birisinden ver bakayım bende nasıl duruyo yada satın almak için modelleri deneme esnasında parmağa takılan yüzüğün çıkmaması ve nefes darlığına ve karabasan gelmişcesine rahatsızlık veren olaydır

+ayşe ver bakayım yüzüğünü serçe parmağımda asıl durucak
-al canım
+ı ıh sevmedim ama sende güzel duruo
-ver hadi
+aha ayşe mına koyim çıkmıyo
-dur aşkım parmağını yalıyayım kayıp ta çıkar belki
+ulan bilseydim başka yere takardım oda kayıyo emince
bir otlakçılık yöntemidir.

-ayşe(malum ayşe diye başlanmış) yüzüğün ne güzelmiş, bi takıyım mı?
-peki
-aa ne güzel durdu..
-eee
-ne?
-versene yüzüğü kızım
-haa tamam... aaa çıkmıyo bu!! neyse bende dursun biraz. olmazsa alırız sana yenisini.. ehehe
(bkz: yüzüğe isim yazdırmak)
(bkz: evliliğin oldu bittiye gelmesi)
nişan ya da nikahı istesen de atamama durumu. yüzük çıkmıyorsa parmaktan devam edicez evliliğe başka çare yok.
yüzük ve parmak yalanarak kolayca çıkarılıp çözüm üretilebilecek sorunsal.
ilişki bitmesine rağmen, yaşanan güzel anıların kişi üzerindeki etkisini devam ettirmesinden kaynaklanandır.
çok uyuyunca parmakların şişmesi sonucunda ortaya çıkan sorunsal.
Muhakkak herkesin başına gelmiştir. Yüzük denemek amacıyla çeşitli boy yüzükleri parmağınıza takarsınız fakat içlerinden en haini takılıp kalmıştır parmağınıza. Yüzünüzdeki dehşet ve bir o kadar da "ne b*k yiyeceğim ben" ifadesiyle yüzüğün sıkıştığı parmağınızı yalarsınız ve sonunda o hain yüzük çıkar ama tükürüklenmiş olmasından dolayı bir de satıcıdan azar işitirsiniz..
şahsımın da dahil olduğu bazı kişilerde fobi raddesine gelmiş karabasan.

keyifli bir alışveriş esnasında yüzük göze çok hoş gelir. kimbilir ne kadar da güzel durabilir. yavaşça yarı sabitlenmiş yerinden alınır; rahatça* yüzük parmağına takılır. kişi alıcı gözlerle parmaklarına odaklanır, sahip olduğu kıyafetlerle o yüzüğün kombinasyonlarını kurar. neyse sonunda aklı yatar ya da beğenmez; kasaya götürmek ya da yerine koymak için ilk hamle gelir. gıdım kıpırdamayan edepsiz yüzük giderek yüzsüzleşmektedir. o kadar insanın arasında çok salak surat ifadeleri ve diğer elin müthiş baskısıyla korku dolu dakikalar başlar. ya kangren başlangıcıysa ? peki ya ebediyete dek istenmeyen bir takı size saplanıp kalmışsa ? etraftakilere çaktırmamaya çalışıp, bismillah diyip tekrar bir denemeyle yüzüğün vücudu terketmesi umulur. bu durum ya birinin yardımı ve zeytinyağlı ile, ya da yedinci denemede "zınk" diye son bulur. tabi ki malum mağaza hızlı adımlarla terkedilir.
hem kolye, küpe, halhal ne güzel takılardır.
erkekler için gerçekleşmesi durumunda, asıl sıkıntı ve korku veren durumun bağlanma korkusu olduğu süreçtir. yüzük parmaktan çıkmamaya başladığı an, erkekte bağlanma korkusu depreşir ve parmaklar şişmeye başlar. çıkarayım diye uğraştıkça, yüzük daha da parmağa oturur ki bu da girdap gibi bir ilişkiye girme durumunun (bkz: evlilik) erkeğin beyninde canlanmasını doğurur. sonucunda yüz kızarır ve terlenmeye başlanır. bu terleme ve yüzükten ayrılamama durumu, bir nevi psikopat abileri olan bir kızdan ayrılamama korkusunu çağrıştırdığı için erkek tamamen stres altına girmiştir. Sevgilisinin bağlanmaya ve evliliğe ne kadar yatkın olduğunu merak eden kızlar, sevgililerinin parmağına küçük bir yüzük takmalı ve süreci izlemelidirler.
ya da yüzüğü taktından sonra şemsiyenin açılmaması.
denemek için taktığın ama alamayacağın kadar pahalı bi yüzükse soğuk soğuk terletir.
felaket stres yapan durumdur. insan parmağının morarıp kopup düşeceğini bile düşünür. bir sıvıyla kaydırınız.
En son Akut yada itfaiye ile çözüm üretilebilecek bir problemdir.
dusuncesi bile rahatsiz edici ic daraltan bir durum.
hic yuzuk takmam.
geri cikmayacakmis gibi geliyor denemem bile.bir kere elim kavanozun icinde kaldi bilekten cildirip kavanozu vurarak kirdim.elim parcalandi ama arkadaslarin cikarmasini bekleyemeyecek kadar cildirdim.
bogazli kalin kazaklar asla giyemem icinde bogulur ölurum.asla kolye takamam. kolyenin bir yere takilip beni bogmasi fikri beni cildirtiyor.
sacma sapan takilar takmis partnerim varsa hepsini caktirmadan cikarip ferahlarim.ya da cirkin oldugunu soylerim cikarir.
fotograflarda tasma seklinde kolye takan karilar var elim kendi boynuma gidiyor ayar oluyorum.
her sey beni bogar.

siz yazmadan yazayim.yok sevisirken bir yerim kadinda kalir diye endiselenmiyorum. mesela saat falan takabiliyorum. cunku cikarmaya hakimim. istedigimde kolayca cikaririm. saati.