bugün

FETÖ, ÖSYM’nin tüm sorularını çaldı diye açıklama yapmış. peki ulan sen napıyordun o zaman. hakkım haram olsun sana.

https://tr.sputniknews.co...nin-tum-sorularini-caldi/
Kandırılmıştır. Yersen.
Kandırılan tayfadan

görsel
kendisi, abdullah gül tarafından polonya'ya büyükelçi olarak atanmıştır.
radikal islamcı profesör.
öğrencilerin tarihte bu kadar çok hırpalandığı ve dayak yediği ikinci bir Yök başkanı yok.
giderayak imam hatipler denen gerici yuvalar için katsayıyı değiştiren, tarihe karanlık harflerle geçen kişi.
yandaşlarla değil de sıradan vatandaş ya da öğrencilerle karşılaştığı her yerde olduğu gibi odtü'den de kovulmuştur.

yapanları tanımam, etmem. büyük olasılıkla solcudurlar. hatta benim "hain" diye tanımladığım, kürtçü piçlerle birlikte gezenler de olabilirler. hatta ve hatta doğrudan kürtçü piçler olabilirler. orası beni ilgilendirmiyor. yusuf ziya özcan bu ülkedeki yüksek öğrenim için utanç kaynağıdır. milli eğitim için utanç kaynağı olması ise ömer dinçer denen belgeli, yargı onaylı hırsız tarafından engellenmektedir.
van depremine ilişkin ''toplamda dört binamızda hasar var. tatil kararı son derece yerinde bir karar. erciş'teki fakültemizde büyük zarar var. orada bulunan bir yurdumuz yıkıldı'' açıklamasında bulunmuş yök başkanı.
van yüzüncü yıl üniversitesi rektörlüğü senatosunun eğitimi bir hafta tatil etmesini ''son derece yerinde bir karar'' şeklinde değerlendirmiş yüksek öğretim kurumu başkanı.
üniversitelerde türban ve kılık kıyafet serbestisine değinip, ''şimdi üniversitelerimizin neredeyse tamamında mesele halledilmiştir. 30-35 civarında hocamızın hala buna karşı duruşu var, onları yakından takip ediyoruz. yakında bu meselede hallolmuş olacak'' diye konuşmuş yök başkanı.
meclise, katsayının hiç olmamasını sağlayacak bir tasarı sunduklarını belirterek, “katsayıyı tamamen kaldırmayı ve öğrenciler arasında tam bir eşitlik sağlamayı amaçlıyoruz” demiş yüksek öğretim kurumu başkanı.
--spoiler--
bir ay önce radikal’e verdiği röportajda “ösym başkanı’nın istifasına gerek yok. ben de olsam istifa etmezdim” diyen özcan, dün cumhuriyet gazetesine verdiği demeçte “ben olsam çoktan istifa ederdim” diyerek demir ile ilgili düşüncelerinin tamamen değiştiğini net olarak gösterdi.
--spoiler--

böyle de bi' dengesiz.

edit: haberin devamı; http://gundem.milliyet.co....2011/1407728/default.htm
Tam olarak ne yapmaya çaliştiğini anlayamadiğim adam.
Arkadaş daha ne kadar zengin olacaksin yönetemiyorson birak git.
ÖSYM’nin 29 Mayıs’ta yaptığı Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denkliği için Seviye Tespit Sınavı’nın Tıp doktorluğu 2. aşama kitapçığındaki 100 sorudan 75’inin geçen yılki sınavla aynı olmasıyla ilgili olarak "sınav iptal olmalı" diyen yök başkanıdır.

oha ki ne oha

http://www.hurriyet.com.t...ndem/18036590.asp?gid=381
üniversitelere hangi gözle baktığını net şekilde göstermiştir;

--spoiler--
Karabük Üniversitesi'nin "Sürdürülebilir ve Çevre Dostu Hayvancılık işletmeciliği; Hayvansal Atıklardan Biyoenerji ve Biyoürün" projesinin tanıtımı ve "Hayvansal atıklardan elektrik enerjisi elde edilebilmesi" konulu panel için kentte bulunan Özcan, panel ve etkinlikler sonrasında basına yaptığı açıklamalar ile üniversiteye nasıl baktığını bir kez daha özetledi.

