bugün

hakkında bu kadar entry girilince yumurta pişirmeyi öğrendi sandığım.
(bkz: yemek yapmasını bilmeyen kadınlar)
bir üst versiyonu için buzdolabındaki peyniri masaya getiremeyen embesil kız
yumurta pişirmek ya da genellersek yemek yapmak yalnızca kadınlara has bir durum mudur sorusunu akla getiren başlıktır. ayrıca bir insanın yemek yapmayı beceremiyor olmasının sorgulanması çok mu gereklidir, illaki sorgulanmak isteniyorsa bunu yalnızca kadınlar üzerinden yola çıkarak yapmak ne kadar doğrudur?
ne işe yararsın o zaman diye sorulacak kızdır.
bi halta yaramayan bir kızdır. istediği kadar güzel olsun taş olsun neye yarar ki şöyle sucuklu bir yumurtayı yapmadıktan sonra.
aslında her türk kızının doğuştan yemek ve temizlik gibi yetenekleri mevcut dur.bazı tikiler kendini daha havalı ve cool zannedip "oğlum ben yumurta kırmasını bıle beceremem" diyerek kendileri ev kızı olarak gormedıklerını belirten bi yalandır.
sevdicek yemek yapamiyor diye birakilmayacagina göre, zamana birakilir, sevdicegimiz hem zeki hem de güzel oldugundan kisa zamanda manti acip, dolma dolduruyor olacaktir.
evlendiginde kaynanasi tarafindan cok laf isiticek olan kiz . *
(bkz: pisiremiyorlarsa ipanayla fircalasinlar)*
ben sadece sevişirim ve para yerim diyen bir kızın kurabileceği bir cümle. ne beklemiştiniz yani, kimi kız vardır erkekinin ayaklarını bile yıkar, e şansı da varsa erkeki onun kendisini kraliçe hissetmesi gibi lütüflarda bulunur. he yok mu; merak etmeyin alışırsınız .ama bu tip kıza ne demeli, yapma kuzum yapma yavrum en kısa zamanda öğren yavrucum yumurta kırmayı,ama ben yapamamkiiiiieeuöiuuu deme git öğren.eğer öğrenezmezsen; hayatın boyunca..kilmekten başka bir işe yaramadığını ölümünden hemen önce anlayacaksın çunku.
yemek öğrenmesine hiç fırsat kalmamış kız olabilir. evde mutlaka yapacak birileri vardır belki. *
yumurta bile pişirmeyi beceremem diyen erkek'ten pek de farklı olmayan dişi.

(bkz: seksizm)
üşendiği için hiçbir şey yapmayan, aslında her şeyi yapabilecek zeki kızdır. hayatta ben de varım demek için illa yemek yapmasını bilmek ya da bir erkeğe vermek zorunda olmadığını bilmektedir. Çalıştıktan sonra evde yemek yapıp yapmaması, temizlik vs.. gibi şeyler yapmaması önemsizdir. ki yapmıyorsa bunun onun için hiç bir önemi yoktur. oysa istese yapar, çünkü hiç kimsenin hayatta yapamıyacağı şey yoktur, yeterki istesin.
annesinin kıyamayıp iş yaptırmadığı insan. haliyle kız potansiyelini henuz farkedememiştir.
ya yeteneksizdir gerçekten ve evde kalmayı göze alacak kadar salak olduğundan söyler bu sözü ,ya çok güveniyordur yeteneğine ama böyle söyleyip sonradan sizi şaşırtmak istediğinden bu yola başvurur *,ya da elim sıcak sudan soğuk suya değmedi imajı çizerek karşı tarafı uyarıyordur.seçenekler uzar gider....
aslında evde annesinin ona direterek yaptığı her işi yapıp,yemekte dahil, arkadas ortamında -nedense- tikiliklerden özenip hiçbir halt yapamama kabiliyetine sahip narin kız rollerini oynayan kızdır.
ameliyatla kız (kadın) olmuştur muhtemelen.
Erkeğin kalbine giden yolu hala bulamamış kız tipidir.
Bir aşçı ile evlenmesi gereken kızdır. Kendisini en kısa sürede yatak konusunda geliştirmelidir yoksa hiç bir işe yaramadığı gerekçesiyle 1-2 ay içinde terkedilebilir.
hattızatında iki eliyle bi ski doğrultamayan kızdır.*
hayatı boyunca bir baltaya sap olamayacak olan kızdır.
gerizekalıdır, ki bu erkek olsa da gerizekalıdır.
sonuçta altı üstü yumurta, sahanda yapamazsan haşla!
yemek yapmak hayatta kalabilmek demektir, pişirme olayı sevilmese bile bilinmelidir!
duş almayı bilmiyorum, sıçmayı bilmiyorum demek gibi bişeydir.
evde zengin bir koca bekleyen kızlardır. *
(bkz: bi siktir git) denilesi gereksiz kızdır.
mutfakta bir şey yapmayınca ya da aslında bilip de yapmıyorum deyince kendini bir halt sanır. elbet günün birinde de seve seve yapmasa da... neyse anladı o.
yalan söyleyen kızdır.