bugün

eski davutpaşa kışlasıdır. girişinde sol tarafta kalan eski püskü köhne ve boş bina eskiden fırınmış. askerler orada ekmek yapıp halka da dağıtırmış.

çocukluk dönemlerimizde kışla iken önünden geçerken asker abilere her daim bir selam çakardık. *
yazılanları okuduktan sonra acaba burayı yazmasam mı dediğim yer.
kamyonların, vinçlerin, dozerlerin sürekli girip çıktığı birşeyler inşa ettiği kampüs. bu kadar çalışma ve hareketlilik adam gibi bir kampüs olacak gibi bir sezgi uyandırıyor; "inşallah" diyoruz.
Ringlerin çalışmalar yüzünden hergün farklı bir yerde bırakması adamı uyuz etmektedir.
kampüs içerisinde dut,erik,üzüm ve kiraz ağacı görülebilir. hatta o ağaçların meyvelerinden de nasiplenmek mümkündür. Üstelik bu yıl dutlarda bir bereketlidir ki şaşırlacak bir olay sözlük.
sözlükteki girilerin yıllık evrimlerinden anlaşılabileceği üzere gittikçe güzelleşen kampüstür.

7/24 inşaat vardır hep bir kamyon dozer görürsünüz.

şu an futbol stadı, kapalı yüzme havuzu ve tarihi hamamın restorasyonu bitmek üzere ayrıca giriş kapıları da tekrardan yapılacakmuş.

ayrıca 2 sene içinde eğitim fakültesi binası yapılacak ve idari iktisati birimler fakültesi buraya taşınacaktır.

aslında makine fakültesi falan da taşınacaktır fakat okulun şu an o kadar parası yoktur.(rektörün deyişiyle en az 5 sene sonra falan taşınacaktır.)
4 sene öncesi şantiyeden bir farkı olmayan, şimdilerde boğaziçiyle yarışırmışçasına çimlere dolanan kampüsüm. çoğu reklamın da mekanı olmuştur bu yönüyle.
muhteşem yüzyıl adlı dizinin bazı sahne çekimlerine ev sahipliği yapan mekan. kampüsü bilipte, çekim yerini bilmeyenler için açıklama: iett garajının alt tarafında yer alan camiinin oralarda biryerde yapılıyor.
edit: sağolsunlar sözlükteki yazarların yarısı uyarı yapmış. orası otağı humayunmuş. cami filan değilmiş. hata bende tabi, iki tane rektör görevden alındı, dört tane paşa Silivri'ye gönderildi diye, hemen kampüsün göbeğine cami diktim.
lysye girdigim kampus. Bir yokusu vardirki artistlik yapip yururuz biz demeyin. Servise binin.
ayakkabıcılıkta çalıştığım zamanlar davutpaşa metrosundan inip minibüse binerdim ne acıdır liseyi burakalı 2 sene olmuştu her yer üniversiteli kaynıyordu metroda, bende elimde sefertası ile grip geliyordu bana hatta benide üniversiteli zannediyorlardı, üzülüyordum tam üniversite zamanımda, metrodan inerdi herkes ben minibüslere onlar kampüse, ayrılırdık. o zaman kendi kendime yemin ettim bende bir gün üniversiteye gideceğim diye 22 olacağım 2 ay sonra hayat zorluğundan daha yeni rahat ettim ve ders çalışacak ortamı buldum inşallah bende bir gün üniversiteye gideceğim.
geceleri çok korkunç oluyor. malum çoğu yer kurumuş ağaçlarla dolu orman..
köpeklerin klan şeklinde kampüse giren arabaları kovaladıkları üniversite, ne acayiptir ögrencilere karşı inanılmaz uysallar daha bi olay görmedimde yaşamadımda güvenliklerde sanırsam besliyor bunları valla köpek olsam burda yaşarım. agaç orman oksijen mis!
sabahları metroların dolu olmasını saglayan kampüs. yaz gelse ve yine geri gitseler metro boş olsa dedigim okul ve okuyanlardan eksi yiyecegim entry.
o ses türkiye'nin bugünkü çekimlerinin yapıldığı kampüs. köpekleri de dokunmaz lan kimseye gayet iyiler. park kafede ver patatesinden iki tane yolla gitsin. gerçi orası da kapandı.
yarın* burada finali olanların kendilerini zor doğa şartlarına hazırlaması gereken kampüstür. sınava giderken yanınıza zincir, takoz ve çekme halatı almayı, kar kıyafetlerinizi giymeyi ve çantanıza enerji veren şekerli gıdalar koymayı unutmayın. avrupa yakasında oturanlar sınavdan en az 3 , anadolu yakasında oturanlar ise en az 5 saat önce yola çıksınlar. aşağıdan yukarı yürümek zorunda kalırsanız tek başınıza değil en az 5'li gruplar halinde yürüyün. unutmayın, kurtlar kendi bölgelerine girilmedikçe saldırmaz.

kaybolma olayları için gerekli telefon numaraları mutlaka yanınızda olsun.

akut: 0(212)217 04 10
flash tv , yalçın çakır: 0 (212) 256 82 82 - kayıpları bulma konusunda usta isim yalçın abi-

şimdiden herkese iyi maceralar.
hiç istemeden gittiğim okulumdur . * yeşil alanı bol orta bahçesi mükemmel * , bahar şenlikleri bir harika , her türlü ulaşımı olan bir kampüs tek sorunu yerinin sanayi bölgesinde olmasıdır ona da çare var tabii ki zaten o huzurlu yerden çokta dışarı çıkmak istemez insan .* * neyse yaz kış fark etmeden her an buz gibi olan havası vardır dışarıda insanlar ince kıyafetler giyerken asla bir ddavutpaşalı o kadar rahat olmaz her an bir montu vardır. fakülteler arası ring * servisler vardır . Upuzun bir kolidora * sahip bir fen-edebiyat fakültesi , içi teknoloji kokan dahiyane bir elektrik elektronik fakültesi , kapısından içeri girdiğinizde küçük bir orta bahçe edası ile sizi karşılan kimya-metalurji fakültesi * alçak tavanı ve barzoları ile dolu olan inşaat fakültesi , mini mini birler çalışkan ikiler ve hazırlıklı öğrencilerimizin bulunduğu yabancı diller yüksek okulu bünyesinde barındırdığı localı , kayıntı , hokka ve tonoz * kafeleri iş bankası , kırtasiyesi , copy center'ı yemekhanesi ... ve son olarakta mükemmel kütüphanesi ve daha bir çok nimetleri ile davutpaşa bu şekilde koskoca bir kampüs olmakla birlikte bir çok ilçeyi kapsayan kendi içinde bir şehir gibidir.
Gelismeye calisan fakat bir turlu gelisemeyen kampus. Her taraf kazik, bulundugu yer zaten rezalet. Sik sik canta aramasi yapilan liseden kirma yer. Orta bahce ve hokka icin cekilebilir yine de.
ayazağa kampüsünü gördükten sonra beni utandıran kampüs. oturması için bir 10 yıl var bana kalırsa. en başta da çılgın bir ağaçlandırma takviyesine ihtiyacı var. o kadar anlamsız ve ölü alanları var ki, bir kampüs için aklınıza gelen tüm geliştirmeleri kaldırabilecek açlıkta.
bünyesinde çalılık ve boş araziden bol bir şey bulundurmayan kampüstür.
yukarıdan bakınca içinde pargalı'nın sarayını gördüğüm büyük kampüstür.
yaz okulu sebebi ile bugün kayda gittiğim kampüs. tarihi yapısı ile güzel ama bana nedense soğuk, itici ve "yalnız" bir kampüs gibi geldi.
hayatımda gördüğüm en uzun binaya sahip kampüs.

koridorun bir ucunda duruyorsanız diğer ucunda en yakın arkadaşınız dursa bile tanımanız mümkün değildir. hatta "dünyanın yuvarlak olduğunun ispatı" geyikleri yapılırdı.

google earth koordinatı: 41.0254877919, 28.8901282034
metrodan fakülteye kadar olan yol öldürmez, süründürür.
Kampüs içi ringler olmasa sıcakta yürümeyi insanın gözü yemiyor an itibariyle.
içeride kaybolma olaslığı %70'dir.