bugün

inanılacak gibi değil ama cumhurbaşkanı tayyip erdoğan tarafından sarfedilmiş söz.
http://www.59saniye.com/e...l-din-dersi-tartisiliyor/

bu dersler neden tartışılmıyor da din dersi tartışılıyormuş...

adamın mantığına bakın yahu.

din dersini fizik, kimya, matematik gibi müspet bilimlerle aynı potada eritebiliyor.

çok ilginç gerçekten. bir başka ilginçlik de bu söylemin alkış alması.

ülke bitmiş amk. bir an evvel siktir olup gitme zamanı çoktan geçmiş.
haklı serzeniş. (!).
kusura bakmayın da amk memleketinde bu dersleri görmüş olmasına rağmen en ufak bir en azından kültür belirtisi gösteren insan yok. bana ne benim alanım değil ki ne işime yarayacak kafasındaki millete çok bile bunlar. sonra ortamda espri dönünce arkamızdan muhabbetleri çok sıkıcı diye laf et.

din dersiyle kıyaslamak konusuna gelirsek; hiç şaşırtmadı. muhabbetimiz çok sıkıcı da gelir şimdi. ona da şaşırmam.
(bkz: başkası adına utanmak)
saka gibi bir sozdur efendim. Birşey ancak bu kadar kotu ve sacma şekilde savunulabilir.
Fizik kimya matematik gibi dersler dunyanin her yerinde ayni sekilde ogretilen dersler ama sen din dersinde sadece muslumanligin bir mesebine gore veriyorsun ve insanlari buna zorluyorsun. Sonra utanmadan bunu savunmaya kalkiyosun. Bu savunmayı yaparken beyninin % 50sini evde bırakmış galiba.
(bkz: zeka belirtisizliği)
Adam din dışında her şeye tepki olarak doğmuş dedirtir.

Verilen örneğe bakar misiniz ? (bkz: tehlikenin farkında mısınız) bile diyemiyorum artık.
(bkz: lütfen s ktir git)
ulan sanki din derslerini tartıştık da.

siz olacak dediniz oldu.

neyi tartışıyoruz ki ülkede.

siz olacak diyorsunuz oluyor.

boşuna gündem yaratmaya gerek yok.
ak parti düşmanıyım ama adam haklı.

kardeşim adam belki ingilizce ögretmeni ya da ne biliyim avukat psikolog falan olacak. ne diye fizik kimya biyoloji görüyor. ne meslek hayatında ne de ülke kalkınmasına bir yararı olmayacağı gibi gençlerin kafalarını da allak bullak ediyor.adamın belki olagan ustu bir dil yeteneği var ama ygsde matematik cozmek zorunda çok saçma.
zorunlu din dersini savunan ve din ile toplumu uyutan sistemin temsilcilerinin ürettiği über savunma mekanizmalarından bir demet.
söyleyen kişiye bakınca hiç şaşırmadığım söz. aksini söylese şaşırırdım. adamın bilime destek vermesi hayal gibi bir şey zaten.
fırsatını bulduğum anda norveç bileti alıp vatandaşlık almama neden olacak bir neden daha.
Kendi bilmediğindendir.

islam bilim altında aşağılanır.

Araplar cahil ve bilim düşmanıdır.

Avarel...
çok doğru meseledir.

zamanında sağ sol kavgaları yükselince geri zekalının biri dersleri çok ağırlaştırın demiş. dersler ağır olursa hunlar daha az kaga eder diye düşünmüşler. ne kadar zam salak konu varsa müfredat denen hedeye ittirlmiş.

sağ sol kavgası bitti ama ağır salak dersler kaldı .işte türkiyem.
hz.rte kesinlikle yerden goge haklidir.
fizik ve kimya gibi muspet bilimler faydasizdir.
insanlari sorular sormaya ve sorularin cevaplarini bulmaya itebilir allah korusun.
insanlar kendilerine dayatilan gercekleri sorgusuz sualsiz kabul etmelidir.
demirin simgesinin fe oldugunu bilmek gunluk hayatta bir halta yaramaz.
su damacana ile 9 tl karsiligi satin alinir ve icilir, h2o oldugunu bilmeseniz de susuzlugunuz gecer.

ozellikle kimya cok zararlidir.
breaking bad isimli dizide de goruldugu gibi insanlar bu ders yuzunden uyusturucu yapabilir.
bilim kotudur.
matematik dersi de zorunlu olmamalidir.
turkce dersi de.
sadece din dersi olmalidir.
din kulturu ve ahlak Bilgisi degil. ne kulturu ne ahlaki...

insanlar biat etmelidir.
Konuşmadan 5 dakika sonra salondan yanık kokularının geldiği konuşma.
(bkz: şakaysa komik değilse hiç komik değil)
n'olur şaka olsun.
kimya mimya bunların hepsini kaldıracağız ! şeytan bunlar. hele fizik yok mu ? Newtonu, şüphesiz, sizden öğrenecek değiliz. Kaldı ki biyolojiyi. Neymiş efendim istenilen yerlerde biyoloji anlatılırmış. Bunların niyeti bağcıyı dövmek. Peki ben buraya nerden çıktım ? Nasıl Çıktım ? gördünüz yürüd...
konuşmadan haberim yok, daha izleme fırsatı bulamadım. ama şuraya şunları atayım geçerken: 'fizik neden zorunlu ki ya' andavallığını geçelim hızlıca. çünkü hep salak bi' yerinden tutuyor bu adam meseleyi. söyleyeceği bi şey oluyor bazen. ama ona gelemeden diğer tali konulara kayıyor insanlar(ya da ana konu olduğunu düşündükleri subliminal mesaja).

fizik, kimya, biyoloji üçlüsü diğer dersler gibi tartışılması gereken bayağılıkta. tarih dersi diye bi şey var, üniversite sınavında çıkmayacak kısımları çöp olarak gösteren hocalar anlatıyor. coğrafya dere tepe ismi ezberle, üç tane alüvyon ırmak öğren; tektonik göller var işte onları öğren. noldu sonra. bilim çıldırdı nolcak, gereken eğitim verildi. (baya sisteme girdim ben sanırım, aklıma geldi napayım lan)

yani diyorum ki: mesele zorunlu din dersi saçmalığı bağlamından kurtarılıp tartışılmalıdır.
Zaytung haberi sanılan recep tayyip erdoğan tarafından beyaan edilen akıllara zarar tesbitimsidir.
sayın cumhurbaşkanımızın değerli bir tespitidir. evet bu iğrenç dersler tartışılmıyor din dersimiz tartışılıyor. ne biçim iş.