bugün

burda da bahsettiğim gibi yumurta ve bunun benzeri gibi basit işleri yapabilmek herkesinde tahmin edebileceği gibi 0-6 yaş zekasına sahip olmakla çok da kolay bir şekilde aşılacak bir durum olmala birlikte bu tip kızlar arkadaş ortamında sanki yemek yapamamanın marifet olduğunu,aile içinde bi el şıklatmasıyla bütün istekleri yerine gelmiş el bebek gül bebek yetişmiş görüntüsü vererek(böyle olanlara lafım yok) 'bakın ben böyle bir aileden geldim işte böyle basit yemek işleriyle falan uğraşamam benim dünyam farklı tipik bi ev kızı gibi öyle yok yumurtaymış yok patlıcanlı musakkaymış falan uğraşamam ben aaaaaaaaa' mesajınıda verdikten sonra;bir arkadaşının 'ya geçen gün bir pilav yapmışım ki sormayın' laafına 'ciddi misin kızz?ayy ben çok özeniyorum böylelerine.ben yumurta bile pişirmeyi beceremem.düşün yanii napcam bilmem beni ya alan aç kalır yada beni bırakır gider valla'diyerek aslında 'beni alan benim yemek yapabilme yeteneğime bakmıyor güzelim naber beni alan beni sevdiği için benim cazibeme dayanamadığı için alıyor sen kendi derdine bak ev kızı'mesajını verdiği halde gerçek hayatta aslanlar gibi yumurtasınıda başka şeyleride pişiren,bu lafla çok büyük bir karizma yaptığını sanan kız modelimizdir.sanmıyorum ki hiç bir erkek sırf bi kız böyle bir laf sarfetti diye o kızı hayatının kadını yapsın
-benimle evlenir misin ayşe?
-ayy ne diyorsun ahmet ben daha yumurta bile pişirmeyi beceremem
-inanmiyorum ciddi misin o zaman hemen evlenmemiz lazım ben böyle bi kızı bir daha ne zaman bulcam yörüüüü nikah dairesine!
yada;
-beyfendi bize iki dakikanızı ayırır mısınız bi anketimiz varda.
-tabi buyurun
-hayatınızın kadını olacak kişide olmasını istediğiniz 2 özellik?
-bir 90-60-90 vücut iki yumurta pişirmeyi bile becerememesi
-ikincisinin anlamı ne peki?
-ne olacak öle olanları daha bi makbul oluyoo öle görmüşüz anadan babadan bide onun yumurta pişirmeyi becermesine gerek yok zaten ben onu becercem zaten zuhahaha!
diye örnekleri çoğaltabileceğimiz bu tanımda örnekleri doğal hayatanda verebiliriz
-kızım bu çocuğu çok iyi yetiştiriyorsun helal olsun sana
-ne demek annecim tabikide yumurta pişirmeyi bile beceremiyor bu yaşında daha düşünebiliyor musun?o derece yanii hep özenmişimdir öyle insanlara.çocuğum hırsız olsun kansız olsun ama yumurta pişirmeyi beceremesin.
-doğru diyorsun kızım düşünsene yumurta pişirmeyi becerebilen kız aman allaaam skandal resmen skandallll!!!
-orhan abur cubur,gazlı içecekler hede höde..leri almıyorsun bu eve ha bide yumurta unutma onuda
-yumurta mı o niye?
-niye mi?orhan geçen gün yaşadıklarımı bir ben bilirim.mükerremcan'ı salona tvnin başına koydum bi koşu mutfağa gittim geldim ki bir de ne göreyim elinde tv kumandası yemek programını açmış tam yumurta pişiriliyordu ve çocuğumuz bu illeti öğrenirken; anne kormua içgüdüsüyle nasıl atlamısım elinden kumandayı almak için allahtan öğlence şakalar falan yaptım da anca öyle unuttu yaşadıklarını annelik zor iş orhannnnn
-doğru diyorsun hayatım bide kurşun mu döktürsek?
evde kalacak kızdır.
(bkz: tikky)
yumurtayı tavaya kırıp pişirmeyi düşünemeyecek kadar akli dengesi bozuk kızdır.
*
(bkz: becermek lafının kızların ağzına yakışmaması)
türk kültürüne sahip olmayan kız modelidir.
yumurtayı bile pişiremiyorsa, yemek yapamadığı için değil, tabii ki zeka seviyesinden dolayı uzak durulması gereken kızdır. erkeklerin en beceriksizleri bile sadece yumurta pişirebiliyorum der. lütfen yemek yapamayan kızlarımız yeteneklerini yumurta kriterine göre ifadelendirmesinler, hepimizin içi rahat olsun.**
en baştan evlense bile asla yemek yapmayacağını gizli olarak belirten kızdır. aslında zorda kalması durumunda her çeşit yemeği yapabilir ama kısaca işine gelmez. aferindir zeki kızdır, ayrıca bu numara çok tutar tavsiye ederim.
hic bir isi dogru duzgun yapamayan ve bunu "yumurta bile yapamam" ile pekistiren ve bununla gurur duyan kiz modelidir.

