bugün

efendim insanoglu kaderi hep zamaninda olmayan ve hayati seylerin iskalamasiyla geciyor. ve hayat kufur edermis gibi bu hayati seyleri tren kalktiktan veriyor. link bir a da gordugunuz filmimizide ne yapmamiz gerektigini goreceksiniz. oynatalim ugurcum:

http://www.youtube.com/watch?v=6juWtEI_V0c
edit: pardon yanlis link verdim ahanda duzeltilmisi oburkusu kalsin konuyla alakali cunku.*http://www.youtube.com/watch?v=8UQBimO82lc
(bkz: hela)
(bkz: ayak yolu)
(bkz: 100 numara)
(bkz: küçük 50 büyük 100 kuruş)
zamansız para bulmuş insanın kendi kendine soracağı soru.
(bkz: hesap numaramı veriyorum)*
hay ve de huy ilişkisinin bire bir uygulanabileceği durumdur!Çok zevk verir!
(bkz: rulo)
rahmetli kemal sunal'ın dediği gibi:
zamansız gelen paranın üstüne sıçarım sizde sıçın!!
zaman problemi olmayan tek konu paradır heralde böle bir mevzuda her türlü vakitli gelmiştir o para herkes için... uzun zamandır beklenilendir hatta ihtiyaç olsun olmasın...
Paranın geldiği tarihe bağlı. Türkiyenin para birimi değişmeden önceki hali ve değiştikden sonraki hallerini göz önünde bulunduralım.

Büçük 50 yeni kuruş ---- Büyük 1 yeni türk lirası
çok fazla paranız varsa zaten o para da diğerlerinin arasına karışır, kafanızı pek meşgul etmez. yok eğer tersi ise işte şimdi düşünme zamanıdır. mesela ilk iş olaraktan sözlüğe böyle bir başlık bile açabilirsiniz..
kişinin o anki ruh durumuna bağlı olarak değişebilir.çılgınlar gibi harcanabilir ya da kişi herkesi hayretler içinde bırakarak tüm parasını bir hayır kurumuna da bağışlayabilir.
yav bunun zamanı mı olurmuş? hiç bişey bilmiyosan hayır yap.

(bkz: sakla samanı gelir zamanı)
en keyif verici yol bi alısveris merkezine gidip bi guzel ıvırzıvıra harcamak sonra da hıc eline o para gecmemıs gibi davranmak.
sadece bu durumdaki parayla alakası yoktur nasıl bir zorluk olursa olsun insan eline geçen ilk parayla sigara alır.
para satın almak.
(bkz: har vurup harman savurmak)
paranın miktarına bağlıdır, genelde yapılacak ilk şey kişinin arabası yoksa araba almaktır.
yapılacak ilk şey; üç kuruş için kendisini köle gibi çalıştıranlara savaş açmak.
bağış yapılabilir.. hiç değilse bir hatıra bırakılır; topluma, insanlığa faydalı olunur..
pizza yenilebilir.
alabildiğince tuvalet kağıdı almak.