bugün

sesi mükemmel olan fransız bir kızın solisti olduğu fransız müzik grubu.
türk facebook severler tarafından bir anda paylaşım bombardımanına tutulmuş, adını ilk kez duyduğum fakat güzel bir ses sahip olan fransız şarkıcı. tek kusuru şu sempatik görünmek için yaptığı mimikler garip gülüşler. o ne abicim bi yerinde dur söyle şarkını git.
insanın ruhuna feraklık veren mükemmel bir ses.
sesi güzeldir fakat fizik olarak eh iştedir. çok önemli midir? değildir! sevilecek dinlenecek güzel şarkıları mevcuttur ayrıca bir üniversitede fransızca hazırlık bölümünde şarkıları ders olarak gösterilmektedir. sesin billurluğu açısından ama daha güzel bir kadın olabilirdi. (bkz: bağane ya ben hafia seviom) *
kendisi son zamanların vazgeçilmez ismi olma yolunda ilerleyen grup.
facebook'ta paylaşan paylaşana.

şimdi ben burdan bir kaç bir şey kusup defolucam;

ulan bunlar geçen seneden beri bilinen bi grup. nefisler süperler. içimdeki yerleri çok ayrı. ulan! ulan. ben bunları ve albümündeki birbirinden değerli her parçayı kimse bilmesin dinlemesin diye pısa pısa dinleyip çok sevmeme rağmen o facebook denilen yerden bile hayranları olmadım. şimdi herkeslerin birer parçasını paylaştıklarını gördükçe çıldırıyorum. altlarına "bok yiyin dinleyin" deyip yazı yazıp kaçmak istiyorum. ama ne çare. öyle işte. herkesten sakınarak sevdiğim şeyler böyle meydana çıkınca çıkartılınca sinirlerim zıpçıktı oluyor. cıvkım çıkıyor. sevimsiz bir insan halini alıyorum.
hayır tamam. kendileri nefis bi grup oldukları için herkesler dinlesin de istiyordum. ama abi en olmayacak adam, bu tip şarkılardan zerre haz almayacak adam bile je veux'u paylaşmış. şimdi ben ne yapayım, kendimi nerelere atayım. ne moda meraklısıyız anasını satayım. herkes bilir ki az bilinen şeyler daha değerlidir.

şimdi ben buna benzer yorumları o paylaşılan şarkıların altına yapamaz mıydım? yapardım. ama yapmadım. neden? aman kalbi kırılmasın, incinmesin, hayata küsmesin, iki üç bir şey öğrensin diye. yoksa bana "sana ne lan manyak mısın lavuk" diyeceklerinden değil. gerçekten. sabah şerifleriniz hayırlı olsun efendim.
insana fransızcayı sevdiren kişi, kişilerdir(?). Biri aydınlatsın lan beni hatunun adı mı zaz grubun adı mı ? Herkes farklı bir şey söylüyor.
Je Veux ve Les Passants şarkıları haricinde, albümdeki Port Coton isimli şarkı ile insanın içine ince ince işleyen gruptur.
facebook da tanınmaya başlayan, her ne kadar anlamasak da eşlik etme isteği uyandıran, tarzları sevilesi fransız grup.
(bkz: saz)
afedersiniz ama ben pek ayrı yapan bi' şey bulamadım bu grupta. fransızca, hafif müzik yapan hoş bi' grup sonuçta ama çok harika bi' yönleri de yok yahu.

sonuç olarak, fransızca müzik yapan sıradan bi' gruptur.
je veux değil de, les passants çok iyi be hacılar. ama gerçek şu ki, bu grup o hatun olmadan da yürür. müzik çok sağlam.
bütün bir gün boyunca je veux şarkısını dinlemekten bıkmadığım, eğlenceli fransız grup.
(bkz: les passants) şarkısı vardır ki çok güzeldir

`http://www.youtube.com/watch?v=86qXH7v33gk`

--spoiler--
passe, passe, passera
la dernière restera
--spoiler--
Son zamanlarda facebook'ta "para versen böylesini dinleyemezsin" gibi popüler ve absürt bir başlıkla paylaşılıyor zaz. Kendisini uzun zamandır severim fakat hangi dangalak böyle bir başlık adı altında saldı bu güzel müzisyenin şarkılarını uzaya, bilmiyorum.

(bkz: kaliteli şeyler popüler olduğunda üzülen insanlar)
fransızca telafuzu süper olan sesi güzel hanım kızımızın bulunduğu ve uludağ sözlük sayesinde adlarını duyduğum fransız grup.
(bkz: seni seviyorum sözlük)
şarkılarını mırıldanmaya başladım başlayalı sevgilimin "franszıca konuşma aşkım, onu da yapma, dayanamam" ihtarlarıyla beni karşı karşıya bırakan gruptur.

Bu arada isabel, akıllı ol. benim de annem astımlı, benimde annemin gırtlakta nodül var. iyi ki kullanmayı öğrenmişsin. ayağını denk al.

je veux.
sarkilari cok guzel, dinletiyor kendini ama bazen vokal yapan ablayi edith piaf'la karsilastirmaya calisiyolar ya o zaman uzuluyorum. Edith Piaf kim Zaz'in vokali kim?
çok eğlenceli, dinamik bir fransız gruptur kendileri.
solistin o şirin sesi zaman zaman öyle kısık, öyle tatlı gelir ki kulağınıza mest olursunuz.
ve video klipleri genelde sokakta, doğal ortamda çekilmiştir. *
canlı performansları stüdyo kayıtlarından daha iyi olan fransız abla.
güzel ses. yalnız edith piaf'la bence aralarında ses farkı büyük. ben bu hanımkızımızdan yanayım. her şarkısı dinletiyor kendini. genelde ufak bir dinleyici kesimi bulunur; ancak kısa zamanda ses getiren çalışmaları vardır. bence hep böyle kalmalı. çok dinleyiciye ihtiyacı yok.
Müthiş sesli bir vokale sahip fransız sokak müzisyelerinden oluşan grup..

http://www.youtube.com/watch?v=Tm88QAI8I5A buradan dinlenebilirler..
bir süre sonra hassiktir çektirsede her zaman candır kandır.
Bir galatasaray lisesi öğrencisi olarak, dallama hocaların da etkisiyle tiksindiğim fransızcayı bana tekrar sevdiren tatlı gruptur. Bir de facebook'ta orta malı olmasa da çok daha iyi olacaktı ya, neyse.
Belçikada valoon bölgesi kanallarında sıkca çıkan tatlı sempatik fransız gurup.
çok sevimli bir aksanı ve sesi olan isabelle geffroy isimli franszı şarkıcı. sesiyle hafif edith piaf ı da hatırlatır hani.