bugün

youtube'la bir alakası olmayan durumdur. sonuçta bir paylaşım sitesi ve her gelen videyou engelleyemezler. ancak şikayet edilirse gerçekten ilgileniliyor ve gereken yapılıyor.
Son olarak Xacek1 nickli kullanıcının eklediği video ile doruğa çıkan propaganda türü.
Videonun altına eklenen yorumlar da tadından yenmeyecek türden. Resmen sanal alemde Türk Kürt çatışması başlamış. Allah sonumuzu hayır etsin.
bu günlerde türk toplumunun özellikle gençlerin tepkisini çeken bir harekettir. bu olay bize gösteriyorki günümüzde terör artık silahlı bir eylem olmaktan çıkmış, tamamen psikolojik bir savaş haline gelmeye başlamıştır. bana göre artık bu eylemlerin silahla yapılanlarını bastırmak, medya yoluyla yapılanları bastırmaktan daha kolay. bu şekilde yandaş toplamaya çalışıyorlar ama başaramayacaklar.

bir pkk'lının yada genel olarak herhangi bir teröristin amacı silahlı propoganda yapıp ülkede karışıklığa sebebiyet vermektir. bütün amaçları budur çünkü onların vatanı, milleti, haysiyeti, şerefi, dini yoktur. en önemlisi masum insanları katlettikleri için allah katında yerleri yoktur. örgütün yarısından çoğu beyinleri yıkanmış cahil insanlardan oluşmaktadır.

bir an önce bir önlem alınmazsa örgüt yakında tekrar 1990-95 senelerindeki haline geri dönecek ve çok kişi ölecek. tabi bu olmasını istemediğimiz bişey. hemde hiç istemediğimiz. örgüt hem silahlanma yönünden hemde medya desteği yönünden belkide eskisinden 4-5 kat daha güçlü bir halde geri dönecek. ciddi önlemler almak lazım, vatana millete sahip çıkmak lazım.
sitenin yetersiz denetim ekibi yüzünden, pkk yandaşlarının, şehit ettikleri türk askerlerinin ölüm anlarını ve türklerin hepsinin eşcinsel olduğunu ima eden videoları yayınlaması ve youtube un da bunu çaresizce izlemesi...

habertürk bu konuda yayınladığı haberde; youtube yetkililerine, bu videoları ve bunları yükleyenlerin bloglarını kapattırmak için kampanya düzenlemiştir. katılmak isteyenlere duyrulur...

http://www.haberturk.com/...cat=110&dt=2007/01/30
sitenin yetersiz denetim ekibi yüzünden, pkk yandaşlarının, şehit ettikleri türk askerlerinin ölüm anlarını ve türklerin hepsinin eşcinsel olduğunu ima eden videoları yayınlaması ve youtube un da bunu çaresizce izlemesi...

habertürk bu konuda yayınladığı haberde; youtube yetkililerine, bu videoları ve bunları yükleyenlerin bloglarını kapattırmak için kampanya düzenlemiştir. katılmak isteyenlere duyrulur...

http://www.haberturk.com/...cat=110&dt=2007/01/30
yayınlayan da yayınlatan da bariz bir şekilde orospu çocuğudur efendim, bu kadar uzun uzun yorum yazmaya gerek yok.
tipik bir türk huyu olan yok sayarak göstermeyerek yazmayarak bir şeylerin ortadan kalkmasını bekleme hatamızın tezahürü olan entry lerin girildiği başlık. ne yapalım bu başlığı açmayalım peki o şerefsizlerin girdiği videolar oradan kalkacak mı? en azından bir tepki verelim bir şeylerin cevapsız kalmayacağını bu sözlükte bile bulunan bazı tipler bilsin.
artık link vermeye gerek kalmadığı, isteyenin zaten ulaşabileceği videolardır. link vermedin de ne oldu? çok ilginç ya.. burada başlık açınca insanlar öğrenmedi mi orada video olduğunu? öğrendi.. harbi nelerle tatmin oluyoruz..
sulbart adlı yazarımızın (#1146083)no. lu entry'sinde dediği gibi,

brezilya; ronaldo'nun karısının seks görüntülerini izinsiz yayınlayan site (youtube) hakkında erişimini engelleme kararı aldı. yani brezilya'da bir müddet youtube'ye erişilemeyecek.

türkiye; kürdistan haritalarının bulunduğu, doğunun bir çok ilinin kürdistan da olduğu, kürdistan tarihi isimli video,, pkk'nın genç askerlerimizi mayınlarla öldürdükleri sahneleri youtube da yayınlıyor.

peki bu durumda türkiye ne yapıyor? sadece kocaman bir hiç.. sadece, bu durumu kınarız. olur biter.
bir avuç onun bunun evladının utanmadan nasıl bunları eklediği hala kafamda soru işaretidir. kızıyorum,kinleniyorum ama bunlardan ziyade hala bunlara gerilla diyerek sempatik hale sokmaya çalışan güdümlü aydınlarımızdan nefret ediyorum. çünkü temel problem burada. askerlerimiz bir hiç uğruna ölürken, onlar sıcacık yuvalarında oturup bunları düşüncesizce düşünüyorlar. ama fuzuli'nin dediği gibi söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil

(bkz: insan götü sağlama aldıkça götlük yapmakta tereddüt etmez)
(bkz: sözlük yazarlarından aforizmalar)
linklerini veren şerefsiz çıkar mı diye düşünerek sol frameden açtığım bir başlıktı. iyi ki olmadı. uludağ sözlük temiz bi ortam ama, her kasadan bir iki çürük elma çıkabiliyo unutmamak lazım..

edit: anlaşılamamış galiba, linklerini vermek demek terör örgütünün propagandansını yapmak demektir. tartışacaz diye de o iğrenç olması muhtemel videoları cümbür cemeat izlemek zorunda değiliz.
arayıp izlememeyi öğütlediğim videolardır. ben yapmadım. videoların reytingini arttırmaya gerek yok.
habertürk te haberini gördüğüm ve girip izlediğimde bir avuç şerefsiz o.ç. nun güneydoğu da mayın döşedikleri yollarda maalesef havaya uçan araçlarımızın videolarını yayınladıkları, aşşağılık başlıklar ve yorumlar yaptıkları, bunların yayınlandığı sürece bir daha youtube ye girmeyeceğim ve konu ile ilgili youtube ye protesto maili göndererek en azından bir tepki gösterdiğim videolar.
youtube un paylaşım sitesi olması ve içeriğini onların hazırlamadığı gerekçesiyle çok acayibime gitmeyen olaydır.
pkk yazınca bir sürü it sürülerinin görüntülerini veren youtube.com un yaptığı olaydır.yorumları ise daha vahimdir.sanal ortamda türk-kürt çatışması yaşanmaktadır.