bugün

dini açıdan da mantıklı olandır. böylece erken yaşta sekse doyar ve günaha girmekten kurtulursunuz. şimdiki aklım olsa 18 yaşıma girer girmez evlenir, bol bol seks yapar rahatlardım.
Olası bir durumdur ama şartlar el vermiyor...
sadece sex icin evlenmeyi dusunuyorsaniz iyi dusunun, sonra hayal kirikligi yasayabilirsiniz.
her müslümanın yapması gerekendir. Bunu yapsaydım şimdi çok daha az günahım olacaktı. Sadece zina değil evlilik birçok günahtan insanı alıkoyar. Tabi 18 yaşında bir çocuğa kim kız verir oda ayrı bir tartışma konusu.
allah herkese hayırlısını nasip etsin. erken evlenmekte hayır ve bereket var evet tamamen katılıyorum.

daha iyisini, daha güzelini, ruh ikizini filan aramakla geçirirsen ömrünü;

sonra bir bakıyorsun, ve anlıyorsun ki hayatının en güzel en verimli dönemini heba etmişsin.

çok detaylandırmanın yanlış olduğunu üç aşağı beş yukarı hemen hemen hepsinin aynı mantıkla hareket ettiğinin farkına varıyor hayal kırıklığı yaşıyorsun. bazı beklentilerinin ise hayalden öteye geçmeyeceğini farkettiğinde ise yolun yarısını çoktan geçmiş oluyorsun.

--maddiyat mı ? şuna yürekten inanın; gerçekten evlenmek isteyene allah imkan yaratıyor. cebinde parası olmayıp evlenen o kadar çok arkadaşım oldu ki. ama illada o olsun, bu olsun, şu olsun dedin mi o zaman sabrını test edersin.

--ve bekledikçe, zaman ilerledikçe zorlaşıyor, o yüzden çok yüksek beklentilerin içine girmeden elini çabuk tutmalı insan.
şaşılası durumdur.

sanki evlenmeyince çılgınlar gibi o sex partisinden bu sex partisine koşturuyoruz ya.

hey allah ım ya.
Ailelerin maddi manevi desteklediği ve tercihen aileye uygun birini bulduğu ve kızların eğitimlerinden geri kalmadığı sistemle kabul edilebilir.
Üniversitede nişan bitince nikah, ama simdi para yok iş yok haliyle böyle şeyler de olmuyor.
Büyük bir hata dir. Evlenince nefis durmaz. Sadece erteler. Yapacak kişi yine yapar.
osmanlının devlet politikası idi.
70 yaşındaki koca karılardan ve amcalardan nasihatlar dinlediniz. Zinaysa herkesin günahı kendine sen ne karışiyon herkesin hayatına her seferinde mk.
olması gerekendir. insanların yaşı büyüdükçe neden evlilik zorlaşıyor çünkü güven duygusu kayboluyor. zaten bu öneri dinine bağlı insanlar için geçerli ateist ne yaparsa yapsın kimseyi ilgilendirmez.
Daha basit bir cozum olarak (bkz: zinadan korunmak icin inanmayi birakmak)
yapmadığım için pişman olduğum şeydir. Keşke 18 yaşında evlenseydim. Evlilik insanı bir çok günahtan koruyor.
Ulan milletteki laflara bak he yavrum 18 de evlenseydiniz hepiniz şimdi haşahuzurdan peygamberdiniz.

Hadi beyniniz yok bari belli etmeyin.
evlilikler nasıl kolaylaştırılabilir ki, düşünmeden yazmanın örneğidir işte bu.