bugün

cool adamla evlenmek. *
(bkz: kara para)
eşşek gibi çalışmak.
inanmak, yaptigin isi ciddiye almak, gereksiz seylerle ugrasmamak, dogru noktalara odaklanmak, herkesi dinlemek ama herkese inanmamak, etrafina dogru insanlari almak, dogru zamanda dogru yerde durmak.

bizzat yaptim ordan biliyorum.
hayal etmek.
zenginden alıp fakire verme.
istemek ya da hirs gibi faktörlerin yeterli olmayacagi hatta bir ise yaramayacagi kurallardir. asil olan allah'in istemesidir. yoksa ne yaparsaniz nafile. eger allah zengin olmanizi isterse zaten pek bir sey yapmaniza da gerek yok. cünkü bu dünyaya ait olacak her seyi allah kendi diledigine verir. ama imani ve cenneti sadece isteyene ve hak edene verir.
büyük bir düşünürün de dediği gibi;

babanın zengin olmaması senin suçun değildir lakin kayınpederinin zengin olmaması senin suçundur.
cool ile baslayan nickler almak.
cool adam ile takılmak olabilir.
ruhsenamcanınoglusedat ile takılmak. çok zenginim.*
acımasız olmaktır efendim. ezilen insanlara yardım eli uzatmak yerine onların üzerinden daha da yükselmektir.
şerefsiz olmaktır bu devirde kesinlikle.
evrene pozitif enerji gönderin. kuantulun. tabi yersen.
her seçim sonrası kazanan tarafa, ben size oy verdim demek.
(bkz: musaya inanmak)
(bkz: badem bıyıklı olmak)
(bkz: mason olmak)
(bkz: ruhunu satmak)
akp'ye katıl, şirket kur gerisi gelir...
eğer türkiyede yaşıyorsan;
(bkz: ya topcu ya popcu)
paraya ibadet etmeyin. insanı insan olduğu için sevin. para olmasa da yaşayabilin ve kıskanmayın. olanı paylaşın, küçük hesap adamı(cimri) olmayın ve bunlar içinizden gelsin.

ya da uğraşmayın, kolayı var:

(bkz: mantık evliliği)
paraya itibar etmemek.
parayı amaç değilde, araç olarak kullanan bir insanın zengin olmaması veya rahat geçinememesi mümkün değildir.

paraya itibar etmemek, para hırsının olmaması demek değildir. arada ince bir ayrım var. onu iyi kestirmek gerekir.
cool adama sorun, o daha iyi bilir.
sözlükte daha az yazıp daha çok çalışmak.
3 yolu vardır.

birinci yol şans oyunları oynamak. zeki, entelektüel, karizmatik, seksi bir kişi asla şans oyunlarından para kazanamaz. nerede bir hödük var ona çıkar şans oyunları. mesela ben sayısal lotoda 2-3 sene önce 9-19-29 rakamlarını sabit oynayıp 8 kolonluk aynı kuponu 5-6 ay yatırdım. üçünü birden tutturduğum elbet olur diye. 2010 ağustosundaki bir çekilişte sonunda sabitlerim çıktı. geri kalan sayılardan bir tane bile tutmadı. 3 sabite rağmen 4 bile tutturamadım. söyleyin şimdi bana, bu kişi bir daha loto oynar mı?

ikinci yol babadan zengin olmaktır. herkesin duyduğu bir hikaye vardır. adamın biri eliyle dağları ovaları gösterir "buralar eskiden dedeminmiş, kumarda, karıda, kızda kaybetmiş" der dedeyi kalaylar. ama dedesi zeki adam. parayı torunları yiyeceğine kendisi yemiş. ters bi durum yok. parayı mezara götürecek hali yok. işte ikinci yolda babadan dededen gelen zenginliktir. tarihte ne aileler var böyle. sizin de şahit olduğunuz aileler vardır. atalarından gelen zenginlikleri çar çur eden, yiyip, içip, sıçan. allah herkese böyle bir zenginlik nasip etsin. çok para her zaman güzeldir. paranın fazlasının zararlı olduğuna dair inanç sallamadır. fakirler kendilerini kandırıyor anasını satayım. benim böyle bir atam yok, yani hiç şansım yok.

üçüncü yol ise zengin karı veya koca bulmaktır. bilindiği üzere bu konuda kadınlar daha şanslı. zaten kadınların büyük çoğunluğunun en büyük amacı da budur. zengin koca bulup hayatını garanti altına almak, dizilerde gördüğü şekilde yaşamak. zengin bir kişi ile evlenebilmek için çok fazla güzel olmak veya iyi bir eğitimden sonra koca adayına kendini ispatlamak gerekmektedir. kadınlarımız ise kendilerini sürekli pamuk prenses olarak gördüklerinden hayallerde yaşıyorlar. insan, hayal kuruyorsa eğer, gerçekleşmeyeceğini bildiği için kuruyordur. bana diyebilirsiniz belki, "kokoş bir karı bul, yaşı 60 olsun, tatmin et her seferinde, seni görünce azsın kudursun!" derim ki, "birader benim adım rocco değil ki? sıradan basit bir insanım," yani bu konuda da oldukça şansızım. zaten beni gören kancık* develer bile yönlerini değiştiriyor!
3 şartı vardır. çalışmak! çalışmak! çalışmak!
(bkz: sakıp sabancı)