evde kalsındır.
(bkz: komple tümden gel)

(bkz: hoop topla tamam)
kim bilir belki daha heyecan verici iyi bildiği başka şeyler vardır.
büyük ihtimalle "tiki" dir.
büyük ihtimal ile hazır yiyeceklere bağımlı şişman kızdır.
çayı ve yumurtayı sevmeme ihtimali olan kızdır.

çekyat açamayan erkek gördüm ben.
kafa demlememesi, gönül kırmaması yetmelidir.
Başka işlerde iyi ise, bunları yapmasının pek önemi yoktur bana göre.
çay demlemek ve yumurta kırmak yetenek değildir. yapamayan kız beceriksizinn önde gidenidir.
evde kalma adayıdır bi yaştan sonra güzellikte kurtarmaz duruma gelir.
(bkz: kova burcu kadını)
nasıl bir ailede büyüdüğünü merak ettiğim kızdır.
sarayda hizmetçilerle, dadılarla falan büyümüş olmalı.
geçenlerde okuldan bir kızın, yanıma bir arkadaşın taşınması esnasında evime gelmesi, ona ricada bulunup '' çay demlermisin'' deyince;
- ben çay demlemesini bilmiyorum ki demesiyle beni şaşırtan kızdır. aynı kız bulaşık yıkamayı, yemek yapmayı, ve bilumum hiçbir ev işini bilmiyor. çok enteresan bir kızdı tabi. çıktığı elemanda benim toprak. ne diyim şimdi. ebeleri güzellerden olsun inşallah.
... ama makyaj yapmayı bilen kızdır.
semaver yakamayan odun kesemeyen erkeğin kızkardeşidir.
Hayallerde yaşamaktır.Türkiye'de bulunamayacak kızlardır.Her türk kızı bunları yapabilir.Hatta makarna bile yapabilir.
bütün beceriksizliğine rağmen şansı yaver giden kızdır kesin.
kendini geliştirmeye de ihtiyaç duymuyodur doğal olarak.
Annesinin kıyamaması, babasının "okusun yeterki başkada şey istemem" diyerek poh pohlayıp, 20 yaşına kadar çaydanlığı eline almayan, yumurtaya sadece tabağında dokunmuş kız tipi.... Üniversiteye geldikten sonra hazırcı günlerin geride kaldığını, anne şefkati baba merhametinin sonlandığını kendisini hor görenler tarafından, aşağılanarak, aç kalarak öğrenen kız tipi...
Birde bunların ütü yapamayan ve çamaşırını makinada dahi yıkayamayan çeşitleri mevcuttur.
yahşi cazibenin simge sidir.
makyaj yapmayı bilir, cillop manitayıda bulur. kısacası armudun iyisini yiyendir.
(bkz: mal)
boşa nefes alıyodur.
annesini, babasını ve onu yetiştirmede katkısı olan herkesi günlerce dövmek istediğim kız cinsinin cinsi kuruyası bir türüdür. uzak durulması ve görüldüğü yerde yumurtayla taşlanması tavsiye olunur.
nesli tüketilmelidir.
daha küçük abisii'dir. daha öğrenir, yaşı kaçtır ki açlıktan ölmez ya.
sabunluk kızdır.