gaziantep merkezli en kral otobüs firmasıdır. logolarında pegasus resmi vardır ve sloganları 1944de de vardık bugün de varız şeklindedir. filoları genellikle çift dingilli setralardan oluşur ve birçok otobüsünde digitürk mevcuttur.
diğer gaziantep firmaları için:
(bkz: ben turizm)
(bkz: seç turizm)
2007 yılında istanbuldan ankaraya 8.5 saatte geldiğim otobüstür.o günden sonra hafızamdaki ismi hıyarağası olarak kalmıştır.
biri bayan biri erkek olmak üzere iki adet servis elemanı mevcuttur.
az önce ilk başta internetten alınmak istenen ankara-islahiye bileti internetten 45 lira olarak görünürken, telefonla aranan ankara bilet satış bürosundan 40 liraya alınan firmadır. islahiye'ye ulaşımın tek alternatifidir.

edit: eksici arkadaş, hani varsa başka alternatif söyle de ona binelim. kötülemekle olmuyor bu işler.
dört gün içinde ilk olarak ankara-islahiye, daha sonra da islahiye-izmir otobüsünde yolculuk yapılan, türkiye'deki en kaliteli seyahat firmalarından biridir. izmir yolcuğu sırasında son model siyah-kırmızı renkteki ülkede ender bulunan travego'da lig tv'den 24 ocak 2010 gaziantepspor-galatasaray tsl maçı izlenmiş, niğde ulukışla'da yoğun karda kaptanın gayet ustaca otobüsü kontrol ettiği görülmüştür. sonuç olarak gaziantep'e yolunuz düşerse kesinlikle tavsiye edilecek tek firmadır.
en ucuz otobüs firmalarındandır.
ankaradan istanbula gelmek için bindiğim ve hayatımın en boktan yolculuklarından birini bana yaptıran otobüs firmasıdır.

kilisten ankaraya gelmiş ben de oradan dahil oldum otobüse, en arkadaydım. otobüs setra ve fena sayılmayacak bir otobüstü ama neredeyse herkes ne tv izleyebildi ne de müzik dinleyebildi koltuk arkasındaki cihazlardan. ayrıca otobüs ahır gibiydi. çalışanları kötü değil ama müşterileri rezaletti.ayrıca ankaradan istanbula 7 saatte geldim.
her kilis'linin hayatında mutlaka 1 kez seyahat ettiği firmadır.
An itibatiyle izmirden antepe seyahat etmekteyim.oradan da adiyamana gidecegim.genellikle otobus yolculuklarimda adiyaman unal firmasini kullanan birisiyim ancak bayram yogunlugundan dolayi antepten aktarma yapmak zorunda kaldim.ismine guvenerek,yillarin firmasi diyerek guvendim ve bu sirketten bilet aldim.son yedi saattir yaptigim yanlis tercihin pismanligini yasamaktayim.ben hayatimda bu kadar rezil,pis bir otobus firmasi gormedim.otobus cok eski,koltuklarin arkasindaki avuc ici kadar ekranlari calismiyor,calisanlar da sadece yerel kanallari cekiyor,usb filan hak getire,kulakligi taktiginiza dua edin.su anda saat 03.00 ve yarim saatlik bir moladan sonra ilk defa servis yapildi,kola alayim dedim,yarim bardak ılık pepsi verdi muavin."muavin" kelimesini mecburiyetten kullaniyorum çünkü eleman bir anlik boş koltuk bulursa hemen oraya gecip uyumaya basliyor.otobusten surekli tangur tungur sesler geliyor ve su ihtiyaci olan filan herkes kalkip kendisi aliyor ve güm diye kapagi kapatiyor.yani "nah" uyursunuz.
Doguda uzun suredir gorev yapan ve Gazianteplileri cok seven bir vatandas olarak bu firmaya soyleyecegim tek sey "yaziklar olsun". O güzelim sehrin adini resmen pisletiyorsunuz,yapacaginiz işe tüküreyim sizin.