bugün

Kaynanaları toplamışlar tam bir komedi var ortamda. Birde değişik kelimeler kullanarak imajlarını korumaya çalışmaları gülmekten kırdı bizi. Gayrı ihtiyar nedir teyze.*
görsel

Yazmadan edemedim.
Bu ne ya.
Kaynanalar toplanıp, evin gelininin yaptığı yemeği yiyorlar.

Zuhal topal kadar itici bir kadın var mı acaba.

Ağzıma patates tadı geldi.
(Patates olduğundan olabilir mi)

Sebzeler pişmemiş.
(O salata)

Tabağında saç var.
(Başında kalmamış kaynana)

izlenme rekoru kırıyor.
izleyin çok komik.

Bekliyorum, gelinin biri mutlaka masayı ters çevirecek.
eski güzel günlerde at suratlı tabir edilen rhinoplastynin bile kurtaramadığı bir zamane güzeli tarafından sunulan akıllara ziyan program.
fatih başlasın diye beklerken maruz kalmak ızdırap verici.
görsel
kaynanalar.. gelinler..

"yemekteyiz bu akşam"
tüm hızıyla devam ediyor.

kaynana iki tabak mantı yiyor,
ve beğenmedim tatsız tuzsuz olmuş diye düşük puan veriyor.

gelin soruyor,

"iki tabak yediniz."

kaynananın cevabı,
"lezzetli bulduğum için yemedim."

bekliyorum,
Ne zaman gelininin biri üçüncü tabağı başından aşağı döküp,

yemekteyiz tarihine altın harflerle yazılacak.
Yemekteyiz çakması başarısız bir program.
fox tv nin döğüş kulübüdür. tv8 de yeterli kavga olmuyor ikinci bir tane yapalım millet sinir atsın demişler herhalde. kesin orada da vardır kavgalar sinir harpleri.
Bazı kaynanalar ekrana oynarken bazılarının doğallığı ile gündüz kuşağında yüz güldürdüğü yemek programı. Bu hafta altın hanım'ı izleyen kızlar favlasın. *
Böyle yapılacak güzel şeyler olan dünyada, böyle saçma programları izleyen insanlara üzülüyorum.
Zuhal topal için izlenen program.
Türevi programlar gibi muhtemelen çirkeflik işleniyordur. Yemekte konuşulmaz diye büyürken, kin kusuyorlar sadece. Nerede hoşgörü? Nerede yemeğe saygı? Yemeğin bir önemi yok,önemli olan muhalefet et, karşındakini küçük düşür yeter. Saygısızca. Farklı bir konsept beklemiyorum.
Kaynanalardan birinin "dahta üzerinde pilav servis edilmez yirken dağulu." benzeri eleştirisi üzerine şöyle bir diyaloğa sahne olan yarışma;

-sizin x akrabanızın restoranında tahtaya servis yok mu?
+yok.
-Ay o zaman orası lüks değilmiş.

Kadın önüne ekmek tahtasıyla pilav getirilince bunu lüks olarak görüyor. Demek ki babasının evinde yemeğini ahırda ineklerin altında falan yiyordu. Bu kadar görmemiş, bu derece aptal tipler evleniyor, ürüyor, oğlunu kendi gibi bir semeyle evlendiriyor bir de o televizyonda 82 milyonun beynini yemekte hiçbir beis görmüyor. Biz de burada kültürlü, aklı başında, görgülü insanlar olarak mal gibi oturuyoruz öylece.
Dayısının lokantasında tahta yokmuş ne bilsin kadın gittiği tek lokanta dayısının ki.

Yarışmacıların mumla arandığı program.
her akşamüstü fatih portakalı beklerken maruz kaldığımız seviyesiz program. ananem hiç kaçırmıyor,zira 83 yaşında ve algılaması biraz azaldı.hadi anlayabileceği bir şey açalım derken ailece narkoz almış gibi oluyoruz. fox tvye hiç yakışmayan bir program, acilen kaldırılması ve milletin zekasına daha fazla hakaret edilmemesi gereken bir yarışmadır.işin bir de gelin kaynana rolleri üzerinden yürütülen toplumsal cinsiyet dayatması kısmı var ki ona hiç girmeyeyim. sadece bu iki kelimeyi bir araya getiremeyen,avam kadınları karşımıza çıkarmayın artık.10 bin lira için kepaze olmalarını şov diye yutturmayın.zuhal topal denen sevimsiz kadın ve kocası milyonlar kazanacak diye bu kadınların ağız şapırtısını meşhur etmeyin.dedim gidiyorum.
Tel şehriye salatası nedir onu geçtim, kuru meyveli piliç rulo nedir arkadaş.

Bence zuhal isimli yarışmacı çok az puan alacak.
Sözlükte izleyenlerinin olduğunu görmek üzücü ve ürkütücü.
böyle programlar kadınları evliliğe teşvik etmek için yapılıyor.
Şu programı izleyende zerre beyin yok.. çok salak bir program.. dır dır dır dır ancak çene başka bir şey yok.. hiç çekilmez bu moruk kayınvalideler allah benden uzak tutsun.. neden evlenmemeliyiz canlı örneğidir.
Birsen hanım bu bölümde yine cazgırlık yapacak mı acaba diye sabırsızlıkla başlamasını beklediğim programdır.
yemeği hızlı hızlı yeyip sofradan kalkmaya sebep olan programdır. obez olursak suçlusu bu programlara izin verenlerdir. daha fazla maruz kalmayalım diye yan odaya kaçıyoruz mevzuya gel..

bir kadın var gelin olduğu söyleniyor. sofranın başında 4 tane kafaları tamamen gitmiş kötü kalpli teyze var. bir tanede zuhal topalın yanında var o da gelin olduğu söylenen kızın kaynanası imiş. gelin ağlıyor zırlıyor. kaynanası migrenim tuttu diye mutfağa kaçıyor. masadaki kafası kırık teyzelerde bile isteye yüksek ses ile gelin kişisine laf sokmaya devam edip sırıtıyorlar.

ulan bizim insanımız hangi ara bu kadar ekmek kafalı ve kötü kalpli oldu. 15 bin lira para için bu kadar rezilliğe ortak olmak neden. bu çekimlerden ve yayınlandıktan sonra bu insanlar nasıl evlerine gidip kocalarının, çocuklarının suratına utanmadan bakabiliyorlar.