bugün

depresyon ve anksyete bozukluklarında kullanılır. şizofren tedavisinde de etkilidir. uykuyu düzene sokar, saatlerce uyursunuz ve de bir kamyon yemek yeseniz doyamazsınız. kilo almak için bire birdir. sağlam ve pahalı bir ilaçtır. diğer basit ilaçlarla uğraşılmadan hemen bu ilaç kullanılarak iki hafta içinde rahat bir nefes alınabilir.

http://www.lilly.se/produ...tientinfo/zyprexa_tur.pdf
ciddi anlamda kilo alimina sebep olan, diabet hastalarinda temkinli kullanilmasi gereken antipsikotik ilac.
etken maddesi olanzapine'dir.
dozajı çok iyi ayarlanmalıdır. asıl işlevi şizofren tedavisi olduğundan dolayı, depresyon veya anksiyete bozuklukları için kullanılıyorsa dozaj bir süre sonra azaltılmalıdır. dozaj azaltılmazsa depresyon sürüp gidebilir. 10 mg'lığı gün itibari ile 216 ytl'dir.
anksiyete bozukluğuna iyi gelmesini yanı sıra gece uyuma güçlüğü çekenler için birebirdir...
rexapinle bir tutulan ilaçtır genelde zyprexa yerine daha ucuz olduğu rexapin verirler.
2.5 ve 5 mglık dozları uyku problemlerinde kullanılan ilaçtır. özellikle bağımlılıklardan kurtulunurken gelen uykusuzluk için.
ama asıl kullanım amacı antipsikotik olmasıdır. içindeki etken madde olanzapinedir.

(bkz: uyku ilacı)
zamanında 8 ayda 38 kg almayı sağlamış ilaç. kişiye ve tedavi şekline göre değişir fakat şahsıma yararından çok zararı dokunmuştur. obsessiyonu körüklediği kimi doktorlarca da kabul edilmiştir. uygun şekilde bırakıldıktan sonra yanetkileri de kaybolur gider.
olanzapin içerir. antipsikotiktir.
sözlükteki zyprexa kullanan yazarları görmek için bakılması gereken başlık budur. bu yazarlarımız bunalımdadırlar, dikkatli davranmak gerekir incinebilmektedirler.
25 ya da 30 mg ile başladığım her doz düşürülmesinde ilacın kenarlarının rengi de değişip beni daha fazla şizofreniye bağlayan ilaçtır sözlük.
42 den 70 kiloya çıkmama sebep olup yarım dünya misali gezdirmiştir. Alkol ile almamanızı tavsiye ederim. En düşük dozunda bile aldığınız her yudum halüsinasyon oranını daha fazla artırmaktadır.
20 mg'lık kullananların hızlı gitmemesinde fayda var,çarpabilir.
atipik antipsikotik. etken maddesi olanzapin.
Geçen sene itibari ile başladığım ilaç. Doktorumun sırtımdaki ağrıların şizofrenik temelli olduğunu tespit etmesiyle başladı. ilk başlarda 5 mg kullanıyordum son 6 ay ise 10 mg a çıkarttı. Algılarımda belirli bir artış oldu artık eskisi gibi insanların beni anlamadığını düşünmüyorum. ilaçın uyku yapması ise tek kötü yanı diyebilirim. Eskiden günde 7-8 saat uyuyan ben şimdilerde 10 saat uyumaya başladım.
hastalığı atipik(kalıcı) olarak devam eden okb şizo panik bipolar vs bir çok hastaya verilen bağımlılık yaratma etkisi olan ilaçtır. hemen bağımlılık dediysek esrar keş sanmayın kendinizi normal ilaç işte büyütecek bişi yok. yut gitsin.
vucuta ciddi zarar veren kimyasal. sizofreni bipolar gibi rahatsizliklarin tedavisinde kulanilir.
zararını bilmem de velotab olanı şeker gibi ağızda eriyen tatlı mı tatlı ilaç. 1 ayda 20 kilo aldırdığına ve saatlerce uyuttuğuna şahidim. arada pıt pıt atmalık.*
Oyun yapımcısı adı gibi bir ada sahip ilaç.
çok korkunç bir ilaç. korkunç çünkü aşırı iştah açıyor, geceleri uyanıp tıkınmaya başlıyorsunuz. sayesinde 100 kiloyu geçmiştim. çok şükür başka bir ilaca geçtim kurtuldum.

diğer yan etkileri; uyku yapması ve uyku apnesine (aşırı kilo alımından olsa gerek) sebep olması. bu zıkkımı bırakınca horlama şikayetlerim azaldı çünkü.
Annemin kullandigi ilaç.
1 senede 35 kilo aldı. Yukardaki belirtilerin de hepsi var. Ben de bir kereligine denemek için icmistim. Çok uyku yaptı bana.