bugün

öküzlüktür. çünkü eğer onun için uygun gördüğünüz kişi, açıkça onu beğenmediğinden kabul etmediğini söylerse özgüven denen hede yer altına doğru ilerler.
beyhude çaba.
(bkz: bu iş olur kazım efendi)
hayattaki en zor işlerden birisidir. kızın "ayy bu muuu?" sözlerini duymaktır, duyacaksınızdır.
- olm o hani bi kız vardı noldu o
+ kız seni beğenmemiş olm
- zaten götüme benziyodu
+ sende ne göt varmış a.q
(bkz: ısmarlama aşk mı olur lan)
böyle boktan işlere hiç bulaşmayın, üstünüze sıçrar...
ısmarlama aşklara tahammülüm yok benim.
daha zoru hem çirkin hem de motor olmayan bir kızı bir erkeğe ayarlamaktır.
iş bu başlıkla erkeğin sadece çirkin değil aynı zamanda salak olduğunu da anlıyoruz.
akıllı adam kendi işini kendi görür.

ve ayrıca;

(bkz: el siki ile gerdeğe girmek)
kız güzelse bu durum imkansıza çok yakındır. ama kız da çirkinse çok da zor olmayan bir durumdur.
(bkz: bana böyle şeylerle gelmeyin)
(bkz: yanında ben de geleyim de yüzüne kusmasın)
orta ayar kız bulmaya çalışmak. (bundan iyisi şamda kayısı)
arkadaş arkadaşın sponsorudur. *
çirkin diye tabir edilen erkeğin yakın arkadaşı*tarafından yapılan ve başarıya ulaşması oldukça zor olan çabadır.
ki genelde kıza "ya tamam biraz tipsiz ama valla bak tanısan çok seversin" gibi bi bahane uydurulur.
kısmetinde var ise ayarlamaya çalışılmadan da olabilecek hadisedir. gönül işi bunlar avam.
ayarlanılmaya çalışılan kızda az çirkinse sorun cıkarmayacak olaydır.
çirkin erkeğe kız ayarlamak ; çirkin olduğu için ayarlamak lazım tabi..kendiliğinden olmuyor..lakin herşeyde bir sebep vardır.Bu tiplere kız ayarlandığı zaman kendini dev aynasında göremeye başlıyorlar ve kendilerine ayarlanan kızı aldatma yada kandırma olayına girişebiliyorlar. O yüzden ..çirkinse bir sebebi vardır.*********
Sonuç hep hüsranla sonuçlanan gereksiz çaba.
sevaptır.