bugün

kadın olması,şişman olması,sesinin kötü olması korkutucu değildir.böyle bir çok kadın ve erkek vardır.ama soyadı yurtseven olması korkmak yeterli sebeptir.
kardeşten öte anaları gibi duran teyze. o ürkütücü çehre tırstırıyor adamı.
ismail yk'nın sakalsız,hafif bıyıklı,biraz topluca halidir...
halay çekerken ismail yknın veya diğer ykların üzerine yatar gibi yapıp kameraya kocaman sırıtan dişi.
(bkz: zeynep yk)
Zeynep Yurtseven. Evlidir, 2 çocuğu vardır...
çapında çok başarılı bulduğum yardımcı solist.
ismail yk kişisinin çoğu şarkısındaki çıtıpıtı(!) iç gıcıklayıcı(?) sesin sahibi abladır.
bence evde oturup çocuklarına bakmasının ve kocasına yemek falan yapmasının daha hayırlı olacağı kadın kardeştir.
şimdi efendim işin aslını anlatayım size; ismail yk ve kardeşleri yıllar evvel, o zamanlar ufak veletler iken bu şarkı söyleme işine kafayı takmışlar. babalarının yanına gidip, baba! biz grup kurucaz, şarkı söyleyeceğiz demişler. babası baştan bu işe karşı çıkmış. ben arkamdan, bunun çocukları grup kurmuşlar dedirtmem demiş. ancak, evlatlarının aşırı ısrarı üzerine, daha fazla dayanamayıp, tamam izin veririm ancak ablanız da sizle gelecek ve sizi kolaçan olacak demiştir. babasının sadece bu şekilde izin vereceğini anlayan ismail yk ve kardeşleri mecburen bu isteği kabul etmiştir. işte o gün bu gündür o ablamız bu grubun içinde şarkı söylemektedir. babadan torpilli yani.
Sesi en guzel olan kardeştir.
yurtseven kardeşlerdeki kadının anneleri olabileceğini düşünüyorum. Çaktırma panpa metodunu kullanmış şarkıcı,türkücü ciyaklamacı.
elektronik yüksek mühendisiymiş.
(bkz: bacı)
(bkz: bir evin bir kızı)
amlı yk.