bugün

Ayrıca beni kürt , Zaza Türk veya ermeni olmadı yahudi ki herkes bunlardan biri oldunu iddia eder.
Benim için önemli deil bence Kendini Türk görmüş , öyle yaşamış ve ölmüş.
Bence Türk tür anasindan ne olarak çıktığı o kadar önemli deil ama niye bu kadar sizin zorunuza gidiyor Zaza olması onu anlamadım yani.

Adam doğma Zaza Türk ölmüş işte sorun ne bunda.
kürt müdür bilinmez fakat mason olduğu kesindir.
Geri zekalı hıyarları öğretmen yapıp birde üstüne doğuya öğretmen diye yollarsan yetiştiremediği öğrencilerin kahrını milletçe çekersin.

mesela apo denen it soyu için sürekli bir ermeni ithamı yapılır hayatım boyunca cahil bir orta okul talebesiyken bile yapmadım o ithamı. Kürt veya ermeni benim için ikisi de eşit mesafede ikisi de eşit derecede ilkel. Kürt Müslümanmış işte ondan olmazmış da bizede böyle dediler uyutmak için herhalde.

hocalarınız sizi biraz insan yapma derdine düşmüş ama strateji yanlış. Ziya Gökalp Diyarbakır da doğdu diye Kürt deyip bak sizde öyle olun vatan haini olmayın demek aymazlık akıllı adam işi değil. Turkmen bir tek Elazığ birazda Malatya tarafında varmış esah mı diyon maho!

ayrıca konuşurken anlatım diliniz ne kadar kaba ve ilkelse yazarken de o derece kaba anlaşılmaz ve ilkelsiniz!

bizde de hata var kürdü adam yerine koyup laf anlatıyoruz.
Çok teşekkürler gerçekten, sadece size ait olan devletin bize gonderdigi bir avuç kafayı kirmiş öğretmen için ve onların bize sunduğu bilgi deryasindan anca bu kadar olmuşuz kusura bakmayın.

Ilk defa kaba bir gri yazdım ve bilerek yazdım görüyorum ki epey zorunuza gitmiş ama Kürtlere hakaret ettinizde aynı empati yi göremiyorum sizden kusura bakmayın.

Bakın Türkmen köyleri olmadığını iddia etmedim ki nerde olduklarını okursanız yazdım detaylica size d.bakirda hakkariye kadar ilçe ve merkezlerin geçmişi ile ilgili bilgi verebilirim ki mesleğim gereği hepsi ni de gezmiş biriyim.

Benim sorunum Türk olup olmamasi deil sizin onun ufak bir kürt olma ihtimaline karşı verdiniz agresif tutum.
Ki yine söylüyorum benim gözüm de turktur ve Turanci dir.
Bence sıkıntı yok ama sanırım sıkıntı sizin anlamamaniz.

Ayrıca bir kürt olarak beni adam yerine koydunuz için çok teşekkür ederim.
Var olun siz Türk milliyetçileri olmasanız kim bizi adam yerine koyacak.
kafatasçıları üzen gerçektir.
doğduğu köy en son seçimlerde bdp belediye başkan adayı çıkarmıştır, bu daha ilginç bir bilgi olsa gerek.

Bir ırkı savunanların göklere çıkaranların hep o ırka mensup olduğunu mu sanıyorsunuz.
Bir türk olarak kürtçülüğü savunan;

(bkz: ismail beşikçi)
Kafatası avcılarının nasirina basan gerçek. Türk oğlu türkmüş de yok zazaymış da efendim doğduğu köy türkmen köyü imiş de bin tane zırvalık... Adam ölmeseydi kürt müzesi açacaktı. Siz neyin kafasındasınız ?
''Ben Türküm! diyorsun, sen Türk değilsin!

Ve islamım! diyorsun, değilsin islam!

Ben, ne ırkım için senden vesika,

Ne de dinim için istedim ilam!

Türklüğe çalıştım sırf zevkim için,

Ummadım bu işten asla mükafat!

Bu yüzden bin türlü felaket çektim,

Hiç bir an esefle demedim: Heyhat!

Hatta ben olsaydım: Kürd, Arap, Çerkes;

ilk gayem olurdu Türk milliyeti

Çünkü Türk kuvvetli olursa, mutlak,

Kurtarır her islam olan milleti!

Türk olsam olmasam ben Türk dostuyum,

Türk olsan olmasan sen Türk düşmanı!

Çünkü benim gayem Türkü yaşatmak,

Seninki öldürmek her yaşatanı!

