bugün

televizyonlarda sıkça duyulabilen bir reklam cümlesi.
her açıdan gaza gelip hayata başlama azmi
hem nilüfer'in hem de türk pop müziği'nin gelmiş geçmiş en çok satan albümlerinden biri.
onno tunç şarkıları albümünde sezen aksu ile yine yeniden hayat bulan süper şarkı.
o ne yorum be sezen.
nilüfer'in albüm olarak diskografisinde bulundurduğu, sezen aksu'nun da, anlamadığım şekilde, yeniden sev adlı şarkısını bu başlık altında okuduğu parça.. her ne kadar yeniden sev parçası, yine yeni yeniden adı ile sezen aksu tarafından icra edilmişse de, gerçekten de gipsy kings'e yakışan, muhteşem onno tunç düzenlemesi ile hatırlamak ister bu şarkıyı..

(bkz: onno tunç şarkıları)
(bkz: yeniden sev)
(bkz: nilüfer)
(bkz: sezen aksu)
(bkz: love and liberte)
(bkz: no vivire)
(bkz: gipsy kings)
sezen aksu vokalinin nilüfer'den çok daha fazla yakıştığı, sözlerini aysel gürel'in yazdığı onno tunç bestesi bir şarkıdır.

yüreğimdeki fırtına dinmedi hala
titrerdim
isterdim
seni hep kollarımda

yine bana gel
yana yana yine beni sev

hadi beni yine sev beni deli deli
sev beni yine yeni yeni yine yeni yeniden sev

ben yandıkça bağrımda sönmez ateş
gece yıldız tenimde gündüz güneş

hadi beni yine sev beni deli deli
sev beni yine yeni yeni yine yeni yeniden sev
sezen aksu'nun zamanında onno tunç'a kendisine vermediği için kızdığı şarkı. onno tunç şarkıları albümünde içinde kalan ukteyi doldurmuştur.
yıkılıp, yıkılıp tekrar başlamaktır. düşünce kalkmaktır. mücadeleye devam etmektir. bu zevki tatmayan insan yaşadım demesindir.
eğer bir yere kapanıp, tüm ihtiyaçların zamanında birileri tarafından garanti edildiyse, bunu anlamana imkan yoktur.
Gipsy Kings in telifini melifini ödeyip alarak yorumladığı, dışarıya satılabilmiş ilk türk şarkısıdır! muhteşem bir yorum olmuştur! parçanın hakkı köküne kadar verilmiştir. albümün içinde bu şarkının altında, music by onno tunç yazısını görünce pek bir garip olmuşluğum da vardır şu fani dünyada!
sezen aksu'nun ağıt gibi söylediği şarkı. canını yakıyor insanın, çok duygulu söylemiş belli ki...
(bkz: today tomorrow toyota) *
sezen aksu'nun nilüfer'den bayağı iyi söylediği şarkı. gülşen'in söylemesini de isterim eminim ona da yakışacaktır.
bu albüm nilüfer'in ve türk pop müziğinin en fazla satan albümlerinden biri olmuştur. albüm 1,5 milyonu aşan bir satış yakalamıştır.

yine yeni yeniden, sezen aksu'nun ıkınırcasına, kendini yırtarcasına duygusuzlaştırarak katlettiği ve onno tunç'un kemiklerinin sızlamasına neden olduğu bir nilüfer klasiğidir.

nasıl olur da sezen aksu gibi bir kadın, nilüfer için biçilmiş ve nilüfer'e tam gelen bu elbisenin içine girmeye çalıştı benim aklım yetmedi. sonuçta elbisenin orasını burasını yırttı, patlattı yani.ehh be sezen ablam, iyice azalmış o sesinin hala var olduğunu kanıtlama çabasındasın anladık ama her şarkıda da amaçsızca bağırılmaz ki. onno'yu aşkla falan da çağırmamışsın sen ablam bu şarkıda. adama resmen çemkirmişsin, bu şarkıyı neden bana yıllar önce vermedin de nilüfer gibi muhteşem bir sese vererek benim şu anki böğürüşümü milletin duymasına neden oldun diye. pes dedim duyduğumda pes!

