bugün

nefes alan her şeyi yiyebilen ırk.
(bkz: türklerin aslında orta asyalı bir çin soyu olması)
kimse balık tutmayı öğretmeyince, tzu' ya nispet edercesine balık tutmayı kendileri öğrenen, böylece dünyanın anasını bellemekte olan ve bellemeye de devam edecek olan halk.

bugünkü konumlarına, doğu ve güneyi sömürerek ulaştıkları gerçeğini yadsıyarak; doğuluları, kendi üzerlerinde ağır bir yük olarak ve değişime direnen, bu yüzden de her daim müdahalenin şart olduğu ilkel toplumlar olarak gören ve bu fikirlerine egemen oldukları bilim literatürüne sarsılmaz bir gerçeklik olarak sokan, dolayısıyla sosyal bilimler okuyan doğulu toplumların gençliğine oldukça eksik ve yer yer çarpıtılmış bilgileri tekrardan yutturan batının, günümüzde ciddi dış ticaret açıkları veren büyük ekonomilerini, verdikleri dış ticaret fazlalarıyla finanse eden çinliler sanırım kendilerine en güzel cevabı vermiş oluyor ve aslında kimin asalak toplumlar olduğunu bir kez daha hatırlatmış oluyor.

sırf bu yüzden bile saygıyı hak ediyor çinliler.

'' kazananın daima belli olduğu oyun, oyun değildir.'' o zaman o oyun bozulur elbet diyor, ve modern dünya' ya vermekte oldukları dersten dolayı çinliler' i kutluyorum.
Uzakten pek matah görülen ama, komünizm adı altında en iğrenç liberalizmin hüküm sürdüğü ülkenin insanları.
Ülkelerinin bu kadar büyümesinin sebebi 3 kuruşa köle gibi çalıştırılan çoğunluktur. Sanayi devrimi batısından çok daha kötü şartları hüküm sürer.
Hak hukuk yoktur. Paraya taparlar. Ezdikleri küçük çocuklar için "parası neyse vereyim" diyebilecek kadar cibilliyesizdirler. Ezilen için de kimse kılını kıpırdatmaz üstünden onlarca kez geçilir.

Bir de görmemiş herifler her şeyin taklidini yapıyorlar götlerine sokacaklar sanki.
orta asya türk devletlerini yıkmak için türlü kahpeliklere başvuran ırk.
edit: genç çinliler rahatsız. dalyarak bunun nesini eksiliyon çekik gözlü mal.
3 gece çinli bir ailede kaldım. evlerine misafir mi gelmiş it mi gelmiş hiç umurlarında olmadı. gayet pis bir ırktır.
ipek Yolu yüzünden pek çok kez savaşa girdiğimiz, bizden korkup Çin Seddi'ni inşa eden, zamanında bir sürü entrika uygulayıp Kavimler Göçü'nü yapmamızı sağlayan etmenlerden biri.
Kadın sayısının giderek azalmakta olduğu ırk. ''Erkek çocuk istiyoruz biz'' deyip çocuğun cinsiyetini öğrendikten sonra eğer ki kızsa çocuklarını aldıran bir ırk olduğu için aynı zamanda doğal dengeyi bozmuşlar efenim.

edit: Malum tek çocuk hakları var, kırsal kesimde yaşayanlar haricinde.
birbirlerine nasıl aşık oluyorlar, çok merak ediyorum. hepsi birbirinin kopyası sanki. çok ilginçler vesselam.
* *
önümüzden tek sıra halinde geçmeye başlasalar nüfus artışı nedeniyle sıranın sonu hiç gelemeyecek olan ırk.
yakından tanıyıp arkadaş olduğum çinlilerden genelleme yapacak olursam:

-avrupa insanından çok daha cana yakınlar. en azından sohbet muhabbet ortamı oluşturmak o kadar da zor değil. "ıyhh türkmüş bu, hoşt hoşt" gibisinden yaklaşmıyorlar direk konuya girebiliyorsun g*tünde bomba saklamandan şüpheleniyormuş gibi bakmıyorlar.

-saatlerce sohbet edebiliyorsun ve sadece 3. görüşmede bile hayatlarında yaşadıkları ne varsa anlatacak kıvama geliyorlar. biz türkler gibi çok içliler yazık bir dokun bin ah işit.

