bugün

ben stiller'ın başrolünde olduğu ve türkçe'ye zırtapoz olarak çevrilmiş, erkek modellerin dünyasını anlatan komedi türü 2001 yapımı bir film.
eğlendirici ama bu arada mankenlik camiasına ciddi eleştiri okları fırlatan bir filmdir. kadrosu ünlü isimler içermektedir.

--spoiler--
manken delikanlılar benzin alırken gaza gelip benzin pompasıyla "hortumla havuz başında birbirini ıslatma" fantazisi yapmaya kalkar ve akabinde havaya uçarak hayata veda ederler. zoolander olaya çok üzülür.
--spoiler--
filmdeki malezya devlet başkanı şirinlik muskası modunda sevimli bir adamdır, oyunculuğuyla mest etmektedir. zaten filmde de çocuk işçi istismarını önlemeye çalışan idealist bir devlet başkanı tiplemesidir.
ben stiller ın çarpıcı bakışlarından ve gülmekten zar zor izlenen filmdir. moda dünyasına en büyük göndermeyi filmin başında karanlık devasa bir yerde yapılan toplantıda yapmıştır bence. ya da ben mi göndermeyi yanlış anladım bilmiyorum. malezya planı görüşülürken masanın başındaki büyük patronlardan en ortadaki karl lagerfeld'ı yanındaki küt saçlı hatun kişi de anna wintour'u temsil etmekte sanıyorum. harika bir film hansel de ciddi ciddi mankenliğe yakışmıştır. bu yıl zoolander 2 nin çekimlerine başlandığı da açıklandığına göre merakla ve heyecanla bekliyoruz efendim.

edit: yanılmıyormuşum sözlük.

An evil band of international fashion designers want to end the tenure of a new prime minister of Malaysia, who plans to stop the exploitation of child labor. (The designers are all sitting in the shadows so they can't be identified, even though one is clearly meant to suggest Karl Lagerfeld, who looks like a supervillain from a Bond movie, anyway.)-ny times ın yazısının bir kısmı. tamamı için:http://www.nytimes.com/mo...E3AF93BA1575AC0A9679C8B63