bugün

Son haftalarda sayıları bir hayli artmış tipitiplerdir. Sanki 50 liraya alıp giydiğini bilmiyoruz gibi bi havalar bi havalar.
görsel
tamam da siz niye bu kadar gerginsiniz? çakma ayakkabı giyiyor diye bir insan, bir başkasına niye uyuz olur amk?

allah imkan vermesin, bunlar eline bir güç falan geçirse hepimizi ipe götürür, kızılcık sopasıyla döver.

az sakin be olm. valla ölürsünüz lan. bu kadar sinir iyi değil.
lan orjinali alt tarafı 1000 lira ne diye kendinizi böyle rezil ediyorsunuz allasen...
(bkz: balenciaga ne lan)

görsel

bak orcinalinin aynısı. sadece d nin kafası karışmış ters dönmüş.
belli gelir grubunun altında balenciaga giyen herkes çakma giyiyordur zaten. telefonu falan satmam lazım giymem için.
Başlıkta bahsi geçen ayakkabılar "ugly snaaker" olarak anılır. Yani markası meşhur modeli bok gibi bişey demek. Orjinalleri 4000-6500 aralığında satılır. Şimdi bu paraya ayakkabı alabilecek tipler, Beyoğlu Kadıköy bölgesinde takilmayacagina göre cakmalarini giymeleri normal tiplerdir.
Gerçekten çok salaklar.
Orjinal’i 700 dolar olunca hemen replikaları çıkıyor.

Replika üretimi Yasaklanmalı. 700 dolarlık ayakkabıyı giyenin de bir farkı olmalı diye düşünüyorum.
Abi hem kaba bir ayakakkabi hem almaya gotunuz olmadigi belli bir de utanmadan giyiyorsunuz. Siktirin gidin duz bir sey alin paraniz yoksa amk niye cakma aliyorsunuz.
yeni apaçi modelidir. artık her yerde bulmak mümkündür.
Yeni nesil repçi ben fero gardaşımızın da giydiği ayakkabı tipi. Görünce burnuma istemsizce peynirli doritos kokusu geliyor.
Kızılay bedava dağıtıyor bunları herhalde diye düşünüyorum artık.
Giyen cok, satan yer de cok. Yasak degil mi anlamadim boyle replika.
Ülkenin ekonomik durumu belli. bu sebepten yukarıda ismi geçen markanın orijinal ayakkabısını giyecek popülasyon çok küçük. zira fiyatı 5.000 küsür tl.
Fakat insanımız neden hiçbir estetiği olmayan bu kaba sneakerlara çakması bile olsa sahip olmak istiyor onu da anlamış değilim. Bu sebepten yine popüler kültür demekten ileriye gidemeyeceğiz.