bugün

görsel
zekamız ile güzellikleri böyle öldürüyoruz!
ikisinin de hesabını vereceğiz öteki tarafta. o yüzden olmasa da olurlar.
ikisi bir arada bedava olursa, tadından yenmezdir.
Bence doğru orantılıdır diye düşünüyorum yani genel olarak öyle.
Güzellik arkadaşlar zeka bana da yeter ona da fazlasıyla var.
güzellik olsa da zeka yoksa hiçbir işe yaramaz.
Güzellik olmadan zeka pek bir anlam ifade etmez. Diş görünüş önemlidir.
ikisi de değil kişilik.
Ben sapyoseksüel birisi olduğum için Zeka önceliğimdir. Genel olarak öncelikli kriter zeka olursa bireye çok avantaj sunabilir diye düşünüyorum.
güzellik alır.

güzelliğe karşı da kişilik alır ama.
ilk olarak güzellige bakılır.
insanoğlu maddi ve manevi değerlere aynı oranda önem vermelidir. Maddiyata ağırlık verip oradan kazanç sağlarsa maneviyatta kırılmalar yaşar. Bu da onda birtakım ruhsal bozukluklar ortaya çıkarır.

Öte yandan, maneviyata önem verip maddiyati geri planda bıraksa, zor zamanlarda her ikisinden de olur.

Bu bakımdan maddi ve manevi öğeler güzellik ve zekaya benzemektedir. içi boş güzellik belli bir zaman sonra değerini yitireceği gibi zekanın surete yansımaması da ona karşı olan ilginin her zaman hak ettiği değerden eksik kalmasına neden olacaktır. Bu bakımdan arayı bulmak önemlidir.

Eskilerin deyimiyle, yüzü güzele kırk günde doyulur gönlü güzele kırk yılda doyulmaz; ama gönlü güzeli görmek için de yüzün güzel olması gereklidir.
Neye göre bu güzellik kavramı tam anlamadım ama zeka daha önemli. Karşımda sürekli küfür eden biri olsa veya bilmediği şey hakkında haklıymış gibi konuşursa itici gelir, dayanamam.
neyin kıyası bu?
Karakterin alacağı versus. Çünkü ikisini de kötüye kullanma yaygındır.
ikisini de kendinde barındıran alamaz. Çok fazla örneği vardır. Genelde kurnaz olan kimse o alır, çirkin bile olsa.

Edit: kurnazlık ve zeka aynı şey değildir.
Zeka ben de var fazlasıyla o halde güzellik diyorum.
Şu ana kadar salak bulduğum biriyle ciddi ilişki yaşamadım. Gerçekten çirkin bulduğum biriyle ise hiçbir ilişki yaşamadım.
ikisinden de olsun lutfen dedigim durum.
bir versus.
vs para nın her türlü alacağı karşılaştırmadır.
Bir sapyoseksüele sorulmaması gereken sorudur .
ne salak saçma soru amk. güzel ve gerizekalı ya da çirkin ve dahi var seçeneklerde. iki ucu boklu değnek.
Cok zeka az guzellik*
Zeka derim. Güzeller çok nasıl olsa.