bugün

ahmet kaya'nın çakması. ancak sesini hiç beğenmedim.
sesi aşırı derecede ahmet kaya'ya benzeyen sanatçı..yorumu ve tarzı da benzeyince ahmet kaya'yı tanımayanların çoğu bu arkadaşın şarkılarını ahmet kaya şarkısı zannetmektedir.ahmet kaya'nın öğrencisidir de aynı zamanda..ahmet kaya kendisiyle alakalı şunları söylemiştir: öyle biri var ki telefonda 'alo' deyişi bile aynı ben..
mükemmel parçalara imza atmış bir abimizdir. şiir okurken sesi ahmet kaya'ya daha bir benzer. ulan bu benim hayatımın parçası olur be dedirtebilecek kadar kaliteli en az 5 parçası vardır. ayrıca birazdan kudurur deniz, turuncu gemi gibi ahmet kaya parçalarını da seslendirmiştir. *
ahmet kaya'ya ustam diyen ve çoğu çevrelerce ahmet kaya'nın varisi görülen müzik sanatçısı.

ahmet kaya'nın çok ses getiren ve sonuçta ülkeyi terketmek zorunda bırkıldığı magazin gazetecileri derneği'nin ödül töreninde yaptığı konuşmada kaya'nın solunda kalmış kişidir. zira kaya'nın konuşmasından önce bir sürü şarkıcı kaya'nın yanına gelip fotoğraf çektirmiş, onunla görüntülenmek istemiş ancak kaya'nın konuşmasından sonra o masayı terketmişkerdir. masayı terketmeyen ise gülten kaya, çetin oraner ve otelin garsonları olmuştur. garsonlar hem vücutlarıyla kendilerini diğer masalardan atılan bozuk para, çatal, kaşık ve bıçaklara siper etmiştir hem de ellerinde tuttuğu karton benzeri şeylerle. hatta oraner'in bir belgeselde söylediğine göre garsonlar kendilerine "abi bir şey varsa söyle yapalım, bu saatten sonra ne olursa olsun" demiştir. haliyle garsonların çoğu doğuu olup sevdikleri bir sanatçıya yapılan böylesi bir uygulamayı kabullenemeiştir.

burda ayrıca belirtilmesi gereken br diğer kişi de mehmet aslantuğ'dur. gülten kaya bir röportajında o gün yaşananlarla ilgili olarak sanat camiasından kendilerine sahip çıkan tek kişinin mehmet aslantuğ olduğunu belirtmişitir. mehmet aslantuğ'la daha önce bir tanışıklıkları olmamasına rağmen böyle bir davranışta bulunmuştur aslantuğ. oysaki ahmet kaya'nın hayranı ve sürekli görüştüğü kimi insanlar bile o gün kaya'ya sırtlarını dönmüştür.

http://www.bydigi.net/sin...o-gece-nokta-dergisi.html
oy benim canım'ın sözü ve müziği kendisine aittir. nasıl bi şarkı yapmışsın be usta...
hakan taşıyan gibi bir şey. ahmet kaya çakması.
güncel Önemli Başlıklar