Türklük, hem mefkurem, hem de KANIMDIR:

SIRTIMDAN ALINMAZ, ÇÜNKÜ KÜRK DEĞiL!

Türklük hadimine "Türk değil!" diyen

Soyca Türk olsa da "piçtir", Türk değil!''

Bitmiştir.
Kendi böyle düşünenlere cevabını yaşarken vermiştir.

Ben Türk’üm diyorsun, sen Türk değilsin!
islâm’ım diyorsun, değilsin islâm!
Ben, ne ırkım için senden vesika,
Ne de dinim için istedim ilam…
Türklüğe çalıştım sırf zevkim için,
Ummadım bu işten asla mükâfat!
Bu yüzden bin türlü felâket çektim,
Hiçbir an esefle demedim: Heyhât…
Hatta ben olsaydım: Kürt, Arap, Çerkes,
ilk gayem olurdu Türk milliyeti!
Çünkü Türk kuvvetli olursa mutlak
Kurtarır her islâm olan milleti…
Türk olsam, olmasam ben Türk dostuyum,
Türk olsan, olmasan sen Türk düşmanı!
Çünkü benim gayem Türk’ü yaşatmak,
Seninki öldürmek her yaşatanı…
Türklük hem mefkürem, hem de kanımdır;
Sırtımdan alınmaz, çünkü kürk değil!
Türklük hâdimine Türk değil diyen,
Soyca Türk olsa da, piçtir, Türk değil!
ziya gökalpın diyarbakırlı olduğu doğrudur fakat onun doğduğu sıralarda diyarbakır kürtler tarafından istila edilmemişti.
Tarih hocam da kürt oldugunu söylemişti .
ziya gökalp kürttür mürttür ama ankarada merkezi bir yerde adı bir caddeye verilmiştir. o kadar da şeyyapmamak lazım.
Türklük hadimine 'Türk değil! ' diyen. Soyca Türk olsa da 'piçtir', Türk değil! Ziya Gökalp yorumlarinizi ona Gore yapin Ziya gökalp Türk oğlu Türktur.
Rahmetli Ziya Gökalp daha hayatta iken kendisine yöneltilen bir iftira idi.
Türklük düşmanları kendisi öldükten sonra da bu iftirayı devam ettirdiler.
Buna ek olarak genişletip, başka Türk büyüklerine de bu tip iftiralar attılar.
Maksatları ise Türklerin kendi içinden bir fikir adamı çıkaramayacak kadar aptal olan, başka milletlerden adam toplayıp kendi davalarını güttüren, akılsız bir millet olduğunu şuurumuza işlemek idi.

Ziya Gökalp'in kendisi bu iddialara cevap vermişse de, günümüzde hala bazıları bu iddiaya Türkçülere ve Türkçülüğe karşı kullanabilecekleri bir silah gibi sarılmışlardır.
Valla bi bilgim yok ama bizim tarih hocası da kürt oldugunu söylemişti.
Bu başlığa denk, bir tek başlık vardır.

(bkz: Allah ın kürt olması)
safkancı küçük atsızların zoruna giden gerçektir. evet.
Adam zamanında Türk-islam ideolojisini savunmuş her mecrada. kürt olsa ne olur, olmasa ne olur.
(bkz: ee)
Dünya kürt olm.
türk düşmanlarının itina ile savunduğu iftiradır. nitekim sıkıntı zaten onlar açısındandır. onlar kendi söyledikleri yalana inandıkları için, onların kürt olarak kabul ettikleri bir adamın, bir aydının nasıl olur da türkçülük yaptığına anlam veremezler.
ama aynı zamanda bu iftirayı dillendirmek onların işine de gelir.
bir ziya gökalp kadar türk olamayanların, gelip onun soyuna dil uzatmak gibi bir lüksleri yoktur.
Kurtse kurt amk diyarbakirda dogan laz ne kadar kurtse ziya gokalpte o kadar kurt.
doğru değildir.
apo bile kürt değil ermeni iken hangi bilgiye dayanarak ziya gökalp ı kürt yaparlar anlaşılır gibi değil.
Kendisi kan olarak da, ülkü olarak da türktür. Aksini iddia eden varsa yazdığı;

--spoiler--
Türklük, hem mefkurem, hem de kanımdır:
Sırtımdan alınmaz, çünkü kürk değil!
Türklük hadimine 'Türk değil! ' diyen
Soyca Türk olsa da 'piçtir', Türk değil!
--spoiler--

Bu dizeleri hatırlatırım. Piçseniz bu bizim sorunumuz değil.
Bölücü kürtlerin attığı iftiradır. Herşeye çökme peşindeler, acınası.