neyse efendim. hemen albümü tanıtalım.
albüm çıkışı: 1992
müzik direktörü: onno tunç ve buğra uğur
süpervizör: nilüfer
albüm fotoğrafları: sevil sert
prodüktör: yaşar kekeva

şov yapma
söz : aysel gürel
müzik ve düzenleme : onno tunç

dokun bana
söz :leyla tuna

yeniden sev
söz :aysel gürel

haram geceler
söz ve müzik : adnan ergil
düzenleme : onno tunç

kavak yelleri
söz : ülkü aker-nilüfer
müzik ve düzenleme : buğra uğur

aman
söz ve müzik : kayahan
düzenleme : iskender paydaş

her sevda yeni bir veda
söz : aysel gürel
müzik ve düzenleme :onno tunç

dokunsalar ağlarım
söz müzik : adnan ergil

beni anlamadın ya
söz müzik : kayahan
düzenleme : iskender paydaş

çarem benim
söz müzik : şehrazat
albümdeki hemen her şarkıya klip çekilmiştir. dışarıya şarkı ihracatımız konusunda bir ilktir yine yeniden adlı şarkı. o zamanlarda gayet de ünlü olan gipsy kings grubu, bu şarkının telif haklarını onno tunç'tan almıştır kendi albümlerinde kullanılmak üzere. 'no vivire' isimli bu şarkı, grubun 'love and liberte' albümlerinde yer alır. şarkının gitar düzenlemeleri de gipsy king tarzına uygun olmakla birlikte, nilüfer yorumu kadar başarılı bir yorum ortaya çıkmamıştır.

türk pop müziğin mihenk taşı olan bu albüm, her müzikseverin evinde bulunması farz albümlerden biridir.
sadece nilüfer'in değil, türk pop müziğinin en iyi albümlerinden biri.
özellikle sözlük ortamlarında, can sıkıcı derecede çok sık kullanılan ve aslında tek başına kullanıldıklarında aynı anlama gelen "yine" ve "yeniden" laflarının neden yanyana kullanıldığını bir türlü anlayamadığım söz öbeği. Araya "yeni" lafının girmesi bu iki sözcük için neyi değiştiriyor bilemiyorum :-)
sezen aksu ve nilüfer den dinlemeye alışık olduğumuz, aysel gürel şarkısıdır.

soner sarıkabadayı da söyleyerek bir kez daha kendine hayran bırakmıştır. buyrun video için.
eski sevgilisiyle tekrar barışan kızların messenger iletilerinde sıkça görülen şarkı sözüdür.
sezen aksunun ne kadar yetenekli olduğunu ispatlayan şarkı.
nilüfer'in en güzel albümlerinden biri. yeniden sev'i ise 92'den beri aralıksız seviyorum. *
aldığım ilk albüm. ilkokuldaydım yanlış hatırlamıyorsam. şimdi dinlesem hüngür hüngür ağlarım herhalde.
hadi beni yine sev dedigi anda biterim ben. Sevsene be yeniden. Hadi be haci be sev be.
yine: daha önce yaşanan bir olayın tekrarlaması durumunda kullanılan kelime.
yeni: bunu size hayatınıza yeni giren birinin yapması.
yeniden: yeni kişinin yaptığı bir hatayı bir daha yapmamak adına verdiği sözü unutup aynı hatayı tekrarlaması.
sonuç: hepinizin köküne kibrit suyu.
güzel şarkıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=GmwkWJgMHvM&feature=related
nilüfer'in tavan yaptığı şahsen benim hala dinlediğim albüm ismi...

iyi ki yapmışsın bu albümü be nilüfer...
ısrarla yazmaya devam edeceğim diyenlerin başlığı.

(#21119145)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar