bugün

Yılan balığı hakkında yazılanları okuyup anlayabilseydi keşke.
Askıda pişer.
pis kokar.
Balıktır.

Su yılanı ile alakası yoktur.
Yılan balığı kendinden çok hoş yağlı olup, esasen ne tuz atılır zaten tuzludur, direkt ızgaraya verilir, halka halka kesip.

Bunu ekşili bir sosla bir gün dinlendirip sonra ızgara yaparsanız çok güzel olur.

Direkt boruya gider bu arada. Bekarlara tavsiye etmiyorum.
(bkz: zargana) değil mi bu.
Fümesi birayla iyi gider. Türkiye'de satan birkac yer var.
yemeğinin kilousu 1000 euroymuş.

http://www.hurriyet.com.t...0778410&utm_term=post
Elektrikli yılan balıkları, tehdit altındayken ya da avlarına saldırırken, yaklaşık 600 voltluk elektrik üretebilirler.
çiftleşmek için 6000 km yol katediyor bunlar.
tırnak içinde söylüyorum sürünerek yapıyor bunu.

bir dişi uğruna ya rab ne yılanlar batıyor. şaka maka doğada görülmüş en büyük abaza kendisidir. saygıda kusur edilecek türden hayvan değil bu zat.
ikinci Dünya savaşında ebatları bir buçuk, iki metreyi bulan balık çeşididir.
Etçildir ve denizde cesetlerin içinde yaşarlar.
Büyükada'da kesilip denize atılan atların cesetlerinde bulmanız mümkündür.
*Bu bilgileri öğrendiğim günden beri ağzıma sürmemekteyim. Bir on beş yıl oldu sanırım.
yerinde olmak istediğim varlık.

en azından bilmem kaç bin mil yol kat edince çiftleşebiliyormuş.

ben 28 yaşıma kadar,

milyonlarca mil yol kat ettim,

sıfıra sıfır,

elde var sıfır.
çiftleşmek için 3728 mil yol kateder.

(bkz: modem bağlattım hayırlı olsun):)
çiftleşmek için 6000 km yol kateder.
21 cm.

(bkz: tabe len)
kafası yılana benzer ama herşeyiyle balıktır. yapılan en büyük hata yılan balığını su yılanıyla karıştırmaktır. yılan balığının eti yenir ve çok lezzetlidir, bildiğiniz her şeyiyle balık işte.
en ilginç hayvanlardan bir tanesidir. sadece belli enlemlerde ürerler. yumurtlayan yılan balığı ölür, yavruları dünyaya dağılır.

üreme mevsiminde ortadan kaybolurlar. yumurtlayanlar ölür, yavruları dünyaya dağılır. bu böyle gider.
leopar desenlisi akvaryumda inanılmaz güzel durmaktadır. süzülerek yüzer.
Larvasına leptocephalus, yavrusuna elver denen yılan şeklinde bir balıktır. Yılanla olan tek alakası görünümündendir, sistematik açıdan birbirlerine oldukça uzaktırlar. Avlandığında içi su dolu bir varile konup hiç yem verilmeden 2-3 hafta boyunca yaşatılır böylece hem aşırı yüksek olan yağ oranı yerken rahatsız etmeyecek kıvama gelir hem de etindeki çamur kokusu uzaklaşır. Bu haldeyken dahi pek lezzetli değildir. Yetiştiricilği yavruların doğadan toplanıp büyütülmesi şeklinde yapılır. Yumurtadan üretim mümkün değildir çünkü bu canlı sargosso denizinin 1000m derinliğinde tuzluluğun %3,5 sıcaklığın 7C olduğu suda yumurtlar.
yılan balığı pişirilip yenilen bir balıktır ancak onun derisinin çıkarılması süreci hayli yorucudur. bunun yanında çok kötü bir kokusu vardır . kokusu neredeyse hiç çıkmayacakmış gibi uzun bir süre siner. lezzetli de değildir.
(bkz: tedas ın yılan balığı kiralaması)
(bkz: yılan balıgını el feneri niyetine kullanmak)
bir düzine evin elektrik gereksinimini karşılayacak miktarda elektrik üreten balık.