bugün

atatürk havalimanı artık bu şehrin yükünü çekemiyor.
rotar yazmamak için thy başta olmak üzere şirketler yolcuları 30 dakika uçak içinde bekletme illetine rağmen biz enayileri kabine tıkıyorlar.
buna bir çözüm getirilmezse uçak otobüs gibi çile olmaya başlayacak.
doğru tespittir. her zaman pistte 10. sırada olursunuz*. çarp 3 le, yarım saat lan..

not: gençler kusurabakmayın bu sefer 40ı bulamadım.
hava trafiğinin yoğun olduğu havalimanlarında inişlerde de kalkışlarda da yoğunluk nedenli gecikmelerin yaşanması doğaldır.

sorun istemeyenler için yine istanbul'dan gelsin
(bkz: sabiha gökçen havalimanı)
normal bir durumdur.

uçakların kalkış saati değil iniş saati önemlidir.uçakların uçuş sürelerini böyle rötarları düşünerek uzun tutarlar (bkz - frankfurt istanbul arasını hep 3 saat 10 dakika söylerler, ama bütün uçaklar frankfurttan kalktıktan sonra en fazla 2 buçuk saat sonra inmiş olur- benim rekorum 2 saat 17 dakikadır -tamamen uçma süresi bu,aradaki saat farkı falan hariç) bizim arkadaşın hanımı new york´tan frankfurt´a geldi, uçağın söylenen iniş saati sabah 06:50 ydi, garanti olsun diye sabah saat 5 buçukta gittik frankfurt´ a uçak inmisti !!! hanımla madrid havaalanına gittik gezelim diye, iberia ´nın san paolo uçağı, resmi iniş saati 17:30 final iniş saati resmen 15:50 !!! herif resmen bir buçuk saat öne atlamış !!!

uçaklar ve büyük havalimanları problemi bilinen bir problemdir.sen frankfurt´tan jfk´den falan hiç kalkmamışsın, jfk de bi kere 24´üncü uçaktık biz !!! o kuyruğa s.ke s.ke giricen sıran gelince de kalkacan, bu işin başka yöntemi yok. ben chicago´dan hiç uçmadım, ama o´hara da resmen 37.inci 40.ıncı uçak diye bi kavram varmış !!! iki pistten çiftli kalkıyorlarmış!...stockholm arlanda´da 45 dakika sira bekledik, bekledığımiz uçakta lufthansa...yersen...böyle bu işler, hiç sinirlenmiyceksin, kabul etcen... bi de avrupa´da avrupa topluluğu ayağına, mis gibi "ses, desibel bilmemne " sınırı getirdiler, eskiden frankfurt´tan uçaklar çiftli kalkıyorlardı,şimdi artık o yeni kuraldan dolayı frankfurt´ta falan da dizilir uçaklar asker gibi, artık 35.inci olursun, 40.ıncı mı...şansına kalmış...