bugün

abi hayatınız bi kaç saatlik bi sınava bağlı , çok zor gerçekten işiniz , allah yar ve yardımcınız olsun...

diyeceğimi mi sandınız... hahahaha. eğer çalışmadıysan hiiç dua etme , tavsiye okuma. yarramı kazanırsınız.

çalıştıysan ; senin de tavsiyeye ihtiyacın yok koçum. hadi bakiyim...
- sizi seviyorum. *
eşhedüen la ilahe...
(bkz: hayırlısı be gülüm)
salondaki en çalışmış insanı gözünüze kestirin ve sınavın en konsantre anında zort diye osurun sonra dönüp ona dik dik bakın...bir kişi bir kişidir.
sınavı boş verin, ne olursa olsun. bu hayat sizin. önemli olan okuduğunuz okul değil, çok iyi bir okulda okuyup pişman olmuş bir abinizden tavsiye.
en iyi olduğunuz bölümden başlayın. örnek: matematikte iyiyseniz, kesinlikle matematikten başlayın. soruyla cebelleşmeyin, bu size çok zaman kaybettirir. belki 1 soru yapmak için harcayacağınız zamanla, herhangi 3 soru çözebilirsiniz. herkese başarılar...
Sınavdan önce 3 kulhuvallah 1 elham.
hakkınızda hayırlısı olsun. sıkıntı yapmayın. dünyanın sonu değil.
Yarın sınava girecek kardeşlerimizi düşünerek gürültü yapmayalım . Zaten dötleri tutuşmuş sınav heycanı aile baskısı derken zaten adamakıllı uyuyamayacaklar bi de siz üstüne tüy dikmeyin. Ayrıca sınava girecekler için en iyi bildiğiniz bölümden başlayın çünkü bir kaç soruyu ardarda yapamazsanız moraliniz bozulur o sınavda çöpe gider sınavda başarının anahtarı moralden geçer.Hadi başarılar .
''Tevekküle inanır mısın canım ? Ben inanırım ve uyguluyorum .''
ygs'ye giren değil girecek yazarlara son sözüm var. ygs ye siz girmiyosunuz ygs size giriyo. hem de o biçim. ooh siz düşünün şimdi.
Sınavı takma, sen o birkaç yüz sorudan daha değerlisin.
Olmadı seneye ciğerim. Valla.
bunlar hep tevekkül.
hayatın sonu. ya iyi puan alırsın ya da köşelerde kalır, iyi puan alanları kıskanarak, küfrederek, sigarayı daha içli çekerek bakarsın. erkeksen, kızlar sana vermez. kızsan, sıkıntı olur mu bilmem, her köşede bir nefesci illaki vardır. * *
hayattda savrulan birer yaprak gibiyiz kaderimiz bizi nereye götürse oraya gideriz.
hacılar sözlükte dua zirvesi yapın ygs mağdurlarına.
hep biz konuştuk bi' de sizi dinleyelim.
önemli olan öteki taraftaki sınav.
Sınava giderken çalışmayı unutmayın. Bilmediklerini sallama bildiklerini yok eder bildiklerini sallama hayat boşa geçer.
istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz.
cok takilmayin ygs önemli ama bir lys değil yüzde yirmi sekiz etkiliyo gencler rahat olun yüzde yirmi sekiz neymis ya. benim sülalem rahat cünkü belirleyici olan sinav lys. psikoloji okumak isteyenler rahat olmayabilir ama. erken uyuycam diye de kasmayin zaten sabah her türlü uykunuz kaciyor.
herşey gönlünüzce olsun. başarılar süküt çocuk...
sınavı en çok etkileyen heyecandır. Heyecanınızı bastırın. Şöyle düşünün mesela. Onca zaman çalıştınız ettiniz. Sınavdan çıkınca üstünüzden belli bir yük kalkacak. için o gün, karıya falan gidin.
Belli bir yük kalkacak dedim çünkü lys var. He lys konusunda bir şey tavsiye edemem. Her türlü boku yiyeceksiniz. O konuda yapılacak bir şey yok. 3 ygs, 12 lys'ye girdim. 12 olacak işte bu sene. Sonuç aynı. Lys konusunda kasmayın, hatta çalışmayın bile.
ösym gözümü ye adlı şarkıyı söylüyorum, son söz gibi değil ama olsun.