bu kizlar kocalarinin basina bela olur. ellerinden hic bir is gelmedigi icin hersey kocanin omuzlarina yuklenir. siz siz olun, bu tur hatunlardan uzak olun.
çocuğu olunca her boku öğrenmek zorunda kalacak kızdır.
erkeğe yemek yerine başka şeyler sunacak kızdır.
yumurta pişirmeyi bile beceremem diyebilen kızlardır.

(bkz: bir dil bilgisi hatası bulunarak imha edildi)

ayrıca bu tipler gözü fıldır fıldır dönen aslında herşeyi süper yapabilen ama bunu yaptığını çaktırmayan kızlar olabilir.yemeyiniz!*
uzak durulması gereken kızdır. yok, deli gibi seviliyorsa o zaman doğum gününde 'yemek tarifleri kitabı' hediye edilesi kızdır.
ben asiyim annem ne öğretmek istediyse reddettim, sivriyim ben demeye çalışan kızdır. evde kalacağını anlayınca ya da kısacası evlenme isteği körüklenince tükürdüğünü über bir şekilde yalayacaktır.
büyük ihtimalle, biliyor olup dikkat çekmek için ayak yapıyor olan kızdır.
bunu " ben farklıyım , batılıyım , karizmayım " dusunceleriyle soyleyen kızdır..Fakat bes para etmez ..Yumurta pisirememenin neresi karizma ? Ne yani " benim daha onemli islerim var " mı demek istiyorsun ..
son zamanlarda modadır..marifet sayılmaktadır..*
ya ciddi salaktır ya da ayak yapıyodur.
ayak yapan, safa yatan kız modelidir.
evde portakal lı ördek bile yapabilen kızdan, nedense daha çok rağbet gören kızdır. bu da yetmez kız zeytinyağlı enginar, şeftali kebabı ve 8 kişilik katlı pasta bile yapar ama erkek için bu bir kriter değildir. *
Günümüzde kızların ne kadar "birey" olabildiklerini kanıtlamanın yöntemidir sanki bu söz. Zira artık ben ev hanımı olmayı hedeflemiyorum, hayatta kendi paramı kazanmayı hedefliyorum tadında bir yaklaşımdır bu. Lakin bir evlilikte yemek yapan taraf olmak aslında çok önemli bir avantajdır. Kocana kızdığın zaman 2 gün yemek yapma bak neler oluyor? Grev hakkı gibi bir şey.

Ayrıca günümüzün erkekleri de çatır çatır fasülye pilav yapıyor. Eski herşeyi anasından bekleyenler de kalmadı.
o lafı söyledikten hemen sonra;
-peki ya makarna?
sorusuna cevap vermek zorunda kalacak olan kişi.
kendi kendini becermek zorunda kalıcak kızdır.
(bkz: gerçekler acıdır)
yatakta iş bitirmeyi iyi bilen kızdır.
Kullanım yeri mutfak değil de, yatak odası olan kızdır.