bugün

Beğenmiyorsan sen yönet başlıklı entrym yüzünden -bir kez daha- edindiğim statü.

Sorun değil. Bende yazma aşkı, internette de bu sonsuzluk oldukça yazacak bir yer bulurum. Uludağ sözlük sevdiğim bir mecra olmasına rağmen çok da vazgeçilmez niteliklere haiz değil.

Yalnız sorun şu ki; bütün ömrüm boyunca, işin ucu bana zarar verecek bir noktaya da gitse adalet duygumdan feragat edemedim. istedim bazen, başaramadım. Ama burda görüyorum ki adalet duygusu taşıyan ve bunu uygulamalarına yansitabilen bir yönetici yok.

Buranın kuralları belli ve yazılı.sen bunları uygulama noktasindaysan asla insiyatif kullanamazsın. Elle gelen düğün Bayram. Ben görüyorsam, birileri hakaret ettigi için çaylak yapılıyorsa, ben de yaparsam beni de çaylak yap. Başın gözüm üstüne. E ben bNa orospu cocuğu dendiğini biliyorum. Geri zekalı dendiğini biliyorum. Bunları yazanlara bir şey yapılmadığını da biliyorum.

Ben, kişisel muhatabı olmayan bir yazı yazdım ve o yazı o sertlikte yazılması gereken bir yaziydi ve bir ana fikri vardı. Asla sırf hakaret kastı taşımıyordu ve muhatabı özel birisi değildi, saçma sapan bir düşünceye yönelik, o düşünce sahiplerine giden bir yazıydı(bilmeyenler için özet:hükümet yapamıyorsa,eğitemiyorsa,öğretemiyorsa sen yap diyenlere, "ulan sığır ben vatandaşım,yönetme mevkiinde değilim, olursam yaparım ama sen niye şu anda o mevkide olanlara laf edemiyorsun" diyen bir yazıydı..hepsi bu.). Argo hakaret içerdiği gerekçesiyle çaylak edildim.

E ben sana sözlükte şahsıma edilenler de dahil, adresi belli onlarca direk edilmiş küfür bulursam, sen bu yaptığın moderetorluk işini layıkıyla yapıyorum, adaletli yapıyorum diyebilecek misin.

Bkz veriyorum, o kadar lakayit ki silen arkadaş, bkz in üstüne tiklama gereği dahi duymuyor ve direk siliyor.ben de silen kişiye,"kardeş siliyorsun da,sen bu bkz ı lütfedip tıkladın mı?bu boş bkz değil.başka bir başlığa yönlendiren bkz" diye msj atıyorum..sonra ne mi oluyor? o bkz daki başlık yüzünden çaylak ediliyorum..adam artık nasıl hırs yaptıysa..

E peki senin yaptığın yanlışların bir bedeli olmayacak mı? Hatalı entry silmenin, haksız, adaletsiz, gösterilen gerekçenin çok daha ağırları sözlükte binlerceyken, hiçbiri silinmiyorken, nik altlarında tehditler, döverimler, buluşma yerleri ayarlamalar girla gidiyorken, senin şu yönetiminin bir bedeli olmayacak mı?

Sen moderetör, diyebilir misin ki " bu sözlüğe senden fazla emek veriyorum, senden fazla hak sahibiyim" diyebilir misin ki ," bu sözlük bir tık alıyorsa benim sayemde"

Bence diyemezsin. O zaman senin hatalı yönetiminin de," bütün buralar benim" tavirlariyla, adaletsizce, uygulamalarının da bir bedeli olmalı.yok öyle,"ben yaptım oldu".senin adaletsiz,hakkaniyetsiz, aynı durumda hatta çok daha beter ana avrat küfür,tehdit içeren yazı sahipleini çaylak yapmadığını biliyorum.o zaman sen o "çaylak yapma butonu" nu kitabına göre değil, kişisel duygularına göre kullanıyorsun ve demek ki işini yapamıyorsun..ben nasıl bedel ödüyorsam senin haksız uygulaman yüzünden, sen de bedel ödeyeceksin.sen de o işten hatta yazarlıktan belirli bir süre el çektirileceksin..

Bilmiyorum onurlu davranıp kendini çaylak yapabilir misin?

Emin ol, çaylak yaptığın çoğu kişiden çok hak ediyorsun bunu.

Edit: şu anda daha yeni okudum, bir nik altında " hassiktirin, ulan,lan" gibi sözler girla gidiyor. Ben ne demişin argo var diye silinen entrymde: sığır. Öküz. Ve bunu karşıda belli bir muhataba da dememişim. Yazık yazık.adam hassiktir demiş direk başka bir nike ve aslanlar gibi yazıyor.ben yanlış bulduğum bir düşünce taşıyalara sığır demişim çaylağım..sen de moderetör..hadi be ordan.
sonu gelmeyen süreçtir. bari süre söylense .
bazılarının hor ve küçük gördüğü alt üst kısacası makam meselesi...
şu anda sağ tarafta gördüğüm yazı.

