bugün

Semaverle dövülmesi icab eder.

Çay sevilmez mi lan?!
Ben ve sage mode den uzak durması gereken insandır.
Benim. Tabii bergamot aromalı değilse. Ona aşığım çünkü.
(#39754126)

(bkz: entry nick uyumu)

Normal insanıdır. Ama şundan eminim ki hayatı boyunca güzel demlenmiş bir çay içmemiştir.
Bu kesinlikle benim. Sanırım bunun en büyük nedenlerden biri ben daha çocukken turkiye'de ki cernobil kazası etkisi.
Hele hele birde bergamotlu oldumuuu.. miss..
dadaşların anında sileceği insandır.
görsel
Çayın faziletlerini bilmeyen insandır.
Keşke òğrenebilse!
Benim bu. Kahvaltıda, molada, simitle vs hiç aramam. Kahvaltıda süt, simitle ayran, molalarda da soğuk meşrubat daha iyi geliyor bilemiyorum. Çay edebiyatı yapıp yerlere göklere sığdıramayanları da asla anlayamadım mesela. Bir de dışarıda her çayın güzel olmaması durumu var. Kimi zaman ağız buruyor, kimi zaman istediğin kadar koyu olmuyor, kimi zaman da kireç tadı gibi bir şey oluyor. Yani anca hiçbir seçenek yoksa ya da canın çok çekmişse içersin gibi geliyor. Ha benim de canım nadiren de olsa çay istemiyor mu istiyor, yapıyorum evimde demli bir büyük kupa çayımı, oturup içiyorum. O da yılda bir ya da iki kereye denk geliyor. Kahvaltıda hazır demlenmiş varsa sadece süt içmek istemiyorsam çaya süt koyup içiyorum, sonuçta içiyorum. Ama bulduğu her fırsatta çılgınca çay tüketip övenleri garip buluyorum. Bir kere zaten vücuttaki su dengesi için içilen bir bardak çaya nötrlemesi için bir bardak su içmek lazım. Ayrıca vazgeçilmez bir tadı da yok bergamotlu olmadığı sürece. Ne bileyim anlayamıyorum çay aşığı olup da "çayla aram yok, pek sevmem" diyen insana öcü muamelesi yapılmasını.
Vardı böyle arkadaşım hayatı boyunca içmemiş.
Çay içilmez mi lan!
o ne lan öyle. o insan degil, sadece primattir. kesin bilgi.
Duyunca şaşırdığım insan.
sevmeyenlere saygı duyuyorum ama neden sevmediklerini de anlayamıyorum şahsen ben genellikle çay içmeden güne başlayamam.
henüz karşılaşmadığım insandır. yaşadığım ülkede bile yeni bir yere gittiğinizde insanlar hemen çay içer misin diye soruyorlar, her ne kadar sallama çay olsa da, bizim gibi sadece siyah çay da içmiyorlar. çeşit çeşit çaylar var. gittiğim bir kafede yüzden fazla çay çeşidi vardı mesela. çayı genel olarak herkes seviyor.
sevmiyorumdur.
hiç eksikliğini de hissetmiyorum zaten kendimi bildim bileli içmem. kahvaltıda da meyvesuyu dahil hiç bir şey içmiyorum.

Hiç mi içmem?
Hiç içmem.
Büyük ihtimal türk değildir. Türk milletinin çoğu caya düşkün.
Benimdir. Ama öyle asla içmeyen tiplerden değilim. Öyle arada canım isterse içerim. Zaten çay sevmeyenler olarak, kime çay sevmiyoruz desek sanki dinine imanına küfretmişiz gibi tepki alıyoruz. Alt tarafı çay yani.

Neden sevmiyorsun.
hiç mi içmiyorsun.
çay sevilmez mi.
Simitle de sevemezsin.

Sevmiyorum..
çayı milli kültürden ya da kutsal sanan toplumda saçma sapan sorulara maruz kalan vatandaştır. Daha kötüsü de şu ki çay içmeyen vatandaşa "bremın bu gocah çay ama" sözüne maruz kalmaktır. Ağızlarına ıslak odunla vurası gelir insanın. Lütfen çay sevmeyene uzaylı muamelesi yapmayın. Onlar da sizin gibi insandır.
Dayağı hakeder.
şu çayı bi sevemedim abi ya. cafe'lerde kahveyi ucuz yapında kahve içelim.
böyle bir insan yoktur. gizliden çay seven ve aleni çay seven insan vardır.
Hiç anlaşamayacağım insan, iki demlik içiyorum.
insandır, çok şaapmamak lazım.

Gelgelelim önceden çay tiryakisi olmayıp, mevcut vaziyetler nedeniyle çay içmekten bıkan ve daha sonradan çaya alışanlar da var. Kendimden biliyorum. *
Gunde ortalama 8-10 bardak icin biri olarak nasil sevilmez ulan bu nimet.

Icmedigim gun basim agriyor.