bugün

başlık tanımdır. yok tanım manım. ya da şöyle bi tanım yapalım başlığı oku sonuna dir koy o işte tanım. ulan ben de niye inat ettiysem halbuki başlığı kopyala yapıştır yapıp sonuna bi ''dir'' eki koysam taş gibi tanım olcaktı hem de daha kısa olacaktı. boşa uzattık neyse. örnek vermek gerekirse;

arjen robben: adam yobazın allahı. yazdıklarıyla ilgili ise söylenecek fazla şey yok.
larker: gizli yobaz bu seçim zamanı az akp propagandası yapmadı propagandacı haşmetmeab seni
trixx: den den *
peçeteye reçete yazan doktor *: ben bu kadar yobaz olup ta böyle iyi ayar veren adam ömrümde görmedim. sakalları yere değiyor lan o derece yobaz ayrıca.
enderun sevgiler: üstüne bi de metal şarkıların altına entry girmez mi
grand ekinoks: bu adam nicki ve yazdıklarıyla başlı başına çelişki orası ayrı mesele de yine değineceğim aq vazcaydım, ulan hiç yobaz adam at yarışının ganyanın adını ağzına alır mı be? bu nasıl iştir? atın adını kendine nick edinmiş adam var mı ötesi? ama bu da çatır çatır yazıyor aq.

ek: bu işin sırrını çözüp üstüne benim gibi bi cahili bilgilendirebilecek sabırlı bi yazar varsa özel mesaj lambamı yakmaktan çekinmesin. bu lamba yakma işine de itü den alıştım. bi daha çaylak etmeyin beni yahu. düşürmeyin itülere. zaten geçende 3. hesabımı da sildiler. ahahaha
(bkz: klavyenin eli ayağı dili yok ki tutsun gençleri)
(bkz: ben)
hem yobazım, hem gencim, üstelikte çatır çatır çatırdatırım. gelmeyin üstüme...
buna kasana kadar "çatır çatır düşünmeye" kasıp adam olabilecek gençler.
öncelikle yobaz kelimesinin mealine tdk marifetiyle bakalım;

1 . Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse):
2 . mecaz Bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan (kimse).
3 . halk ağzında Kaba saba, inceliksiz.

birinci maddede geçen bağnaz ne meale geliyormuş bakalım;

Özellikle dinî konularda bir düşünceye, bir inanışa aşırı ölçüde bağlanıp ondan başka bir düşünce ve inanışı kabul etmeyen, mutaassıp, fanatik.

simdi efendim bu tanımlardan hareket edersek dini kelimesinin yerini atiyorum mesela başka bir meram koyarsak anlamda bir bozulma olmaz ve kelamlar daha iyi anlasilabilir.

çoktur goebbels'in milenyum versiyonu olan küçük goebbelsciklerin yazdiklarinin ve ettikleri kelamlarin Zohnerizm dümeni yapip yapmadiklarina ve eğer böyle yaptiysalar bir tirnak atip süsleri yok etmeye bayılırım doğrusu.

her düsüncenin aşırısı zararlıdır elbette. hatta cildede iyi gelmez.

toplasan aşağı yukarı üc dört konuda dans eden bireyler yeşilçam figüranlari gibi ördek havuzunda kulaç atarlar ve yaptiklari kulaçlar cokmuş gibi gözükür. hani olur ya kücük ebatlı lastikler son hizi 170 olan arabayi katranda 182 yapiyor gösterme etkisi ile aynidir. - her boku bilenler bunu bilirler, bilmeyenler gitsinler arastirsinlar-

yobaz kelimesinin ilk iki tanımına uyan kişiler coktur bu sözlükte. dusunen insan bagirmaz aptallar ise slogan atar dusturundan fazla nasiplenmemişlerdir.

bir odak olmazsa diger odak olamaz, evlad-ul ayal yoksa bile yikilasi hane vardir, eh bunun içinde bir bardak suda firtinalar cikartilir.

malum ağababalarindan bunlari görmüşlerdir.

fakat beni ilgilendiren goebbelscikler değildir, onlari canim sıkkınken en fazla kuma gönderirim çöp batirtmam.

fakat ücüncü tanımda Kaba saba, inceliksiziğin başat edildiği ve bunun için tahriklerin girla gittiği bir diyarda beyin hummasi geçirmemek için celik gibi sinirleri olmasi gerek insanin.

basmakalıp sözlerle hamasetlerle günde on değil milyonlarca entry yazilabilir.

mesela konya'da çöken yurt için;

akp'nin allah belasini versin.

mesela pkk terörü için;

sehitler ölmez vatan bölünmez

mesela deniz baykal için;

rodos'a yüzmesi bitmedi mi onun?

hatta bosverin siyaseti miyaseti zirt pirt ki ayri yazilir de ayri yazilir, yok artik le bron james, bsg yeksenakliği içinde konulan yerde otlamak ve seri üretime bağlamak basittir.

benim düsünceme göre bagnazlik ve yobazlik;

kendini geliştirememek, bunun en ufak caba gösterememek yahut göstermemek, asgari efendilikten mahrum olmaktir.

vel hasıl-ı kelam;

'Karanlık kinlerin birbirine saldırttığı çılgın sürülerin savaş çığlığıdır slogan. ilkelin, budalanın, papağanın ideolojisidir. Düşünce ile çığlık bağdaşmaz. Şuurun sesi çığlık değildir, yabani bağırır medeni insan konuşur'
- nurten sen benim gönlümün sultanı, hayallerimin vazgeçilmezisin.
+ ihihi. yapma ferit.
- sen benim klavyemsin, sen benim anlamımsın, sen bensin.
+ ihi.
- senin ben varya.. ööhö. oof memelerin de füze gibi.

(bkz: konuya sağ çaprazdan yaklaşmak)
(bkz: geçersiz ya da yanlış numara)
eğer bir yazar yobazsa o yazar hiç yazı yazmamış demektir.

edit:tüm yobazlara selam ederim. *
-selam.. biz çok uzun yazı yazan yazar arıyoruz da, acaba sizde mevcut mu?
+uzun yazan...uzun yazann..akıllı olması şart mı peki?
-hayır farketmez, uzun yazsında.zaten uzun yazıları pek kimse okumuyo.
+hmm..elimizde çok uzun yazan yobaz var, tercih eder misiniz?
-ee..yobaz mı..şey...başka seçenek sunamaz mısınız acaba?
+hmm..elimizde şahin k kalmış ama pek bi rağbet görmemiş, isterseniz alabilirsiniz.
-peki...biz onu alalım o zaman. *
"yazan" fiili yerine başka bi fiil getirilse daha anlamlı -kabul edilir demiyorum ama daha anlamlı- olabilecek tanımlama. çatır çatır başka şey yapılır benim bildiğim yahu..