(bkz: çaylakken 40 karakterden daha kısa entry giremezsiniz.)
bir gün yazar olmak için sabırsızlıkla bekleyen umudu hiç bitmeyen kendi yazdığını kendi okuyan bir durumdur.
Bir tane, kendini buraların kralı zanneden, anayasa mahkemesinin kararları bile tekrar yargılamaya acilmişken, yaptığının ettiğinin hesabını kimseye vermeyen, kimsenin de hesap sormadiği, sözlükte yarı tanrı triplerinde, kimseyle muhatap olmaya tenezzül dahi etmeyen, hiçbir eleştriye cevap vermeyip, muhatap dahi olmayan, moderetör olarak tanımlanan, eski bir yazarın, bir entrymde," sığır ve öküz" dediğim gerekçesiyle şahsıma uygun gördüğü statü.

Ben binlerce sığır ve öküz kelimesi, yüzlerce küfür onlarca tehdit göstereceğim sana. Hemen şimdi sol frameden ve nik altlarından.

Sen de bana onlar niye çaylak yapılmıyor, onlar niye silinmiyor bana anlatacaksın.

Ben bu sözlükte küfürlü bir tarzı benimsemedim. Ama milleti tehdit edenler, döverim diyenler, orospu cocuğu, hassiktir diyenler niye suanda içerde yazıyor.

Ya beni uçurun. Ya da yazarlığa döndüğümde bunları soracam.

Tahmin edeyim mi ne yapacagını?
terbiyeli bir kızın özelden "siktir git" mesajına sik ve benzeri hiç bir kelime kullanmayan fakat buna rağmen çaylak edilen ben, neden çaylak edildiğimi hep öğrenmek isteyeceğim, tabi yüce moderatör bizimle konuşmaya tenezzül ederse.
arkadas yazarların hakında yazdıgın yorumların görünmeyip seninle dalga geçer gibi daha çaylaksın denmesinde suratınız da kalan durum..

-kardeşim naber?
+iyiyim kardeşim sen?
-iyim bende kardeşim senin hakkında uluda yorum yaptım gördün mü?
+ya sen daha çaylaksın sitemiz takımıyor sizi
(işte budur çaylaklık)
'hay sikiiim yaa' diyip, direk bir derdim var butonundan; önce nedenini sonra çaylaklık süresini öğrenerek atlatmayı bekleyeceğiniz süreç.
müdavimi olduğum konum.
zamanla kurtulmaya daha da yaklasılan bir durum.
(bkz: bu da geçer ağlama)
1 haftayı aşkın bir süredir sağ panelin üst tarafında görülen yazı. o değil de bi sebep söyleseler bari.
az önce uludağsözlük diye birinin bana özel mesajla yakıştırdığı ünvan. ukala şey.
Geçici durum bu.Bizden büyüyüp yazar olucaz
çayı da hatırlattığı için içinde bulunmaktan zevk alınılan durum. fekat hemen akabinde çay içip lak lak yapmak gibi bir sonuca götürdüğü için sıkıntı verdiği de vaki olan acaib hal.
bi nevi sözlükte fişlenmek.
(bkz: fişlenmek)
ne zaman sözlüğü açsam sağ frame de suratıma tokat gibi çarpan kelime. eğer bi gün yazar olursam sözlüğe havuz falan yaptırıcam. uzun süredir çaylak olunca böyle saçmalıyosun doğal olarak.

edit : yazar oldum lan artık dikkate almayın.
kimmiş çaylak gerçek hayat gel dediğim sıfat.
psikolijim bozuldu... çaylaksın, çaylak kal gibi birşey mi bu...?
en iyi yazarların da bir zamanlar içinde bulunduğu ve belki de en iyi olabilmek için atlatılması gereken zor bir dönem.
Uzmanlığa giden yolda bir merdivenin ilk adımıdır. (bkz: Sonrası çorap söküğü gibi gelir)
o ceza verildimi boşlukta hissedersiniz kendinizi. ne yaptım benn yaaaa da diyemezsiniz. çünkü çaylaklıkla cezalandırılmışsınızdır...

hayat yavan gelir anacım bilirim yani. haksızlığa uğradım diye hem kızar, hem üzülür hem de okkalı küfürler sallarsınız. buraya gelinir bakılır için gider ama yazamazsın işte...
Formu doldurup tam 'hadi bakem şu ukelalara yazar nasıl olunurmuş göstereyim' deyu bilgisayara daldığınızda erlere fırça atan bir asteğmenin arkasında bölük komutanın belirip 'asteğmenim heriflere benim yanımda küfretme' tarzında efelenmesi ve sizin 'emredersiniz kumandanım' demeniz gibi bir şey.. Hep başıma gelirdi askerde mına koduğumun pezevenkleri arkadan geldiğini söylemezlerdi yüzbaşının.. Ama gittikten sonra gene kayardım he he he..
bitsede gitsek diyerek yazar moduna geçme talebini sürekli gazlayan yazı
sözlüğü yeni başlayan kişilerin yani benim gibilerin tabii olduğu statü.inanıyorum bende birgün yazar olucam.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar