bugün

20 kasım 2011 beşiktaş galatasaray maçında bir kere daha gözler önüne serilen durumdur. kanıt var kanıt !

görsel

mecburi edit: (#13750783)
pozitif ırkçılıktır. alkışlıyoruz....
65. dakikada van için soyunan ırkı çarşı.
(bkz: şaka gibi tespit)
çarşı, köklü bir taraftar grubudur. çarşı'nın sosyal sorumluluk projelerinde ki rolleri ve gündem hassasiyeti tartışılamaz.
beşiktaş'ı sevmezsiniz, başka takımın fanatiğisinizdir ancak çarşı'yı taraftar gurubu olarak düşünmeli ve bırakın türkiye'yi avrupa'nın en organize, en duyarlı taraftar grubu olduğu gerçeği fanatik beyinlere girmelidir.
sap ile saman karıştırılmamalı, yiğit öldürülse de hakkı kendisine teslim edilmeli.
kesinlikle ırkçılık yoktur orda japon kardeşim yazıyor koskoca.
tüm sözlük başlığı yanlış anlamış orada millete dokunduruyor ilk 3 entry. Bu çarşının duyarlılığının kanıtıdır.
helal olsun! bjkli değilim ama çarşı grubunu her zaman taktir etmişimdir.
edit: bu ara da ırkçılık falan yoktur karıştırmayın ortalığı durduk yere kardeşim.
keşke diğer taraftar gruplarıda çarşı nın 10 da 1 i kadar ''ırkçı'' olabilse.
ırkçılığını bilemeyeceğim ama 4-5 yıl önce izmir bornova' da 30-40 kişi birini döverek öldürdüklerine şahit olmuştum. Tabi bu tüm çarşı grubunun aynı zihniyette ya da aynı nefrete sahip olduğunu göstermez. aralarında iyileri ve kötüleri vardır muhakkak ama bir topluluğu bireyleştirerek kollektif suç isnat etmek pek mantıklı görünmüyor.
böyle ırkçılığa can kurban denesi durum.
bunun nesi ırkçılık ben anlamadım, anlayan kaleye mum diksin.*
(bkz: bizim memlekette olmaz öyle şeyler)
stadta açıldığı zaman alkışlarla destek verdiğim pankartla yapılmış ırkçılıktır.(!)

ağzım küfürle dolduydu başlığın altına yazılanları görünce. ırkçılığa karşı net bir tavır almış bir taraftar grubuna "ırkçı" yaftasını yapıştırmaya çalışanlara kapak niteliğinde bir ironi yapmıştım; ama olsun, ironiyi anlamayan beşiktaşlı dostlarıma sadece selam ediyorum. karmanın amına koyyim, size bir şey olmasın.
eşşek gözlü demeleri imkansız olduğu içindir belki.