bugün

Benim etrafımdaki çoğu çerkez milliyetçidir. içlerinde aynı anda hem çerkez milliyetçiliği hemde türk milliyetçiliğini taşırlar. Göğüslerinde rozet tasimalarinda sorun nedir anlamadım. Bu ülkede hiç bir bölücü eyleme karışmamışlardır.
Osmanlı napmış demiş.

kabardey arazisini vermemek için elinden geleni yaptı Türkler be. Siz orayı neden sahiplenmediniz de kaçıp geldiniz buraya oğlum. savaşsaydınız çok üstünseniz. nankörlük etmeye hiç gerek yok.
Tamamiyle yanlış olan bir düşüncedir.Türkler ve Çerkezler iç içe geçmiş kaynaşmış kavimlerdir.
kendilerinden başkasını sevmezler iyi de yaparlar
soyları moyları karışır, uzak dursunlar hatta ayrı
bir cumhuriyet kursunlar. ben arkalarındayım.
koskoca jamest last.
Yanlış önermedir. Şöyle çerkes bir sevgilim vardı malsatları bu değil bilirsiniz ki çerkesler gelenek ve adetlerini bugünlere taşıyan bir millet. Ve bunu kendi içlerinde yaptıkları düğünlerle sağlıyorlar evet çerkesten başkasına pek sıcak bakmazlar çünkü düşünün gelin kayınpeder ve kaynana varken oturmaz aynı odada bulunöaz gibi sıkı adetleri vardır aşırı derecede saygıya önem verirler ki bende en çok bu saygı olayına hayranlık besliyorum. Severim genel olarak çerkesleri ama bazıları kendilerini çerkes olduğu için bir bok zanneder böylesi laz kürt türk hepsi için aynıdır. Kendimizi bir bok zannetmeye gerek yok.
işkembeyi kübradan sallayan Saliyeyi sevmeyebilirler normaldir. Ben aynı diğer kardeşlerim gibi çerkesleri de seviyorum. inanıyorum ki en az benim kadar onlar da bizi seviyorlar. Çünkü Seven sevilir. Bence sevilmeyi ve saygı görmeyi de hak ediyorlar.
Kafkas göçmeni bir ailenin oğlu olarak söylüyorum kim takar Çerkesleri.

Aynı yere kürt Laz Arap ermeni abhaz filan da gelebilir.
Türklere çok minnet borçları vardır. Türk milletinin ırki kısmında artık bir kolu olmuşlardır. Türkiye de yaşayıp Türkçe konuşmak istemeyen, Türk bayrağını taşımayan, Türk'ün değerlerine birlik ve beraberliğine helal getirecek hareketlere girişen kim olursa olsun def edilmeli. Burası Türkiye ve Türkiye sadece Türklerindir.
Türklere çok minnet borçları vardır. Türk milletinin ırki kısmında artık bir kolu olmuşlardır. Türkiye de yaşayıp Türkçe konuşmak istemeyen, Türk bayrağını taşımayan, Türk'ün değerlerine birlik ve beraberliğine helal getirecek hareketlere girişen kim olursa olsun def edilmeli. Burası Türkiye ve Türkiye sadece Türklerindir.
Bir çerkes olarak saçma bulduğum iddia.

Türklük kimliğimizdir.
(bkz: ay götüm)

çüküm sağ olsun.
Olmayan hede bir çerkez yazar vardı burada silik istedi gitti ama kendini türklerden ayrı görmezdi.
(bkz: çerkeslerdeki göt kalkıklığının sebebi)

ya amuğagoyim sen tarih boyunca bir tane devlet bile kuramamış, rusların hizmetçiliğini, yeri gelmiş fahişeliğini yapmışsın be göt! neyin havaları bu.

yok çerkes asil olurmuş, yok çerkese çerkes yakışırmış, yok anasını yok babasını.

bu çerkesler ruslar götlerini kesecek diye teknelere doluşup benim memleketime kaçmadı mı ulan zamanında, şimdi kalkmış türkleri beğenmiyorlarmış.

hassiktirin lan oradan !
Çerkez devletleri vardır kardeş
(bkz: burci hanedanı)
(bkz: çerkezya)
Ruslardan kaçıp bize sığındıkları halde kendilerini bizden üstün görüyorlar.
güncel Önemli Başlıklar