bugün

8-10 kişilik 1 demlik çayın 10 tl olduğu mekandır. ucuzdur, candır.
cihangir gibi yerlerdeki cafelerde bolca rastlanır.
Az önce bir bardak çaya 10tl, teneke kolaya 15tl verdim. Bilmediğin mekana gidersen böyle olur tabi. Allah kahretsin böyle sistemi. Para ne kolay kazanılıyor ya. Azcık kafayı çalıştıran güzel yerde mekan açan köşeyi dönüyor.
Edit: çay ile kolayı kendim içtiğini sanan insanları dürtmüştür.
1) öyle mekana tek gidilmez
2) hesap ödeme adeti diye birşey vardır.
öğrencinin gireceği mekan.
Semaverse alınması mantıklı.
Yanından bile geçilmemesi gereken mekandır.

Su da 5 lira vardır rahat.
tabi aklınca otuaracak bütün gün mekanda 3 lira ödeyerek. o mekanın kirası var patronu var çalışanı var sigortası var vergisi var. hayır kurumu mu lan bu?

10 lira fazla geldiyse niye maaşım bu kadar az diye düşün bir kere de. düşünemezsin.
ohadır. deniz kenarını geçtim denizin içinde mi içirdiler amk?
nereye doğru domalıyoruz sorusu sorulması gereken mekan(nokta.)
Su da cam şişede geliyordur o mekanda.
3 4 yıl için muhtemelen gitmeyecegim mekandir herhalde. Sonuçta öğrenciyiz.
(bkz: karabatak karaköy)

15₺ yazınca 1 fincan çay için, semaverle getirdiklerini zannettim; fakat fincan yazısını görünce de kahvaltıyı en kötü de cheescake i yanında ücretsiz veriyorlar zannetim. Ama yazan fiyat tamamen bir fincan çay içindi.
oturmak için hamle yaptım. popom ile sedirin buluşması bir karınca boyu mesafede iken kalk kalk kalk dedim...
bizde bunu içecek ağız yok...

sonra cafe boulevardda hem tavla hem de çayımızı içtik.
Büyük ihtimal duvara pahalı bir bisikletin monte edildiğini düşündüğüm mekan.
Çayın fiyatının 18 tl olduğu mekana göre gidilesi yerdir.
Evet 2 yıl önce, Taksim’de bir ara sokakta, çok da vasıflı olmayan bir yerde içildi. Acısı hala duruyor.
uludag'da oteller bölgesindeki cafede (zaten sanirim bir tane halka acik olani var)tadı suyla yapılmış krem santiyi andiran bir sahlepe 20 lira ödedigimi hatırlatan başlıktir.evet bunlar hep abd'nin oyunları.
Gidilmez. Boyle koskocaman harflerle yazmak isterdim de olmuyor burada.

10 liraya 3 demlik cay iceriz hem de kendi balkonumuzda kendi denizimize bakarak. Cidden yazik. Calisip kazaniliyor o para.