-para kazanmak ve 3 kuruş fazla satmak için atmayacakları takla yok. her 3 cümlenin birisi "bizimle çalışmayı düşünür müydün?". eh abi yeter ama her şey iş değil ki canım.

-damak zevkleri neredeyse yok gibi ne bulurlarsa yemiş zavallılar.

-kafaları yeterince çalışmıyor kimi zaman çok basit şeyleri 2-3 defa anlatmak gerekebiliyor. veya ingilizceleri yeterince iyi değil bilemiyorum. 100.000 usd lik sipariş öncesinde 400 usd lik numuneyi gönderip göndermemek için saatlerce düşünüyorlar. biraz daha akıllı olsalar çok daha hızlı büyürlerdi eminim.

-gördüğüm kadarıyla pek fazla sosyal yaşantıları yok, iş dışında kalan zamanları hobi olarak çalışmakla değerlendiriyorlar. evet bence de enteresan.

-tanıdığım her çinli konuyu dine getirdiğimde genellikle güldü, bütün hepsinin safsata olduğunu düşünüyorlar. istisnasız hepsi ateistti.

-para harcamayı hiç sevmiyorlar, ama türkler kadar da pinti değiller.

genel olarak iyi insanlar. her ne kadar ilk tanışma konuşma sebebi onların menfaatini ve çıkar ilişkisini gerektirse de zamanla çok rahat arkadaş, dost olunabiliyor. biraz anlayış göstermeye ve biraz edebiyata bütün yelkenleri suya indiren tipler.

edit: şunlarla yemek muhabbetine sakın girmeyin. bir akşam sohbet ederken konu türkiye deki yemeklere geldi, arkadaş önce kendi yemeklerini anlattı tabi, yok siz sevmiyorsunuz ama çok sağlıklı ve besleyici vs. ben de bunları türkiye de yemezler ne bu böyle deniz hıyarı falan, bizde genelde baklagil, tavuk eti, sebze falan yenir dedim verdiği cevap: "evet, işte bu ülkende neden tanrıya bu kadar çok inanıldığını açıklıyor." *mına koduğumun çekiği.
kompleksli insanlar. genelleme yapmak istemezdim ama cogu oyledir.
her şeyi yer.
çok tatlilar yemin ediyorum hele o saçma sapan aksanlari...

ama bir insan 24 saat guler yuzlu olamaz,

Supheli insanlar! Bir gun hepimizi yakacaklar.
it uğursuz ırk. yok olsa dünya rahatlar amk. evet.
Kedi, köpek eti yiyen millettir. Bir de Hepsi birbirine benzerler.
dünyadaki en salak ırklardan biridirler.

http://www.milliyet.com.t...9094-boyle-egitiliyorlar/
dünyanın en şirin insanlarıdır.
dunyada henuz turkler ve cinliler varken cok sava$tigimiz memleketin üyeleri.
(bkz: kargacık burgacık harflerle uzaya çıkan millet)
Kızların köpek , böcek , cenin gibi yenilmiyecek iğrenç şeyler yiyerek güzelleştigi tek ırk.
çin seddinin türklere karşı yapıldığını kabul etmezler. daha doğrusu onların tarihinde öyle birşey yazmaz.
3 yıl beraber iş yaptığım toplum, sanıldığı gibi cahil ve ya ruhsuz değiller aksine cana yakın, zeki ve kadir kıymet bilir tipler. özellikle iş ahlakları takdire şayandır, bize benzeyen bir çok yönleri var ama en çok pazarlıkçı olmaları dikkatimi çekmiştir.

not: çinliler ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler mesaj kutumu yeşillendirebilirler efenim.
Git gide kitleler halinde manyaklaşmaya başlayan insanlar.

Dün bilmem ne bölgesindeki otobüs yangınının otobüsteki bir manyak tarafından göz göre göre çıkarıldığını gösteren kamera kayıtları yayınlandı. 32 kişi ciddi şekilde yanmış/ yaralanmış. Ya diktatörlük bunları böyle birer çöp yığını haline getirdi veya hak ettikleri türde yönetim altındalar, serbest bırakılsalar her şeyi mahvedecekler.

http://www.cumhuriyet.com...su_boyle_atese_verdi.html

Geçen gün de bir kahvehanede bekleyen iki manyak, durup dururken balta çıkarıp okey oynayan insanlara saldırmışlardı.
Türkler tarafından bir gün ezilecek zalimlerin ırkı. komunist, leninist, marksisit zalimler.