Yabancı öğrencileri Türkiye'ye çekmek için yaptıkları çalışmaları anlatan Özcan bunun için Yabancı Öğrenci Sınavı'nı kaldırdıklarını anlattı. AKP dönemini övmeyi ihmal etmeyen Özcan konuyla ilgili görüşlerini sayılar ile açıkladı: "Ülkemize gelen yabancı öğrenci sayısı 22 bin civarında. Bu rakam 15 yıl önce de 17-18 bin civarındaydı. Şöyle bir U şeklindeki trendi izledi, aşağılara düştü 2000 yıllarına kadar. Şimdi yükselerek 22 bin oldu. Ama bizim dışarıdaki öğrenci sayımız 50 bin. Aradaki farkı da derhal kapatmamız gerekiyor. "

"Korkunç paralar kazanıyorlar"
Türkiye'nin önemli sorunlarından beyin göçünü engellemek ve tersine çevirmek için ne yapılacağına dair herhangi bir fikrini açıklamayan Özcan üniversiteleri darphane olarak gördüğünü "Amerika ve ingiltere gibi ülkelerin yabancı öğrenciler üzerinden kazandığı paraları biliyorsunuz. Korkunç paralar kazanıyorlar. Biz de bundan payımızı almalıyız." şeklinde dile getirdi.

Özcan, bu konuda üniversitelerin yapması gerekenin ise bir pazarlama faaliyeti olduğunu "Üniversiteler bu konuda pazarlamasını çok iyi yapmalıdır. Bugüne kadar hiç yapmadık, yeni yeni yapıyoruz." sözleriyle açıkladı.
--spoiler--

http://haber.sol.org.tr/d...azanabiliriz-haberi-43459
"nası bi sapkınlık almış başını gidiyor; ucube denen heykeller salavatla doğranıyor, biri çıkıyor sçrm bu sanatın içine diyerek sövüyor, başka biri soyut heykelde meme görüp örtün bunu diye böğürüyor; hay anasına ya; n'oluyo, heeyyy.
Oha." diye şaşırtan adamımsı,adamımtrak, müsvette kişi.
göğüs açık demiş söz konusu heykel için, göğüs(?)... hem öyle olsa bile sen bir taş parçasına ne gözle bakıyorsun.
müstehcen bulduğu heykeli gördükten sonra insanların acıyarak bakacağı, dünya görüşü sıfırın altında olan insanımsı.
kendisi gaziantep üniversitesini ziyaret etmiş ve atatürk kültür salonunda fotoğraf heykel vs. sergisini ziyaret etmiş. ve linkteki heykeli müstehcen bulmuş. acımamak elde değil bu adama. yazık ya nasıl bir cinsel hayatı var siz anlayın artık.

http://siyaset.milliyet.c....2011/1394157/default.htm
(bkz: mezarlarınıza tüküreceğim)
Geçenlerde tatmin olmadım diyen eskim başkan.Şimdilerde bir telefonla tatmin olmayı nasıl olduysa başarmıştır.
kendisine bağlı bir kurumun içinde bulunduğu kaos hakkında günlerce sessiz kalan ve en nihayetinde ''tatmin oldum'' tarzı ucube bir açıklama yapan akademik kişilik.
sonunda o da tatmin olmustur. "en guvenilir sinavdi. aciklamalar beni de tatmin etti." diye buyurmus kendileri.
(bkz: ali demir in tüm şakirtleri tatmin etmesi)
kukla ve maşa olduğu kendisi tarafından alanen beyan beyan edilmiş, hukuku hiçe sayan, adam kayırmacı yök başkanı.