda ne bulmuş cidden çok merak ettim" dedikleri kızdır. yakışıklı erkek illa ki bir şey bulmuş olmalı. belki gerçekten çok iyi bir kalbe sahiptir. güzel olupta beş para etmeyen kızlar da çok.

ama söylemeden de edemeyeceğim. bazen de yani gerçekten öyle tipler görüyorum ki yanlarında dolaştırdıkları kıza kız demeye bile dilim varmıyor. bildiğin kıl yumağı. bazen kolundan çevirip, "nesini sevdin bunun be çocuk nesini sevdin be!" diye hönküresim gelmiyor da değil hani. yani öyle yakışıklı biriyle dolaşmak için bıyık mı bırakması lazım güzel kızların? *

edit: 3 adet çirkin kızımız varmış. bırakın lan o yakışıklıları! tipsizler. yakışmıyorsunuz işte o lokum gibi çocukların yanına. hadi yallah. cibiliyetsizler.
tamamiyle kalbin hükmettiği durumdur. ne kadar çirkin de olsa, seviyorum lan diye haykırırsınız.
(bkz: şanslı sürtük)
kalple malple alakası yok.

adam yakışıklı olabilir kızlarda pek tipe bakacak göz estetiği yok.
adamın çevresinde 30 kız varsa ve 29 u evli, nişanlı, sööööözlü, sevgilisi varsa , kalan 1-2 tanesi de abi ayağı, arkadaş ayağı yapıyorsa o da ne yapsın yani, bu herifleri bırakın gelin benimle çıkın diyecek hali yok, o adam da başının çaresine bakmak zorunda. boşta kalmış kim varsa ona razı olur erkek. olmazsa ne mi olur, o kadar yakışıklı adamsın nasıl bulamıyosun, beceriksiz misin, korkak mısın, gay mısın imaları gelir.
kızlarda sürü psikolojisi olduğu için bunun sevgilisi yok o zaman bunda bi eksik var der, sallamazlar. sevgilin yoksa cepte görür ilerisi için bir kenara ayırır. ilgi gösterince de bin tane zorluk çıkarır.
ayrıca güzel kızlar 2 dakika rahat durmadıkları için ilişkileri olur. çıkmak için 2 yıl önceden, 20 kişinin arkasından kuyruğa girip 21. olarak ezik ezik sıra beklemek lazımdır. evet erkeklerin çoğu yavşaktır bu durumu benimsemiştir, ama bazısı da yavşak değildir kuyrukta ezik ezik sıra beklemekten hoşlanmazlar. zorluk çıkaran kız bazısında alerji yapar. her erkek mazoşist değil.
ayrıca güzel kızla çıkmanın çok ağır bir bedeli vardır. erkeği kolay elde ettikleri için fazla değer vermezler, seçenek çok olunca adam harcamak için 700.000 tane bahaneleri vardır. aşırı ilgiden sıyırmış megaloman olmuştur. hem kızın çıkardığı zorluklarla, hem de peşindeki itlerle boğuşursunuz. hele ki kendini reis zanneden bir dallama peşindeyse tam sıkıntıdır. zaman zaman başınız belaya girebilir.

tipsiz kızla çıkan erkeğin sürüyle sebebi vardır.
ben ciğerim erkek kedi şeklinde basit bir mantıkla yaklaşan kızların zeka seviyesi bu ayrıntıları düşünmeye yetmez.
bir pazarlama dehası olan kızdır. önemli olan sadece kaliteli ürün değil aynı zamanda bunu pazarlama kabiliyetidir. edebince cilve yapan kızların azaldığı şu günlerde kanımca bu yolu deneyip başarılı olmuş kızdır.
güzel kız hiç bir şekilde kaybetme korkusu yaşamadığı için erkeğe kendini özel hissettirmek için hiç bir şey yapmaz. budaklı kerestedir.

ne kıskanıcam be ben kızım o kıskansın,
ne sahiplenicem be ben kızım o sahiplensin,
ne ilgi göstercem be ben kızım o ilgi göstersin,
ne aricam be , ben kızım o arasın,

erkek bakar ki ilişkinin maddi yükü yanında manevi yükü de kendi sırtında , bir süre sonra kendini hiç de özel hissetmediğini fark eder ve kızdan soğur. insanlar kendilerini özel hissetmek için birileriyle çıkarlar sonuçta. hayır kurumu değiliz. çirkin kız korkularından dolayı daha fazla özel hissettirir.